Лисаков қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 184 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына, 73, 75-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Лисаков қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10342351,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5190664,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 63225,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 44863,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5043598,4 мың теңге;
2) шығындар – 10852061,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -307,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 307,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 251671,1 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 251671,1 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 761074,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 761074,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 12.12.2023 № 60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қаладан) бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 2111442,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Лисаков қаласының 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық (облыстық маңызы бар қаласының) бюджеттен Октябрь кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 36692,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Октябрь кентінің 2023 жылға арналған бюджетінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. Лисаков қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 11128,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін, оның ішінде:
қала аумағында табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерві – 5564,0 мың теңге;
қаланың жергілікті атқарушы органының шұғыл шығындарға арналған резерві – 5564,0 мың теңге.

О бюджете города Лисаковска на 2023-2025 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 184. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10342351,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5190664,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 63225,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 44863,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5043598,4 тысяч тенге;
2) затраты – 10852061,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -307,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 307,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 251671,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 251671,1 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -761074,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 761074,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 12.12.2023 № 60 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что на 2023 год объем бюджетных изъятий из районного (города областного значения) бюджета в областной бюджет установлен в сумме 2111442,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2023 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного (города областного значения) бюджета бюджету поселка Октябрьский, в сумме 36692,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Октябрьский в районный (город областного значения) бюджет на 2023 год составляет 0,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что резерв местного исполнительного органа города Лисаковска на 2023 год составляет 11128,0 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории города – 5564,0 тысячи тенге;
резерв местного исполнительного органа города на неотложные затраты – 5564,0 тысячи тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 26.06.2023 № 28 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Лисаков қаласының 2023 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбеген.
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы С. Шалдыбаева
Мәслихаттың

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 26.06.2023 № 28 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2023 год не установлен.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь городского маслихата С. Шалдыбаева
Приложение 1
к решению маслихата