Мәслихаттың 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 83 "Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2022 жылғы 28 қарашадағы № 169 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 83 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласы Аңғар ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18887,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1030,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 17857,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 17366,0 мың теңге;
2) шығындар – 18943,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 56,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19327,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1242,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 221,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 17863,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 17595,0 мың теңге;
2) шығындар – 19331,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Арқалық қаласы Жаңақала ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21176,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 565,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20611,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 19820,0 мың теңге;
2) шығындар – 21192,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 6 января 2022 года № 83 "О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28 ноября 2022 года № 169. Прекращено действие в связи с истечением срока
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2022-2024 годы" от 6 января 2022 года № 83 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Ангарское города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18887,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1030,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17857,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 17366,0 тысяч тенге;
2) затраты – 18943,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 56,9 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет села Жалгызтал города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 19327,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1242,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 221,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17863,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 17595,0 тысяч тенге;
2) затраты – 19331,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 4,1 тысяч тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Жанакала города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 21176,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 565,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20611,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 19820,0 тысяч тенге;
2) затраты – 21192,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16,6 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2022 жылға арналған Арқалық қаласы Жаңақала ауылының бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 321,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 470,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 16-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Арқалық қаласы Көктау ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18808,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1226,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 494,6 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 17087,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 16812,0 мың теңге;
2) шығындар – 18842,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34,5 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 34,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 25-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"25. Арқалық қаласы Целинный ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19607,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 680,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18927,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 18521,0 мың теңге;
2) шығындар – 19608,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1,6 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 27-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"27. 2022 жылға арналған Арқалық қаласы Целинный ауылының бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 193,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 213,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 28-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16,6 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 16,6 тысяч тенге.";
пункт 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Учесть, что в бюджете села Жанакала города Аркалыка на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 321,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 470,0 тысяч тенге.";
пункт 16 указанного решения изложить в новой редакции:
"16. Утвердить бюджет села Коктау города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18808,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1226,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 494,6 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17087,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 16812,0 тысяч тенге;
2) затраты – 18842,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -34,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34,5 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 34,5 тысяч тенге.";
пункт 25 указанного решения изложить в новой редакции:
"25. Утвердить бюджет села Целинный города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 19607,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 680,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18927,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 18521,0 тысяч тенге;
2) затраты – 19608,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1,6 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1,6 тысяч тенге.";
пункт 27 указанного решения изложить в новой редакции:
"27. Учесть, что в бюджете села Целинный города Аркалыка на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 193,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 213,0 тысяч тенге.";
пункт 28 указанного решения изложить в новой редакции:

"28. Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29, 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36778,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3623,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 77,8 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 33077,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 32219,0 мың теңге;
2) шығындар – 36855,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -77,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 30-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"30. 2022 жылға арналған Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 227,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 191,0 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 440,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 31-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"31. Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26425,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 795,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25630,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 25199,0 мың теңге;
2) шығындар – 26480,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -54,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 34-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"34. Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35, 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22145,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3708,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18437,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 17775,0 мың теңге;
2) шығындар – 22210,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

"28. Утвердить бюджет Ашутастинского сельского округа города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 36778,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3623,3 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 77,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 33077,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 32219,0 тысяч тенге;
2) затраты – 36855,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 77,7 тысяч тенге.";
пункт 30 указанного решения изложить в новой редакции:
"30. Учесть, что в бюджете Ашутастинского сельского округа города Аркалыка на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 227,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 191,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 440,0 тысяч тенге.";
пункт 31 указанного решения изложить в новой редакции:
"31. Утвердить бюджет Каиндинского сельского округа города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 26425,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 795,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25630,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 25199,0 тысяч тенге;
2) затраты – 26480,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -54,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 54,8 тысяч тенге.";
пункт 34 указанного решения изложить в новой редакции:
"34. Утвердить бюджет Молодежного сельского округа города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22145,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3708,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18437,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 17775,0 тысяч тенге;
2) затраты – 22210,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -65,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 65,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 36-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"36. 2022 жылға арналған Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 188,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 254,0 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 220,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 10, 13, 16, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – -65,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 65,8 тысяч тенге.";
пункт 36 указанного решения изложить в новой редакции:
"36. Учесть, что в бюджете Молодежного сельского округа города Аркалыка на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 188,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 254,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 220,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 10, 13, 16, 25, 28, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.