Бейімбет Майлин ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 154 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 865 377,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 377 173,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50 259,6 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 88 763,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 349 180,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 907 892,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -7 136,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 85 879,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 93 016,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 38 774,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -74 153,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 74 153,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 25.12.2023 № 56 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 1 295 788,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен Тобыл кенті, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері көзделсін:
1) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 316 650,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 32 482,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 18 921,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 28 023,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 28 249,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 25 794,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 31 237,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 26 710,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 74 545,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 50 689,0 мың теңге;
2) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 296 082,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 32 732,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 9 305,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 26 897,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 28 440,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 25 941,0 мың теңге;

О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2023-2025 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28 декабря 2022 года № 154.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 865 377,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 377 173,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50 259,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 88 763,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 349 180,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 907 892,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7 136,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 85 879,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 93 016,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 38 774,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -74 153,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 74 153,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 25.12.2023 № 56 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 295 788,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2023 год в сумме 316 650,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 32 482,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 18 921,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 28 023,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 28 249,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 25 794,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 31 237,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 26 710,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 74 545,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 50 689,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2024 год в сумме 296 082,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 32 732,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 9 305,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 26 897,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 28 440,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 25 941,0 тысяч тенге;

Новоильинов ауылдық округi – 29 613,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 26 087,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 65 267,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 51 800,0 мың теңге;
3) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 309 246,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 33 789,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 9 996,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 28 068,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 29 025,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 27 367,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 30 422,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 27 281,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 68 553,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 54 745,0 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
5. Алынып тасталды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 05.05.2023 № 19 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат, оның ішінде нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) "Куатты өңірлер – ел дамының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2) газ тасымалдау жүйесін дамытуға.
Аталған трансферттерді бөлу Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесілерге нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) "Куатты өңірлер – ел дамының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Аталған трансферттерді бөлу Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Новоильиновский сельский округ – 29 613,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 26 087,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 65 267,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 51 800,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2025 год в сумме 309 246,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 33 789,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 9 996,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 28 068,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 29 025,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 27 367,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 30 422,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 27 281,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 68 553,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 54 745,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
5. Исключен решением маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 05.05.2023 № 19 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе целевых трансфертов, на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
2) развитие газотранспортной системы.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района Беимбета Майлина.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
2) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района Беимбета Майлина.

8. Бейімбет Майлин ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 10 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 25.12.2023 № 56 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының хатшысы С. Сапабеков
Мәслихаттың
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 154 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2023 год в сумме 10 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 25.12.2023 № 56 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района С. Сапабеков
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2022 года
№ 154
Районный бюджет на 2023 год

12 946,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
81 256,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26 665,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 555,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 110,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
54 591,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 053,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26 538,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
500 000,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
500 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
500 000,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
500 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98 306,0
1
Ауыл шаруашылығы
45 705,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
45 705,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 705,0
6
Жер қатынастары
26 802,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26 802,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 802,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
25 799,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 799,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 799,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
32 405,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
32 405,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
32 405,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32 405,0
12
Көлiк және коммуникация
72 433,0
1
Автомобиль көлiгi
72 433,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

12 946,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
81 256,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26 665,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
24 555,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 110,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
54 591,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28 053,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26 538,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
500 000,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
500 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
500 000,0
036
Развитие газотранспортной системы
500 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98 306,0
1
Сельское хозяйство
45 705,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
45 705,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
45 705,0
6
Земельные отношения
26 802,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 802,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26 802,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
25 799,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 799,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 799,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
32 405,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
32 405,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
32 405,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
32 405,0
12
Транспорт и коммуникации
72 433,0
1
Автомобильный транспорт
72 433,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)