Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 230 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жітіқара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 439 452,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 208 517,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32 641,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 900,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 3 193 394,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 669 706,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 169 116,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 244 423,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 307,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5 900,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -405 270,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 405 270,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.11.2023 № 82 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 921 395,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 199 496,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 42 397,0 мың теңге;
Аққарға ауылы – 13 755,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 13 478,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 12 814,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 23 114,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 10 952,0 мың теңге;
Степной ауылы – 12 390,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12 788,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 12 718,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 16 775,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 17 444,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 10 871,0 мың теңге.

О районном бюджете Житикаринского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 230.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 7 439 452,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 208 517,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32 641,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 900,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 193 394,8 тысячи тенге;
2) затраты – 7 669 706,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 169 116,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 244 423,1 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 307,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 900,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -405 270,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 405 270,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что объем бюджетных изъятий на 2023 год из районного бюджета в областной бюджет составляет 921 395,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2023 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2023 год в сумме 199 496,0 тысяч тенге, в том числе:
города Житикара – 42 397,0 тысяч тенге;
села Аккарга – 13 755,0 тысяч тенге;
села Забеловка – 13 478,0 тысяч тенге;
села Милютинка – 12 814,0 тысяч тенге;
села Пригородное – 23 114,0 тысяч тенге;
села Приречное – 10 952,0 тысячи тенге;
села Степное – 12 390,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 12 788,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 12 718,0 тысяч тенге;
Большевистского сельского округа – 16 775,0 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 17 444,0 тысячи тенге;
Тохтаровского сельского округа – 10 871,0 тысяча тенге.

2) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 159 593,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 1 769,0 мың теңге;
Аққарға ауылы – 13 979,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 13 544,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 12 863,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 23 392,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 11 087,0 мың теңге;
Степной ауылы – 12 565,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12 897,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 12 873,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 16 465,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 17 183,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 10 976,0 мың теңге.
3) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 161 398,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 1 452,0 мың теңге;
Аққарға ауылы – 14 206,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 13 692,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 13 027,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 23 677,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 11 307,0 мың теңге;
Степной ауылы – 12 770,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 13 109,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 13 031,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 16 681,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 17 347,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 11 099,0 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны белгіленсін.
6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.11.2023 № 82 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қостанай облысы Жітіқара қаласының шығыс ауданындағы Шортанды өзенінің оң жағалауы бойындағы аз қабатты құрылысқа сумен жабдықтау желілерін салуға;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.06.2023 № 43 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін.

2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2024 год в сумме 159 593,0 тысячи тенге, в том числе:
города Житикара – 1 769,0 тысяч тенге;
села Аккарга – 13 979,0 тысяч тенге;
села Забеловка – 13 544,0 тысячи тенге;
села Милютинка – 12 863,0 тысячи тенге;
села Пригородное – 23 392,0 тысячи тенге;
села Приречное – 11 087,0 тысяч тенге;
села Степное – 12 565,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 12 897,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 12 873,0 тысячи тенге;
Большевистского сельского округа – 16 465,0 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 17 183,0 тысячи тенге;
Тохтаровского сельского округа – 10 976,0 тысяч тенге.
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2025 год в сумме 161 398,0 тысяч тенге, в том числе:
города Житикара – 1452,0 тысячи тенге;
села Аккарга – 14 206,0 тысяч тенге;
села Забеловка – 13 692,0 тысячи тенге;
села Милютинка – 13 027,0 тысяч тенге;
села Пригородное – 23 677,0 тысяч тенге;
села Приречное – 11 307,0 тысяч тенге;
села Степное – 12 770,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 13 109,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 13 031,0 тысяча тенге;
Большевистского сельского округа – 16 681,0 тысяча тенге;
Муктикольского сельского округа – 17 347,0 тысяч тенге;
Тохтаровского сельского округа – 11 099,0 тысяч тенге.
5. Установить, что объем бюджетных изъятий на 2023 год из бюджетов города Житикара, сел, сельских округов Житикаринского района в районный бюджет составляет 0,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2023 год составляет 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) строительство сетей водоснабжения к малоэтажной застройке по правому берегу реки Шортанды восточного района города Житикара Костанайской области;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.06.2023 № 43 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.

