"Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 62 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес, Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына жолдауды;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Қарасу ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарасу ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу ауданының әкімі В. Радченко
Қарасу ауданы әкімдігінің
2022 жылғы 8 сәуірдегі
№ 62 қаулысымен
бекітілген
"Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ) аудан аумағында сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района"
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 8 апреля 2022 года № 62
В соответствии статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района".
2. Государственному учреждению "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настояшего постановдения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного вежения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Карасуского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Карасуского района В. Радченко
Утверждено
постановлением акимата
Карасуского района
от 8 апреля 2022 года
№ 62
ПОЛОЖЕНИЕ о государственном учреждении "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" (далее - ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архитектуры, градостроительства и строительства на территории района.
2. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және қазақ тілінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.
5. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте басшының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, А.Исаков көшесі, 73.
9. Осы Ереже "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның құрылтай құжаты болып табылады.
10. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
11. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
12. Міндеттері:
Аудан аумағында сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында мемлекеттік саясатты жүргізу, өз құзыреті шегінде аудан аумағында құрылыс, сәулет, қала құрылысы қызметін мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру.

3. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" является юридическим лицом, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождения юридического лица: 11100, Республика Казахстан, Костанайская область, Карасуский район, село Карасу, улица А.Исакова, 73.
9. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района".
10. Финансирование деятельности ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района".
Если ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
Проведение государственной политики в области архитектуры, градостроительства и строительства на территории района, осуществление в пределах своей компетенции государственного регулирования архитектурной, градостроительной и строительной деятельности на территории района.

13. Өкілеттіктері:
Құқықтары мен міндеттері:
1) "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ қарауына жатқызылған мәселелер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес органдармен және ұйымдармен қызметтік хат алмасуды жүргізу;
2) ауданның атқарушы органдарынан "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша қажетті құжаттарды, ақпаратты сұрату және алу;
3) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы тұтынушылардың ақпараттандырылуын қамтамасыз ету;
4) қызмет алушылардың шағымдары мен ұсыныстарын қарау;
5) аудан әкімінің, әкімдігінің және аудандық мәслихаттың қарауына мемлекеттік органның құзыретіне жататын мәселелерді шешу бойынша ұсыныстар енгізу;
6) мемлекеттік органның құзыретіне жататын мәселелер бойынша сотқа талап-арыз беру;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен қарастырылған құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) заңнамада белгіленген тәртіпте бекітілген аудан аумағының қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын (аудандық жоспарлау жобасын), ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіру;
2) мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпарат және (немесе) мәліметтер беру;
3) аумақта жоспарланып отырған құрылыс салу не өзге де қала құрылысының өзгерістері туралы халықты ақпараттандыру;
4) құрылыс, аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау, аудандық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдау;
5) аудандық маңызы бар ғимараттар мен құрылыстарды бұзу туралы актілерді есепке алуды жүргізу және тіркеу;
6) объектілерді пайдалануға қабылдау актілерінің, сондай-ақ пайдалануға берілетін объектілердің (кешендердің) есебін жүргізу;
7) тұрғын үй қорының, аудандық маңызы бар коммуникациялардың сақталуын, олардың ұсталуына (пайдаланылуына) бақылауды ұйымдастыру;
8) аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын, сондай-ақ аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларының жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру және аудандық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;
9) елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын (аумақтық даму схемаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жобаларын іске асыру;
10) жергілікті бюджет, сондай-ақ жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаны қаржыландыруға бөлінген республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын объектілер мен кешендерді салуға арналған жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын қарау және бекіту;

13. Полномочия:
Права и обязанности:
1) вести служебную переписку с государственными и негосударственными органами и организациями по вопросам, отнесенным к ведению ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района";
2) запрашивать и получать от исполнительных органов района необходимые документы, информацию по вопросам, отнесенным к компетенции ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района";
3) обеспечить информированность потребителей о порядке оказания государственных услуг;
4) рассматривать жалобы и предложения услугополучателей;
5) вносить на рассмотрение акима, акимата района и районного маслихата предложения по решению вопросов, относящихся к компетенции государственного органа;
6) предъявлять иски в суд по вопросам, относящимся к компетенции государственного органа;
7) осуществлять права и обязанности предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
14. Функции:
1) координация деятельности по реализации утвержденной в установленном законодательством порядке комплексной схемы градостроительного планирования территории района (проекта районной планировки), генеральных планов сельских населенных пунктов;
2) предоставление в установленном порядке информации и (или) сведений для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;
3) информирование населения о планируемой застройке территории либо иных градостроительных изменениях;
4) принятие решений о строительстве, инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строительства незавершенных объектов, проведении комплекса работ по постутилизации объектов районного значения;
5) ведение учета и регистрация актов о сносе зданий и сооружений районного значения;
6) ведение учета актов приемки объектов в эксплуатацию, а также объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию;
7) организация сохранения жилищного фонда, коммуникаций районного значения контроля за их содержанием (использованием, эксплуатацией);
8) организация разработки и представление на утверждение районному маслихату схем градостроительного развития территории района, а также проектов генеральных планов городов районного значения, поселков и иных сельских населенных пунктов;
9) реализация градостроительных проектов, разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (схем территориального развития) населенных пунктов;
10) рассмотрение и утверждение предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство объектов и комплексов, финансируемых за счет местного бюджета, а также республиканского бюджета, выделенного на финансирование местного бюджетного инвестиционного проекта;

11) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүргізу;
12) ведомстволық бағынысты аумақта құрылыс салуға немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау, беру, ал заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда, мемлекет мұқтажы үшін алып қою жөнінде шешімдер қабылдау;
13) бұрыннан бар ғимараттардың үй-жайларын қайта жоспарлау арқылы реконструкциялау туралы шешім қабылдау;
14) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;
15) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген өкілеттіктер шегінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі
15. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның басшылығы "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға жеке жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
16. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен қызметкерлерді қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, олардың өкілеттіктері мен міндеттерін айқындайды;
3) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады, қызметтік құжаттарға қол қояды, олардың орындалуын бақылауды ұйымдастырады;
4) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның атынан өкілдік етеді;
5) еңбекке ақы төлеу қорын үнемдеу шегінде тәртіптік жазалар қолдану, көтермелеу және материалдық көмек көрсету мәселелерін заңнамада белгіленген тәртіппен шешеді;
6) белгіленген еңбекақы төлеу қоры және жұмыскерлер саны шегінде міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын, "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекітеді;
10) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүргізеді, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, олар бойынша қажетті шараларды қабылдайды;
11) "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-де сыбайлас жемқорлыққа қарсы жүргізілетін жұмыс үшін жеке жауапты болады.

11) ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
12) внесение предложения о принятии решений по выбору, предоставлению, а в случаях, предусмотренных законодательными актами и изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения;
13) внесение проекта постановления в акимат района о принятии решения о реконструкции посредством перепланировки помещений существующих зданий;
14) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, возлагаемых на местные исполнительные органы в рамках установленной законодательством Республики Казахстан компетенции.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
15. Руководство ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" задач и осуществление им своих полномочий.
16. Руководитель ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Полномочия руководителя ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района":
1) организует и руководит работой ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности работников в установленном законодательством порядке, определяет их полномочия и обязанности;
3) издает приказы, подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции, организует контроль за их исполнением;
4) представляет ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
5) в установленном законодательством порядке решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий, поощрения и оказания материальной помощи в пределах экономии фонда оплаты труда;
6) утверждает план финансирования по обязательствам и платежам, структуру ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
7) проводит личный прием граждан и представителей юридических лиц, рассматривает в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
8) несет персональную ответственность за проводимую в ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" работу по противодействию коррупции.

18. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
19. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ның мүлкі оған меншік иесі берген мүліктің, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүліктің (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздердің есебінен қалыптастырылады.
20. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
22. "Қарасу ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлім" ММ-ны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

18. Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
19. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" относится к районной коммунальной собственности.
21. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
22. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата Карасуского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.