Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 мамырдағы № 165 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының хатшысы К. Базарбаева
Сарыкөл
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 мамырдағы
№ 165 шешімімен
бекітілген
Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Сарыкөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 23 мая 2022 года № 165. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Сарыкольского районного маслихата К. Базарбаева
Утвержден
решением Сарыкольского
районного маслихата
от 23 мая 2022 года
№ 165
План по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Сарыкольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы);

7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Сарыкөл ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7-қосымша).
Сарыкөл
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына
1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Сарыкөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Сарыкөл ауданы жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) беріліп отырған жер учаскілерінің жер пайдаланушылар тізімі
1. Абенов Талгат Дарбаевич
2. Абилова Мадина Сериковна
3. Агайсинов Арман Амангельдинович
4. Айсин Каир Негиматович
5. Айсин Мегдат Кабдуллинович
6. Айтпаев Темирбулат Оразбаевич
7. Аллахвердиев Гюмрах Иса Оглы
8. Аллахвердиева Радмила Алмазовна
9. Алпысбаев Алибек Кукенович
10. Алкеев Жангельды
11. Алкеев Байкенже Акжанович
12. Амержанов Кайрат Тастанович
13. Амренов Жаслан Беккожиевич
14. Антихович Сергей Федорович
15. Артемчук Виталий Анатольевич
16. Асембеков Есим Бибатырович
17. Ахметова Куляш Каршимановна
18. Ахметов Кадыржан
19. Аяганов Алмат Жантасович
20. Бабич Иван Иванович
21. Баймаканов Есеньжуль Жаксылыкович
22. Балгужинов Хамит Бексултанович
23. Бекпасов Ришат Каирбекович
24. Бексултанова Акмарал Батырхановна
25. Бекмагамбетова Камшат Батырхановна
26. Беригбаев Агбай
27. Беркенов Ильдар Жамбулович
28. Бермухаметов Жагпар Какимович
29. Бетман Владимир Алексеевич
30. Бирманов Алибек Тлеужанович
31. Брановец Валентина Григорьевна
32. Бродюк Виктор Иванович
33. Бултанова Айгерим Ергалиевна
34. Бурбаева Маули Султановна
35. Бусурманов Бахитбек Ахмедиярович
36. Величкин Дмитрий Михайлович
37. Винник Сергей Иванович
38. Виоарэ Денис Викторович
39. Волкогонова Светлана Яковлевна
40. Воронко Сергей Михайлович
41. Воскобойник Василий Михайлович
42. Вотчель Юрий Александрович
43. Гадецкий Владимир Васильевич
44. Гребенюк Виталий алексеевич
45. Гридюшко Сергей Станиславович
46. Горбунова Татьяна Петровна
47. Гросс Александр Яковлевич
48. Гулиев Максим Яхыяевич
49. Гумматова Гульжазира Жакыповна
50. Дамбаулова Гульнара Рахметовна
51. Дамбаулова Раушан Балтакескеновна
52. Дандыбаев Жансултан Уракович
53. Дандыбаева Калымжан Мукановна
54. Дандыбаев Ерторы Алимбаевич
55. Дандыбаева Карашаш Елемысовна
56. Даутов Болат Шурович
57. Денисенко Анатолий Степанович
58. Джаксыбаева Татьяна Петровна
59. Джаксыбаев Акылбек
60. Дзыгарь Иван Трофимович

7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2022-2023 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Сарыкольскому району
на 2022-2023 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Сарыкольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ Сарыкольского района
1. Абенов Талгат Дарбаевич
2. Абилова Мадина Сериковна
3. Агайсинов Арман Амангельдинович
4. Айсин Каир Негиматович
5. Айсин Мегдат Кабдуллинович
6. Айтпаев Темирбулат Оразбаевич
7. Аллахвердиев Гюмрах Иса Оглы
8. Аллахвердиева Радмила Алмазовна
9. Алпысбаев Алибек Кукенович
10. Алкеев Жангельды
11. Алкеев Байкенже Акжанович
12. Амержанов Кайрат Тастанович
13. Амренов Жаслан Беккожиевич
14. Антихович Сергей Федорович
15. Артемчук Виталий Анатольевич
16. Асембеков Есим Бибатырович
17. Ахметова Куляш Каршимановна
18. Ахметов Кадыржан
19. Аяганов Алмат Жантасович
20. Бабич Иван Иванович
21. Баймаканов Есеньжуль Жаксылыкович
22. Балгужинов Хамит Бексултанович
23. Бекпасов Ришат Каирбекович
24. Бексултанова Акмарал Батырхановна
25. Бекмагамбетова Камшат Батырхановна
26. Беригбаев Агбай
27. Беркенов Ильдар Жамбулович
28. Бермухаметов Жагпар Какимович
29. Бетман Владимир Алексеевич
30. Бирманов Алибек Тлеужанович
31. Брановец Валентина Григорьевна
32. Бродюк Виктор Иванович
33. Бултанова Айгерим Ергалиевна
34. Бурбаева Маули Султановна
35. Бусурманов Бахитбек Ахмедиярович
36. Величкин Дмитрий Михайлович
37. Винник Сергей Иванович
38. Виоарэ Денис Викторович
39. Волкогонова Светлана Яковлевна
40. Воронко Сергей Михайлович
41. Воскобойник Василий Михайлович
42. Вотчель Юрий Александрович
43. Гадецкий Владимир Васильевич
44. Гребенюк Виталий алексеевич
45. Гридюшко Сергей Станиславович
46. Горбунова Татьяна Петровна
47. Гросс Александр Яковлевич
48. Гулиев Максим Яхыяевич
49. Гумматова Гульжазира Жакыповна
50. Дамбаулова Гульнара Рахметовна
51. Дамбаулова Раушан Балтакескеновна
52. Дандыбаев Жансултан Уракович
53. Дандыбаева Калымжан Мукановна
54. Дандыбаев Ерторы Алимбаевич
55. Дандыбаева Карашаш Елемысовна
56. Даутов Болат Шурович
57. Денисенко Анатолий Степанович
58. Джаксыбаева Татьяна Петровна
59. Джаксыбаев Акылбек
60. Дзыгарь Иван Трофимович

61. Добош Владимир Павлович
62. Досмагамбетов Серик Борибаевич
63. Драпеза Вячеслав Владимирович
64. Дудка СемҰн Григорьевич
65. Дудка Александр Семенович
66. Дудка Оксана Семеновна
67. Дузенов Жанат Таскажинович
68. Дускенова Алма Амангельдиновна
69. Дутпаев Танат Молбакович
70. Дуйсенов Марат Алимжанович
71. Евтушенко Владимир Дмитриевич
72. Есов Алимжан Аскерович
73. Жакупов Багытбек Бейсенович
74. Жакупова Гульнар Кабдуовна
75. Жалмагамбетов Нурлан Кабдрашитович
76. Жаналипов Жанатай Багитжанович
77. Жапаров Бекет Хамитович
78. Жаулебаев Кенжегали Жумагалиевич
79. Жаулебаев Самат Жумагалиевич
80. Жиентаев Айтпай Мунсузбаевич
81. Жилкишенова Даметкен Баймурзиновна
82. Жулдугулов Тулеу Жусупбекович
83. Жусупова Бахитжамал Нуржановна
84. Жусупов Хамьял Хамитович
85. Жутаев Махаббат Сагынбаевич
86. Захаров Юрий Алексеевич
87. Захаров Алексей Кириллович
88. Иваншин Николай Григорьевич
89. Иргалиев Кабдыкалык Жумашевич
90. Исаков Габит Жамбулатович
91. Исакова Фатима Тулевна
92. Исахметова Сауле Какимовна
93. Искаков Урал Таскалиевич
94. Искакова Асемгуль Жаныбековна
95. Исмагамбетов Омархан Хамитович
96. Истлеуова Сания газизовна
97. Кабиденов Бугобай
98. Каваляускас Виктор Алгирдасович
99. Кадирбаева Раушан Кабдулмановна
100. Кайтанов Байсен Оспанович
101. Каневская Мария Михайловна
102. Каневская Наталья Владимировна
103. Карпенко Светлана Михайловна
104. Кирик Улжан Рашитовна
105. Кириченко Валентина Ивановна
106. Китебаев Амир Сулейменович
107. Колодийчук Виталий Анатольевич
108. Конюшин Сергей Петрович
109. Коренкова Людмила Викторовна
110. Коханов Юрий Леонидович
111. Кренц Константин Адольфович
112. Кужабаев Кайрат Мендыгалиевич
113. Кужалинов Болат Бержанович
114. Кужалинова Светлана Киримовна
115. Кужахметов Темиржан Шарипжанович
116. Кукаев Каирбек Кадуевич
117. КукаевУразбай Шопанович
118. Кунанбаева Жулдуз Жантуреновна
119. Курочкин Олег Николаевич
120. Кустаев Сейтен Мукатаевич
121. Кусымбаев Кайрат Пасильжанович
122. Мажкеева Алмагуль Сайлауовна
123. Майбасов Танатар Достаевич
124. Майбасова Зарина Магомедовна
125. Макатов Каирбай Конкаевич
126. Макеев Кайнет Катаевич
127. Максутова Анастасия Владимировна
128. Масликова Вера Андреевна
129. Мелоян Аревик Ванушовна
130. Михнев Павел Данилович
131. Молдахметов Даулет Джамбулович
132. Молдахметова Бупе
133. Мусафирова Асьма Шаймерденовна
134. Моталь Николай Иванович
135. Мулдабеков Орал Габдулович
136. Мулдахметова Амина
137. Мурзатаев Аль-Куат Сабурович
138. Мусин Жангельды Галиханович
139. Ненашев Владимир Яковлевич
140. Ногин Игорь Леонидович
141. Ногин Леонид Александрович

61. Добош Владимир Павлович
62. Досмагамбетов Серик Борибаевич
63. Драпеза Вячеслав Владимирович
64. Дудка Семен Григорьевич
65. Дудка Александр Семенович
66. Дудка Оксана Семеновна
67. Дузенов Жанат Таскажинович
68. Дускенова Алма Амангельдиновна
69. Дутпаев Танат Молбакович
70. Дуйсенов Марат Алимжанович
71. Евтушенко Владимир Дмитриевич