9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Жітіқара ауданы Чайковский ауылының сумен жабдықтау желілерін салуға;
2) Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Пригородный ауылы (сыртқы инженерлік желілерсіз) ауылдық мәдениет үйін салу;
3) Қостанай облысы Жітіқара ауданы (Жітіқара станциясы ауданында) Пригородный ауылының сумен жабдықтау желілерін салу;
4) Қостанай облысы, Жітіқара қаласында орталық қалалық қазандықтың өз қажеттіліктерін жабу үшін газ тұтыну энергетикалық қондырғысын салу;
5) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Забелов ауылының газбен жабдықтау желілерін салу.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.06.2023 № 43 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2023 № 82 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге;
2) салық базасының шығыстарына байланысты шығындарды өтеуге;
3) шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге;
4) арнаулы жүріп-тұру құралдарына;
5) протездік-ортопедиялық құралдарына;
6) тифлотехникалық құралдарына;
7) сурдотехникалық құралдарына;
8) Жітіқара ауданы Чайковский ауылының сумен жабдықтау желілерін салуға;
9) Қостанай облысы Жітіқара қаласының шығыс ауданындағы Шортанды өзенінің оң жағалауы бойындағы аз қабатты құрылысқа сумен жабдықтау желілерін салуға;
10) Қостанай облысы Жітіқара қаласы Кеңсай шағын ауданында инженерлік коммуникациялар (сумен жабдықтау, су бұру) салуға;
11) Жітіқара қаласында 9 шағын ауданның жеке тұрғын үйлеріне инженерлік коммуникациялар (сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау) салуға, 1-кезек;
12) "Забелов ауылына кіреберіс" 0-10 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
13) "Ауыл - Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде Приречный ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
14) "Жітіқара ауданының аудандық Мәдениет сарайы ғимаратын күрделі жөндеу" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
15) қандастар мен қоныс аударушыларды қоныс аударту үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) жөніндегі шығындардың орнын толтыруға;
16) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингенті шығарылған күнге біржолғы төлемдерді жүзеге асыру;
17) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.10.2023 № 60 шешімімен;

9. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) строительство сетей водоснабжения села Чайковское Житикаринского района;
2) строительство сельского дома культуры, Костанайская область, Житикаринский район, село Пригородное (без наружных инженерных сетей);
3) строительство сетей водоснабжения села Пригородное (в районе станции Житикара) Житикаринского района Костанайской области;
4) строительство газопотребляющей энергетической установки для покрытия собственных нужд Центральной городской котельной в городе Житикара, Костанайской области;
5) строительство сетей газоснабжения с. Забеловка Житикаринского района Костанайской области.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.06.2023 № 43 (вводится в действие с 01.01.2023); от 30.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений;
2) компенсацию потерь в связи с потерями налоговой базы;
3) компенсацию потерь в связи с увеличением расходов;
4) специальные средства передвижения;
5) протезно-ортопедические средства;
6) тифлотехнические средства;
7) сурдотехнические средства;
8) строительство сетей водоснабжения села Чайковское Житикаринского района;
9) строительство сетей водоснабжения к малоэтажной застройке по правому берегу реки Шортанды восточного района города Житикара Костанайской области;
10) строительство инженерных коммуникаций (водоснабжение, водоотведение) микрорайона Кенсай города Житикара Костанайской области;
11) строительство инженерных коммуникаций (водоснабжение, водоотведение, электроснабжение, газоснабжение) к индивидуальным жилым домам микрорайона 9, в городе Житикара, 1 очередь;
12) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Забеловка" 0-10 километр;
13) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Приречное в рамках реализации проекта "Ауыл – Ел бесігі";
14) разработка проектно-сметной документации по проекту "Капитальный ремонт здания Районный Дворец культуры Житикаринского района";
15) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселения кандасов и переселенцев;
16) осуществление единовременных выплат ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
17) исключен решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.10.2023 № 60;

18) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.10.2023 № 60 шешімімен;
19) спорттың барлық түрлері бойынша чемпионаттар өткізу;
20) Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Пригородный ауылы (сыртқы инженерлік желілерсіз) ауылдық мәдениет үйін салу;
21) Қостанай облысы Жітіқара ауданы (Жітіқара станциясы ауданында) Пригородный ауылының сумен жабдықтау желілерін салу;
22) Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, Ленина көшесі, 108/1 мекенжайы бойынша бұрынғы аудандық аурухана ғимаратын (қасбеттерді жөндеусіз) реконструкциялау;
23) Қостанай облысы, Жітіқара қаласында орталық қалалық қазандықтың өз қажеттіліктерін жабу үшін газ тұтыну энергетикалық қондырғысын салу;
24) КР-JT-7 "Забелов ауылына кіреберіс" 0-10 км аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу бойынша жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізу;
25) КР-JT-1 "Дзержинское ауылына кіреберіс" 0-14 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптама жүргізу;
26) Қостанай облысы Жітіқара ауданы КР-JT-6 "Глебов ауылына кіреберіс " 0-5 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптама жүргізу;
27) Шокана Уалиханова көшесінен Бәйтерек көшесіне дейінгі шекараларда Новая көшесінде автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
28) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 31.07.2023 № 49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі);
29) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 31.07.2023 № 49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі);
30) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 31.07.2023 № 49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі);
31) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 31.07.2023 № 49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі);
32) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.11.2023 № 82 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі);
33) Жітіқара ауданы Забелов ауылының Правонабережная, Степная, Октябрьская және Победа көшелерін орташа жөндеу;
34) Жітіқара қаласы көшелерінің көше жарығын ағымдағы жөндеу;
35) Степной ауылы көшелерінің көше жарығын ағымдағы жөндеу;
36) Милютин ауылы көшелерінің көше жарығын монтаждау;
37) Чайковский ауылы көшелерінің көше жарығын монтаждау;
38) Тоқтаров ауылы көшелерінің көше жарығын ағымдағы жөндеу;
39) Приречный ауылы көшелерінің көше жарығын монтаждау;
40) Пригородный ауылы көшелерінің көше жарығын ағымдағы жөндеу;

18) исключен решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.10.2023 № 60;
19) проведение чемпионатов по всем видам спорта;
20) строительство сельского дома культуры, Костанайская область, Житикаринский район, село Пригородное (без наружных инженерных сетей);
21) строительство сетей водоснабжения села Пригородное (в районе станции Житикара) Житикаринского района Костанайской области;
22) реконструкцию здания бывшей районной больницы (без ремонта фасадов) по адресу: Костанайская область, Житикаринский район, город Житикара, улица Ленина, 108/1;
23) строительство газопотребляющей энергетической установки для покрытия собственных нужд Центральной городской котельной в городе Житикара, Костанайской области;
24) проведение экспертизы качества работ и материалов по среднему ремонту автомобильной дороги районного значения КР-JT-7 "Подъезд к селу Забеловка" 0-10 км;
25) проведение ведомственной экспертизы технической документации на средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения КР-JT-1 "Подъезд к селу Дзержинское" 0-14 км;
26) проведение ведомственной экспертизы технической документации на средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения КР-JT-6 "Подъезд к селу Глебовка" 0-5 км Житикаринского района Костанайской области;
27) средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Новая, в границах от улицы Шокана Уалиханова до улицы Бәйтерек;
28) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 31.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023);
29) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 31.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023);
30) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 31.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023);
31) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 31.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023);
32) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023);
33) средний ремонт улиц Правонабережная, Степная, Октябрьская и Победы села Забеловка Житикаринского района;
34) текущий ремонт уличного освещения улиц города Житикара;
35) текущий ремонт уличного освещения улиц села Степное;
36) монтаж уличного освещения улиц села Милютинка;
37) монтаж уличного освещения улиц села Чайковское;
38) текущий ремонт уличного освещения улиц села Тохтарово;
39) монтаж уличного освещения улиц села Приречное;
40) текущий ремонт уличного освещения улиц села Пригородное;

41) ментальды бұзушылықтары бар мүгедектігі бар балаларға арналған шипажайлық-курорттық емдеу;
42) Қостанай облысы Жітіқара қаласының Кеңсай және 9 шағын аудандарына жеткізу газ құбырын салу;
43) Жітіқара ауданы Милютин ауылында медициналық пункт салу;
44) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының сөндіргіш құдығынан кәріз тазалау құрылыстарына (КТҚ) дейін Д 600 кәріздік коллекторды реконструкциялау;
45) мүгедектігі бар адамдарға арналған гигиеналық құралдардың (жөргектердің) санын ұлғайту;
46) қиын өмірлік жағдайға тап болған сотталғандарға босатылғаннан кейін біржолғы материалдық көмек төлеу;
47) басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы төлемдерді жүзеге асыру;
48) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласында кәріз тазарту құрылыстарын реконструкциялау;
49) жер учаскелерін беру жөніндегі координаттарды қайта есептеудің жаңа кілттерін әзірлеу;
50) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жалтыркөл ауылының ауданында антенна-діңгектік құрылысын салу;
51) KP-JT-1 "Дзержинское ауылына кіреберіс" 0-14 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
52) Жітіқара ауданы KP-JT-4 "Шевченков ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 5+100 км-де ойығы 2 х 1,0 м су өткізу құбырын орташа жөндеу;
53) Жітіқара ауданы KP-JT-1 "Дзержинское ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 9 км-де ойығы 2 x 1,0 м су өткізу құбырын орташа жөндеу;
54) Жітіқара ауданы KP-JT-4 "Шевченков ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 11 км-де ойығы 2 x 1,0 м су өткізу құбырын орташа жөндеу;

41) санаторно-курортное лечение для детей с инвалидностью с ментальными нарушениями;
42) строительство подводящего газопровода к микрорайонам Кенсай и 9 города Житикара Костанайской области;
43) строительство медицинского пункта в селе Милютинка Житикаринского района;
44) реконструкция канализационного коллектора Д600 от колодца гасителя до канализационных очистных сооружений (КОС) города Житикара Житикаринского района Костанайской области;
45) увеличение количества гигиенических средств (подгузников) для лиц с инвалидностью;
46) выплату единовременной материальной помощи осужденным после освобождения, попавшим в трудную жизненную ситуацию;
47) осуществление единовременных выплат ветеранам боевых действий на территории других государств;
48) реконструкцию канализационных очистных сооружений в городе Житикара Житикаринского района Костанайской области;
49) разработку новых ключей пересчета координат по предоставлению земельных участков;
50) строительство антенно-мачтового сооружения в районе села Жалтырколь Житикаринского района Костанайской области;
51) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения КР-JT-1 "Подъезд к селу Дзержинское" 0-14 километр;
52) средний ремонт водопропускной трубы отв. 2 х 1,0 м на км 5+100 автомобильной дороги районного значения KP-JT-4 "Подъезд к с. Шевченковка" Житикаринского района;
53) средний ремонт водопропускной трубы отв. 2 x 1,0 м на км 9 автомобильной дороги районного значения KP-JT-1 "Подъезд к с. Дзержинское" Житикаринского района;
54) средний ремонт водопропускной трубы отв. 2 x 1,0 м на км 11 автомобильной дороги районного значения KP-JT-4 "Подъезд к с. Шевченковка" Житикаринского района;

55) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының Ищанова көшесіне дейінгі Уалиханова көшесі учаскесінің шекараларында Степная көшесінің бойындағы Д 600 кәріздік коллекторды реконструкциялау;
56) ЖАСҰО ШЖҚ РМК Қостанай облысы бойынша филиалының Забелов ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге арналған жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптамасы.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 07.04.2023 № 11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2023 № 43 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2023 № 49 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2023 № 60 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2023 № 82 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

55) реконструкцию канализационного коллектора Д600 по ул. Степная в границах участка ул. Уалиханова до ул. Ищанова города Житикара Житикаринского района Костанайской области;
56) экспертизу качества работ и материалов Филиалом РГП на ПВХ НЦКДА по Костанайской области на средний ремонт внутри поселковых дорог в селе Забеловка.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 07.04.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.06.2023 № 43 (вводится в действие с 01.01.2023); от 31.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023); от 06.10.2023 № 60 (вводится в действие с 01.01.2023); от 30.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023).

11. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 230 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының 2023 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.11.2023 № 82 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 230
Районный бюджет Житикаринского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
34320,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
34320,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
995023,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
162429,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162429,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
162429,0
2
Әлеуметтiк көмек
688733,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
688733,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
234823,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
36400,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61756,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4595,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
170238,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
65557,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
65623,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49741,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
143861,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
143861,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78309,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1638,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17476,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
46438,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
930388,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
117543,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
116851,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
116851,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
34320,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
34320,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
995023,0
1
Социальное обеспечение
162429,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162429,0
005
Государственная адресная социальная помощь
162429,0
2
Социальная помощь
688733,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
688733,0
002
Программа занятости
234823,0
006
Оказание жилищной помощи
36400,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61756,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4595,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
170238,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
65557,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
65623,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49741,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
143861,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143861,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78309,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1638,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17476,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
46438,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
930388,0
1
Жилищное хозяйство
117543,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
116851,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
116851,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)