Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері туралы және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының ережелерін мемлекеттік мекемелері ережесін бекіту туралы, жеке-дара қолданылатын құқықтық актіге өзгеріс енгізу туралы, жеке-дара қолданылатын құқықтық актілерін жою туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 19 сәуірдегі № 128 қаулысы. Күші жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 233 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 14.09.2023 № 233 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабына, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес "Мемлекеттік органдардың және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысымен Бейімбет Майлин ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері мен кәсіпорындарын қайта атау туралы" Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 11 шілдедегі № 163 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулы 2-тармағының 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) тармақшалары жойылсын.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушыларғы көлігі және автомобиль жолдарының бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 24 тамыздағы № 187 қаулысы жойылсын.
3. "Бейімбет Майлин ауданының ауылдық округ, ауыл, кент аппараттарының ережелерін бекіту туралы" Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 11 шілдедегі № 166 қаулысы жойылсын.
4. "Белинский ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ережесін бекіту туралы" Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 4 қаулысы жойылсын.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеге өзгерістер енгізу туралы" Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 61 қаулысы жойылсын.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеге өзгеріс енгізу туралы" Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 13 қарашадағы № 303 қаулысы жойылсын.

Об утверждении положений о государственных учреждениях акимата района Беимбета Майлина и аппаратов акимов сельских округов, сел, поселка района Беимбета Майлина, о внесении изменения в правовой акт индивидуального применения, об отмене актов индивидуального применения
Постановление акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 19 апреля 2022 года № 128. Отменено постановлением акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 14 сентября 2023 года № 233
Сноска. Отменено постановлением акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 14.09.2023 № 233 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", статьей 14-1 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат района Беимбета Майлина ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление акимата района Беимбета Майлина от 11 июля 2019 года № 163 "О переименовании государственных учреждений и предприятий акимата района Беимбета Майлина" внести следующие изменения:
подпункты 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) пункта 2 указанного постановления отменить.
2. Отменить постановление акимата района Беимбета Майлина от 24 августа 2020 года № 187 "Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина".
3. Отменить постановление акимата района Беимбета Майлина от 11 июля 2019 года № 166 "Об утверждении положений аппаратов акимов сельских округов, сел, поселка района Беимбета Майлина".
4. Отменить постановление акимата района Беимбета Майлина от 20 января 2020 года № 4 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Белинского сельского округа".
5. Отменить постановление акимата района Беимбета Майлина от 31 марта 2021 года № 61 "О внесении изменений в Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина".
6. Отменить постановление акимата района Беимбета Майлина от 13 ноября 2019 года № 303 "О внесении изменения в Положение о государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина".

7. "Калинин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережесін бекіту туралы" Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 10 қаңтардағы № 5 қаулысы жойылсын.
8. Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері туралы және Бейімбет Майлин ауданы ауылдық округтер Тобыл кенті әкімдері аппаратарының осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 қосымшаларына сәйкес ережелері бекітілсін.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 қосымшаларында көрсетілген мемлекеттік мекемелері:
1) осы қаулына аумақтық әділет органдарда мемлекеттік тіркеуді;
2) ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысында ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін, осы қаулының қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның филиалына электронды түрде жіберу;
3) осы қаулына оны ресми жарияланғанынан кейін қол қойылған күнінен бастап және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Костанай облысы бойынша филиалына жіберілген күнінен кейін Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау "Бейімбет Майлин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысына жүктелсін.
11. Осы қаулы оны алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бейімбет Майлин ауданының әкімі Қ. Мыржақыпов
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2022 жылғы 19 сәуірдегі
№ 128 қаулысымен
бекітілген
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережесі
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - экономика және қаржы бөлімі) экономикалық саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті орындау, ауданның коммуналдық мүлкін басқару және мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

7. Отменить постановление акимата района Беимбета Майлина от 10 января 2020 года № 5 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Калининского сельского округа".
8. Утвердить положения о государственных учреждениях акимата района Беимбета Майлина и аппаратов акимов сельских округов, поселка Тобол района Беимбета Майлина согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 к настоящему постановлению.
9. Государственным учреждениям, указанных в приложениях 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 к настоящему постановлению в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) направление в течение двадцати календарных дней со дня подписания копии настоящего постановления на казахском и русском языках в электронном виде в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата района Беимбета Майлина со дня подписания и направления в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области после его официального опубликования.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждения "Аппарат акима района Беимбета Майлина".
11. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Беимбета Майлина К. Муржакупов
Утверждено
постановлением акимата
района Беимбета Майлина
от 19 апреля 2022 года
№ 128
ПОЛОЖЕНИЕ о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" (далее – Отдел экономики и финансов) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах формирования и развития экономической политики, бюджетного планирования, исполнения бюджета, управления коммунальным имуществом района и осуществления государственных закупок.

2. Экономика және қаржы бөлімі ведомстволары жоқ.
3. Экономика және қаржы бөлімі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Экономика және қаржы бөлімі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және атауы қазақ тілінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Экономика және қаржы бөлімі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Экономика және қаржы бөлімі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Экономика және қаржы бөлімі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Экономика және қаржы бөлімі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Экономика және қаржы бөлімі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 53.
10. Осы Ереже Экономика және қаржы бөлімінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Экономика және қаржы бөлімінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттерінен жүзеге асырылады.
12. Экономика және қаржы бөліміне кәсіпкерлік субъектілерімен функциялары болып табылатын міндеттерді Экономика және қаржы бөлімі орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Экономика және қаржы бөліміне заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) экономика саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;;
2) бюджеттік жоспарлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
4) коммуналдық мүлікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
5) аудандық мәслихат шешімімен бекітілген, ақшалай қаржы шегіндегі бюджеттік бағдарламалардың кіріс және шығыс бойынша толық және уақытында орындалуына жіберілген іс-шараларды жүзеге асырады;

2. Отдел экономики и финансов не имеет ведомств.
3. Отдел экономики и финансов осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел экономики и финансов является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Отдел экономики и финансов вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Отдел экономики и финансов имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Отдел экономики и финансов по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела экономики и финансов и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдела экономики и финансов утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 111700, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 53.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Отдела экономики и финансов.
11. Финансирование деятельности Отдела экономики и финансов осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Отделу экономики и финансов запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Отдела.
Если Отделу экономики и финансов законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) реализация государственной политики в сфере экономики;
2) реализация государственной политики в сфере бюджетного планирования;
3) реализация государственной политики в сфере регионального развития;
4) реализация государственной политики в сфере управления коммунальным имуществом;
5) полное и своевременное исполнение бюджета по поступлениям и расходам в разрезе бюджетных программ в пределах сумм, утвержденных решениями маслихата;

6) мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
14. Өкілеттіктері:
Құқықтары:
1) бөлімге жүктелген тапсырмалар мен функцияларды орындау үшін белгіленген тәртіпте аудан аймағында орналасқан олардың ведомстволық жағдайы мен меншік нысанына қарамастан ұйымдар мен кәсіпорындар, мекемелерден, селолық округ әкім аппараттарынан қажетті ақпараттарды алуға;
2) өз құзыреті шегінде құқықтық актілерді шығаруға;
3) аудан әкімдігіне әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар енгізу;
4) жергілікті атқарушы органдардың шешімдері бойынша секвестр тағайындалатын бюджеттік бағдарлама (шағын бағдарлама) бойынша төлемдердің төленуін тоқтатуға;
5) істерді айқындау және көмек көрсету үшін жергілікті жердегі басқа да бөлімдердің мамандарын тарту;
6) экономика және қаржы бөлімінің құзыретіне кіретін мемлекеттік қызметтер бөлігінде жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу;
7) сот органдарында "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды жүзеге асырады.
Міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарын дайындау және ұсыну;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету;
3) өз қызметін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларына сәйкес жүзеге асыру.
15. Функциялары:
1) Бейімбет Майлин ауданының аумағын даму бағдарламасын әзірлейді;
2) Бейімбет Майлин ауданының аумағын даму бағдарламасына мониторинг жүргізеді;
3) "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппаратарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету;
4) облыстың әлеуметтік – экономикалық даму болжамын есептегенде жергілікті бюджетке түсімдерді болжамдайды;
5) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығындарының шектелімін (лимиттерін), облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының болжалдық көрсеткіштері негізінде жаңа бастамалар шектелімін, бюджеттік қаражаттарды шығындаудың басым бағыттарын, жоспарлы кезеңге аудан бюджеті тапшылығының мөлшерін анықтау;
6) бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының бюджеттік заңнамаларға сәйкестігін қарастыру, бюджеттік өтінімдер және бюджеттік бағдарламалар жобалары бойынша қорытынды шығару және оларды қарастыру үшін Таран ауданының бюджеттік комиссиясына жіберу;

6) реализация государственной политики в сфере государственных закупок.
14. Полномочия:
Права:
1) получать в установленном порядке от учреждений, предприятий и организаций, расположенных на территории района, независимо от их ведомственной принадлежности и формы собственности, аппаратов акимов сельских округов информацию, необходимую для выполнения возложенных задач и функций;
2) участвовать в разработке нормативных правовых актов;
3) вносить в акимат района предложения по основным направлениям социально-экономической политики;
4) по решению местного исполнительного органа приостанавливать осуществление платежей по бюджетным программам (подпрограммам), по которым намечается секвестр;
5) привлекать для изучения дел и оказания методической помощи специалистов других отделов;
6) вырабатывать предложения по внесению изменений и дополнений в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим лицам, в части государственных услуги, входящей в компетенцию Отдела экономики и финансов;
7) осуществлять защиту прав и законных интересов государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" в судебных органах.
Обязанности:
1) в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
2) обеспечивать доступность и качество предоставляемой государственной услуги;
3) осуществлять свою деятельность в соответствии с нормами действующего законодательств Республики Казахстан.
15. Функции:
1) разработка программы развития территории района Беимбета Майлина;
2) проведение мониторинга программы развития территории района Беимбета Майлина;
3) оказание государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты";
4) прогнозирование поступлений в местный бюджет с учетом прогноза социально-экономического развития области;
5) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы на основе прогнозных показателей социально-экономического развития области, приоритетных направлений расходования бюджетных средств, размера дефицита бюджета района на плановый период;
6) рассмотрение бюджетных заявок и бюджетных программ администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному законодательству, формирование заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направление их на рассмотрение бюджетной комиссии акимата района;

7) үш жылдық мерзімге аудан бюджеттінің жобасын құрастыру және тиісті қаржылық жылға бюджетті нақтылау, түзету жасау бойынша ауданның бюджеттік комиссиясының қарастыруына ұсыныс енгізу;
8) бюджеттік мониторингін жүзеге асыру;
9) жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың эконогмикалық қорытындыларын, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдар анықтайтын заңды тұлғалардың экономикалық сараптау қорытындысы негізінде, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен республикалық бюджеттен кредиттер есебінен қаржыландыруға жоспарланатын жобаларды әзірлеу;
10) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық жобаларын қарастыру және олар бойынша экономикалық қорытынды жіберу;
11) жергілікті бюджет қаражаты есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жүзеге асыруға жоспарланып отырған бюджеттік инвестициялардың экономикалық сараптамасын жасау;
12) өз құзіреті шегінде аудандық коммуналдық мүлікті басқару саласында реттейтін қатынас нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
13) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалға (жалдауға), сенімгерлік басқаруға береді;
14) коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" белгіленген тәртіппен иесі жоқ деп танылған, мемлекетке мұрагерлік құқығы бойынша өткен аудандық коммуналдық мүліктің, сондай-ақ Заңда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" коммуналдық меншікке өтеусіз өткізілген иесіз қалған мүліктің, олжаның, қараусыз қалған жануарлардың, құрамында мәдени құндылықтарға жататын зат жоқ көмбелердің үлестерін есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрі пайдалануды ұйымдастырады;
15) сенімгерлікпен басқарушының аудандық коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауын бақылауды жүзеге асырады;
16) аудандық коммуналдық мүлікті, сондай-ақ мүліктік кешен ретінде кәсіпорындарды жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын әзірлеу мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
17) шағын кәсіпкерлік субъектілерінің мүліктік жалдау (жалға беру) келісімшартының немесе сенімді басқару шарттарын орындауларына бақылау жасау;

7) составление проекта бюджета района на трехлетний период и внесение предложений по уточнению, корректировке бюджета на соответствующий финансовый год на рассмотрение бюджетной комиссии района;
8) осуществление бюджетного мониторинга;
9) подготовка экономических заключений местных бюджетных инвестиционных проектов, а также проектов, планируемых к финансированию за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, на основании заключения экономической экспертизы юридических лиц, определяемых местными исполнительными органами;
10) рассмотрение бюджетных инвестиционных проектов администраторов бюджетных программ и направление экономических заключений по ним;
11) осуществление экономической экспертизы бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств местных бюджетов;
12) разработка нормативных правовых актов, регулирующих отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции;
13) предоставление районного коммунального имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
14) организация учета, хранения, оценки и дальнейшего использования районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям;
15) осуществление контроля за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления районным коммунальным имуществом;
16) осуществление приватизации районного коммунального имущества, а также предприятий как имущественного комплекса, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключения договоров купли-продажи объекта приватизации и контроля за соблюдением условий договоров купли-продажи;
17) осуществление контроля за выполнением субъектом малого предпринимательства условий договора имущественного найма (аренды) или доверительного управления;

18) егер Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңымен басқасы қарастырылмаса, тиісті саланың өкілетті органдарымен келісім бойынша мемлекеттік мекемеге тіркелген мүлікті алу немесе оны басқа да мемлекеттік заңды тұлғалар арасында қайта бөлу;
19) мемлекеттік мүлікті коммуналдық мүлікті жергілікті мемлекеттік басқарудың бір деңгейінен келесісіне беру туралы шешім қабылданғаннан кейін тапсыратын және қабылдайтын тараптардың өкілетті лауазымды тұлғаларының қолдары қойылған өткізу актін бекіту;
20) мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы болады, уәкілетті орган айқындайтын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің тізбесі бойынша мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асырады;
21) тапсырыс берушінің мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге ұсынған тапсырмасын қарайды;
22) тапсырыс беруші ұсынған мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын тапсырма негізінде конкурстық құжаттаманы әзірлейді және бекітеді;
23) конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
24) конкурстық комиссияның құрамын айқындайды және бекітеді;
25) мемлекеттік сатып алу веб-порталына мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарландыру орналастырады;
26) конкурстық құжаттаманың ережесін түсіндіреді;
27) мемлекеттік сатып алу веб-порталында автоматты түрде тіркелген, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына және (немесе) конкурстық құжаттаманың техникалық ерекшелігіне конкурстық құжаттаманы алған тұлғалардың тізіліміне енгізілген тұлғалардан тапсырыс берушінің ұсыныстарын және ескертулерін жолданады;
28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асырады.
3-тарау. Мемлекеттік органның басшысының мәртебесі және өкілеттіктері
16. Экономика және қаржы бөлімі басшылықты Экономика және қаржы бөлімі мекемеде жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. Экономика және қаржы бөлімінің басшысын Бейімбет Майлин аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. Экономика және қаржы бөлімінің басшысы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
19. Экономика және қаржы бөлімі басшысының өкілеттігі:

18) изымание по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли закрепленное за государственным учреждением имущества либо перераспределение его между другими государственными юридическими лицами, если иное не установлено Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе";
19) утверждение передаточного акта, подписываемого уполномоченными должностными лицами передающей и принимающей сторон, после принятия решения о передаче государственного имущества из одного уровня местного государственного управления коммунальным имуществом в другой;
20) выступает единым организатором государственных закупок, осуществляет организацию и проведение государственных закупок по перечню товаров, работ и услуг, определяемому уполномоченным органом;
21) рассматривает задания, представленные заказчиком на организацию и проведение государственных закупок, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;
22) разрабатывает и утверждает конкурсную документацию на основании представленного заказчиком задания, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;
23) вносит изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию;
24) определяет и утверждает состав конкурсной комиссии;
25) размещает на веб-портале государственных закупок объявления о проведении государственных закупок;
26) разъясняет положения конкурсной документации;
27) направляет заказчику предложения и замечания со стороны лиц, автоматически зарегистрированных на веб-портале государственных закупок, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших конкурсную документацию к проекту договора о государственных закупках и (или) технической спецификации конкурсной документации;
28) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус и полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство Отделом экономики и финансов осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел экономики и финансов задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Отдела экономики и финансов назначается на должность и освобождается от должности акимом района Беимбета Майлина.
18. Руководитель Отдела экономики и финансов имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
19. Полномочия руководителя Отдела экономики и финансов:

1) экономика және қаржы бөлімінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) орынбасар мен басқа да қызметкерлердің өкілеттігі мен міндеттерін айқындайды;
3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы бойынша қабылдамаған шараларға жеке жауапкершілік атқарады;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экономика және қаржы бөлімінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бөлім қызметкерлеріне тәртіптік жазалар салады;
6) Экономика және қаржы бөлімінің қызметкерлеріне орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
7) Экономика және қаржы бөлімінің құрылымын бекітеді;
8) секторлар туралы ережелерді және экономика және қаржы бөлімі қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
9) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Экономика және қаржы бөлімі басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы басшының бұйрығымен сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Басшы өз орынбасарының өкілеттігін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Экономика және қаржы бөлімі Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңымен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Экономика және қаржы бөлімінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Экономика және қаржы бөліміне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңымен көзделмесе, Экономика және қаржы бөлімі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей түсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Экономика және қаржы бөлімінің қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

1) организует и руководит работой Отдела экономики и финансов;
2) определяет обязанности и полномочия работников Отдела экономики и финансов;
3) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
4) назначает на должности и освобождает от должностей работников Отдела экономики и финансов в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";
5) в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Отдела экономики и финансов;
6) издает приказы и дает обязательные для исполнения работникам Отдела экономики и финансов указания;
7) утверждает структуру Отдела экономики и финансов;
8) утверждает положения о секторах и должностные инструкции работников Отдела экономики и финансов;
9) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя Отдела экономики и финансов в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с приказом руководителя.
20. Руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
21. Отдел экономики и финансов может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Имущество Отдела экономики и финансов формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Отделом экономики и финансов, относится к коммунальной собственности.
23. Отдел экономики и финансов не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Отдела экономики и финансов осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.