72. Есов Алимжан Аскерович
73. Жакупов Багытбек Бейсенович
74. Жакупова Гульнар Кабдуовна
75. Жалмагамбетов Нурлан Кабдрашитович
76. Жаналипов Жанатай Багитжанович
77. Жапаров Бекет Хамитович
78. Жаулебаев Кенжегали Жумагалиевич
79. Жаулебаев Самат Жумагалиевич
80. Жиентаев Айтпай Мунсузбаевич
81. Жилкишенова Даметкен Баймурзиновна
82. Жулдугулов Тулеу Жусупбекович
83. Жусупова Бахитжамал Нуржановна
84. Жусупов Хамьял Хамитович
85. Жутаев Махаббат Сагынбаевич
86. Захаров Юрий Алексеевич
87. Захаров Алексей Кириллович
88. Иваншин Николай Григорьевич
89. Иргалиев Кабдыкалык Жумашевич
90. Исаков Габит Жамбулатович
91. Исакова Фатима Тулевна
92. Исахметова Сауле Какимовна
93. Искаков Урал Таскалиевич
94. Искакова Асемгуль Жаныбековна
95. Исмагамбетов Омархан Хамитович
96. Истлеуова Сания Газизовна
97. Кабиденов Бугобай
98. Каваляускас Виктор Алгирдасович
99. Кадирбаева Раушан Кабдулмановна
100. Кайтанов Байсен Оспанович
101. Каневская Мария Михайловна
102. Каневская Наталья Владимировна
103. Карпенко Светлана Михайловна
104. Кирик Улжан Рашитовна
105. Кириченко Валентина Ивановна
106. Китебаев Амир Сулейменович
107. Колодийчук Виталий Анатольевич
108. Конюшин Сергей Петрович
109. Коренкова Людмила Викторовна
110. Коханов Юрий Леонидович
111. Кренц Константин Адольфович
112. Кужабаев Кайрат Мендыгалиевич
113. Кужалинов Болат Бержанович
114. Кужалинова Светлана Киримовна
115. Кужахметов Темиржан Шарипжанович
116. Кукаев Каирбек Кадуевич
117. КукаевУразбай Шопанович
118. Кунанбаева Жулдуз Жантуреновна
119. Курочкин Олег Николаевич
120. Кустаев Сейтен Мукатаевич
121. Кусымбаев Кайрат Пасильжанович
122. Мажкеева Алмагуль Сайлауовна
123. Майбасов Танатар Достаевич
124. Майбасова Зарина Магомедовна
125. Макатов Каирбай Конкаевич
126. Макеев Кайнет Катаевич
127. Максутова Анастасия Владимировна
128. Масликова Вера Андреевна
129. Мелоян Аревик Ванушовна
130. Михнев Павел Данилович
131. Молдахметов Даулет Джамбулович
132. Молдахметова Бупе
133. Мусафирова Асьма Шаймерденовна
134. Моталь Николай Иванович
135. Мулдабеков Орал Габдулович
136. Мулдахметова Амина
137. Мурзатаев Аль-Куат Сабурович
138. Мусин Жангельды Галиханович
139. Ненашев Владимир Яковлевич
140. Ногин Игорь Леонидович
141. Ногин Леонид Александрович

222. Шилов Николай Владимирович
223. Шокаева Бибигуль Жаксылыковна
224. Шопагулов Сапабек Сабыржанович
225. Шугумбаев Булат Туканович
226. Шукенова Галина Романовна
227. Яблонский Виктор Николаевич
228. "Агро ПАРАСАТ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
229. "Аманжол-Акро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
230. "Алтын Дала+" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
231."Болашак-4" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
232. "Олжа Арыстан- ПК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
233. "ЕЛСАН-АГРО" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
234. "Интеграция -МТС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
235. "Куат-Т1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
236. "Мелитопольское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
237. "Нур-Айгер-СК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
238. "Сорочинское-2030" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
239. "Уйкескен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
240. "АгроКомТрейд" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
241. "SARYKOL AGRO" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
242. "Анновка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Сарыкөл
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Пайдалану жылы
1
2
3
4
2022
Көктем (мамырдың, маусымның бөлігі)
Көктем-күз (мамыр-маусым, тамыздың бөлігі, қыркүйек, қысқа шөптерді егу)
Демалатын қаша
Жаз (маусым, шілде, тамыздың бөлігі)
2023
Көктем-күз (мамыр-маусым, тамыздың бөлігі, қыркүйек, қысқа мерзімге шөптерді егу)
Көктем (мамырдың, маусымның бөлігі)
Жаз (маусымның бөлігі, шілде, тамыздың бөлігі)
Демалатын қаша
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаларды пайдалану кезегі.
Сарыкөл
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Сарыкөл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 169 950 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 108 290 гектар, елді мекендердің жерлерінде 44 682 гектар, орман қоры жерлерінде 4 234 гектар, босалқы жерлерінде 12 731 гектар.
Сарыкөл
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында апандар, суаратын немесе суландыратын каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Сарыкөл
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Сарыкөл
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Сарыкөл
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды
пайдалану жөніндегі
жоспарына
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
№ п/б
Ауыл, кент, ауылдық округтердің атауы
2022 жылғы қашалар саны
2023 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Барвиновка ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Веселоподол ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
3
Златоуст ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
4
Комсомол ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Большие Дубравы ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
6
Маяк ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
7
Севастополь ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
8
Сорочин ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
9
Тағыл ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
10
Тимирязевка ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
11
Урожайное ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
14
Сарыкөл кенті
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл

222. Шилов Николай Владимирович
223. Шокаева Бибигуль Жаксылыковна
224. Шопагулов Сапабек Сабыржанович
225. Шугумбаев Булат Туканович
226. Шукенова Галина Романовна
227. Яблонский Виктор Николаевич
228. Товарищество с ограниченной ответственностью "Агро ПАРАСАТ"
229. Товарищество с ограниченной ответственностью "Аманжол-Акро"
230. Товарищество с ограниченной ответственностью "Алтын Дала+"
231. Товарищество с ограниченной ответственностью "Болашак-4"
232. Товарищество с ограниченной ответственностью "Олжа Арыстан- ПК"
233. Товарищество с ограниченной ответственностью "ЕЛСАН-АГРО"
234. Товарищество с ограниченной ответственностью "Интеграция -МТС"
235. Товарищество с ограниченной ответственностью "Куат-Т1"
236. Товарищество с ограниченной ответственностью "Мелитопольское"
237. Товарищество с ограниченной ответственностью "Нур-Айгер-СК"
238. Товарищество с ограниченной ответственностью "Сорочинское-2030"
239. Товарищество с ограниченной ответственностью "Уйкескен"
240. Товарищество с ограниченной ответственностью "АгроКомТрейд"
241. Товарищество с ограниченной ответственностью "SARYKOL AGRO"
242. Товарищество с ограниченной ответственностью "Анновка"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Сарыкольскому району
на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Год использования
1
2
3
4
2022
Весна (часть мая, июня)
Весна-осень (май-июнь, часть августа, сентябрь посев трав под зиму)
Отдыхающий загон
Лето (часть июня, июль, август)
2023
Весна-осень (май-июнь, часть августа, сентябрь, посев трав под зиму)
Весна (часть мая, июня)
Лето (часть июня, июль, август)
Отдыхающий загон
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Сарыкольскому району
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Сарыкольскому району составляют 169 950 гектаров. В том числе, на землях сельскохозяйственного назначения 108 290 гектаров, на землях населенных пунктов 44 682 гектаров, на землях лесного фонда 4 234 гектаров, на землях запаса 12 731 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Сарыкольскому району
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Копаней, трубчатых или шахтных колодцев, оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Сарыкольскому району
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Сарыкольскому району
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Сарыкольскому району
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
п/п
Наименование села, поселка, сельских округов
Количество загонов в 2022 году
Количество загонов в 2023 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Барвиновка
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
отдыха- ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
2
Веселоподольский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха- ющий загон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
3
село Златоуст
весенне-летний сезон
отдыха- ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
4
Комсомольский сельский округ
отдыха- ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
5
село Большие Дубравы
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
6
село Маяк
отдыха-ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
7
Севастопольский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
8
Сорочинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха- ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
9
Тагильский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
10
село Тимирязевка
отдыха-ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
11
село Урожайное
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
12
поселок Сарыколь
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон