Мәслихаттың 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2022 жылғы 18 қарашадағы № 164 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26101 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10582063,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2455608,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 30345,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 103830,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7992280,5 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2702066,0 мың теңге;
2) шығындар – 10592986,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11911,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 22972,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 11061,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 171248,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 171248,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -194082,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194082,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22972,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11061,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182171,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 424735,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 810502,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 1901798,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі облыстық бюджеттен 595661,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2021 года № 77 "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 18 ноября 2022 года № 164
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 77 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26101) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10582063,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2455608,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 30345,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 103830,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7992280,5 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2702066,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10592986,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11911,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22972,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11061,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 171248,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 171248,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -194082,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194082,0 тысяч тенге:
поступление займов – 22972,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11061,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182171,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 424735,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 810502,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 1901798,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 595661,5 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

227 422,0
2
Әлеуметтiк көмек
598 346,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
598 346,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
240 096,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 523,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19 369,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 644,7
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
96 715,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84 778,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
49 989,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
51 972,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 258,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
141 675,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 675,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 578,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
430,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 782,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
38 115,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
770,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 567 040,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
486 094,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
446 905,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
150 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
296 905,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
39 189,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
38 489,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

227 422,0
2
Социальная помощь
598 346,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
598 346,2
002
Программа занятости
240 096,5
006
Оказание жилищной помощи
2 523,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19 369,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 644,7
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
96 715,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84 778,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
49 989,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51 972,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 258,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
141 675,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 675,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 578,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
430,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 782,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
38 115,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
770,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 567 040,0
1
Жилищное хозяйство
486 094,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
446 905,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
150 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
296 905,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
39 189,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
38 489,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан