Мәслихаттың 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 83 "Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 115 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 83 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласы Аңғар ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18667,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1012,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 17637,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 17366,0 мың теңге;
2) шығындар – 18723,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 56,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Арқалық қаласы Восточный ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27618,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2736,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24882,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 24708,0 мың теңге;
2) шығындар – 27807,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -189,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 189,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 189,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Арқалық қаласы Екідің ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21550,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 440,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21110,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 20646,0 мың теңге;
2) шығындар – 21550,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 6 января 2022 года № 83 "О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 29 апреля 2022 года № 115
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2022-2024 годы" от 6 января 2022 года № 83 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Ангарское города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18667,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1012,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17637,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 17366,0 тысяч тенге;
2) затраты – 18723,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 56,9 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет села Восточное города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 27618,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2736,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 24882,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 24708,0 тысяч тенге;
2) затраты – 27807,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -189,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 189,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 189,3 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Екидин города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 21550,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 440,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21110,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 20646,0 тысяч тенге;
2) затраты – 21550,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

салықтық түсімдер бойынша – 3492,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 33272,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 32219,0 мың теңге;
2) шығындар – 36841,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -77,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 30-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"30. 2022 жылға арналған Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі: республикалық бюджеттен 581,0 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 472,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 31-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"31. Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26312,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 682,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25630,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 25199,0 мың теңге;
2) шығындар – 26366,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -54,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 34-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"34. Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35, 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21139,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2913,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18226,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 17775,0 мың теңге;
2) шығындар – 21204,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -65,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 65,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 37-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"37. Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38, 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

налоговым поступлениям – 3492,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 33272,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 32219,0 тысяч тенге;
2) затраты – 36841,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 77,7 тысяч тенге.";
пункт 30 указанного решения изложить в новой редакции:
"30. Учесть, что в бюджете Ашутастинского сельского округа города Аркалыка на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов: из республиканского бюджета в сумме 581,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 472,0 тысяч тенге.";
пункт 31 указанного решения изложить в новой редакции:
"31. Утвердить бюджет Каиндинского сельского округа города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 26312,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 682,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25630,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 25199,0 тысяч тенге;
2) затраты – 26366,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -54,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 54,8 тысяч тенге.";
пункт 34 указанного решения изложить в новой редакции:
"34. Утвердить бюджет Молодежного сельского округа города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 21139,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2913,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18226,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 17775,0 тысяч тенге;
2) затраты – 21204,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -65,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 65,8 тысяч тенге.";
пункт 37 указанного решения изложить в новой редакции:
"37. Утвердить бюджет Родинского сельского округа города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

1) кірістер – 39276,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5686,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 33590,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 33390,0 мың теңге;
2) шығындар – 39863,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -587,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 587,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 587,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы Г. Елтебаева
Арқалық
қалалық мәслихатының

1) доходы – 39276,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5686,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 33590,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 33390,0 тысяч тенге;
2) затраты – 39863,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -587,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 587,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 587,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата