Мәслихаттың 2021 жылғы 30 желтоқсаңдағы № 64 "Алтынсарин ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2022 жылғы 17 қазандағы № 125 шешімі
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Алтынсарин ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 64 шешіміне 2022 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 253027,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11730,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 241297,4 мың теңге;
2) шығындар – 258268,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5241,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5241,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Алтынсарин ауданы Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округтің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 247533,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4420,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 243113,1 мың теңге;
2) шығындар – 253800,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6267,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6267,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Алтынсарин ауданы Большая Чураковка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52433,8 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2021 года № 64 "О бюджетах сел и сельских округов Алтынсаринского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 17 октября 2022 года № 125
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Алтынсаринского района на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 64, опубликовано 19 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Убаганского сельского округа Алтынсаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 253027,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11730,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 241297,4 тысяч тенге;
2) затраты – 258268,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5241,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5241,1 тысяча тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Мариям Хәкімжановой Алтынсаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 247533,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4420,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов – 243113,1 тысяча тенге;
2) затраты – 253800,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6267,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6267,8 тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52433,8 тысяч тенге, в том числе по:

салықтық түсімдер бойынша – 3261,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 49172,8 мың теңге;
2) шығындар – 53332,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 898,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 898,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21028,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1319,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 19709,0 мың теңге;
2) шығындар – 22813,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1785,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1785,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округтің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24213,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2689,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21524,0 мың теңге;
2) шығындар – 25638,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1425,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1425,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Алтынсарин ауданы Омар Шипин атындағы ауылдық округтің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24108,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1205,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;

налоговым поступлениям – 3261,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 49172,8 тысяч тенге;
2) затраты – 53332,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -898,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 898,3 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Димитровского сельского округа Алтынсаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 21028,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1319,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов – 19709,0 тысяч тенге;
2) затраты – 22813,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1785,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1785,7 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 24213,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2689,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21524,0 тысяч тенге;
2) затраты – 25638,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1425,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1425,7 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет сельского округа имени Омара Шипина Алтынсаринского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 24108,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1205,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 374,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 374,3 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин аудандық мәслихатының хатшысы Б. Есмуханов
Мәслихаттың

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 374,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 374,3 тысячи тенге.".
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Алтынсаринского районного маслихата Б. Есмуханов
Приложение 1
к решению маслихата