"Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 665/2 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, 37-бабы 8-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Павлодар қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 07 желтоқсандағы "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" № 1318/27 қаулысының күші жойылсын.
3. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Х. А. Хабылбековке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі А. Байханов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "29" сәуір_
№ 665/2 қаулысына
қосымша
"Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттiк мекемесі туралы Ереже 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ) Павлодар қаласы аумағында жер қатынастарын реттеу саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Павлодар қаласы әкімдігінің мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік -құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі"" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрi және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел земельных отношений города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 29 апреля 2022 года № 665/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 31, пунктом 8 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Отдел земельных отношений города Павлодара" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отменить постановление акимата города Павлодара от 07 декабря 2018 года № 1318/27 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Павлодара".
3. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Хабылбекова Х. А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара А. Байханов
Приложение
к постановлению акимата
города Павлодара
от "_29"_апреля2022 года
№ 665/2
Положение О государственном учреждении "Отдел земельных отношений города Павлодара"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Павлодара" (далее – ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара") является государственным органом акимата города Павлодара Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере регулирования земельных отношений на территории города Павлодара.
2. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" не имеет ведомств.
3. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ егер Қазқстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25.
10. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ жұмыс тәртібі:
дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Павлодара".
12. Осы Ереже "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
14. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
15. Мақсаттары:
- жер қатынастарын реттеу саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
16. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
- "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдардан және өзге ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды өтеусіз негізде сұрату және алу;
- мемлекеттік органдарда, соттарда "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ мүддесін білдіру;
- өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу.

5. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Павлодара" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара": Республика Казахстан, 140000, Павлодарская область, город Павлодар, улица Кривенко, 25.
10. Режим работы ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара":
понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке: "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Павлодара".
12. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Павлодара" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Павлодара".
Если государственному учреждению "Отдел земельных отношений города Павлодара" предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы, направляются в доход государственного бюджет, если иное установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
15. Задачи:
-осуществление единой государственной политики в области регулирования земельных отношений;
16. Полномочия:
1) права:
- запрашивать и получать на безвозмездной основе от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара";
- представлять интересы ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" в государственных органах, судах;
- заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции.

2) міндеттері:
- азаматтар мен заңды тұлғалардың құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
- өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асыру;
- жер қатынастарын реттеу саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
- электрондық құжат айналымын тиімді пайдалану;
- қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
17. Функциялары:
1) жер қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру:
1-1) иесіз жер телімдерін анықтау және оларды есепке қою бойынша жұмысты ұйымдастыру;
2) ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының жер телімдерін беру және олардың мақсатты нысанын өзгерту бойынша ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
2-1) ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының пайдалы қазбаларды геологиялық зерттеп білуге және барлауға байланысты жер қойнауын пайдалану мақсаттары үшін қауымдық сервитуттарды белгілеу жөніндегі ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
3) мемлекет мұқтажы үшін жер телімдерін мәжбүрлеп иеліктен шығару бойынша ұсыныстар дайындау;
4) жер телімдерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін анықтау;
5) жерге орналастыруды жүргізуді ұйымдастыру және жер телімдерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобаларын бекіту;
6) жерлерді аймаққа бөлу жобаларын, Павлодар қаласының жерлерін ұтымды пайдалану бойынша жобалар мен схемаларды әзірлеуді ұйымдастыру;
7) елді мекен аумақтарының жер-шаруашылық орналастыру жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
8) жер сауда-саттықтарын (аукциондарын) өткізуді ұйымдастыру;
9) жерлерді пайдалану мен қорғау мәселелеріне қатысты қалалық жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;
10) Павлодар қаласы жерлерінің балансын жасау;
11) жер телімдерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының басқа да субъектілерінің есебін жүргізу;
12) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер телімдерінің паспорттарын беру;
13) жер телімін сатып алу-сату келісім шарттары мен жалға беру және уақытша өтеусіз жер пайдалану келісім шарттарын жасасу және жасалған келісім шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
14) Қазақстан Республикасы Жер Кодексінің 71-бабына сәйкес іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер телімдерін пайдалануға Павлодар қаласы жергілікті атқарушы органының рұқсат беруі жөнінде ұсыныстарды дайындау;

2) обязанности:
- обеспечить соблюдение и защиту прав, свобод и законных интересов граждан и юридических лиц;
- осуществлять свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением;
-осуществление единой государственной политики в области регулирования земельных отношений;
- эффективное использование электронного документооборота;
- осуществление иных обязанностей, предусмотренные действующими законодательными актами.
17. Функции:
1) реализациия государственной политики в области регулирования земельных отношений:
1-1) выявление бесхозяйных земельных участков и организация работы по постановке их на учет;
2) подготовку предложений и проектов решений местного исполнительного органа района, города областного значения по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения:
2-1) подготовку предложений и проектов решений местного исполнительного органа района, города областного значения по установлению публичных сервитутов для целей недропользования, связанных с геологическим изучением и разведкой полезных ископаемых;
3) подготовку предложений по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд;
4) определение делимости и неделимости земельных участков;
5) организацию проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
6) организацию разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель города Павлодара;
7) организацию разработки проектов земельно-хозяйственного устройства территорий населенного пункта;
8) организацию проведения земельных торгов (аукционов);
9) проведение экспертизы проектов и схем городского, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
10) составление баланса земель города Павлодара;
11) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
12) выдачу паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
13) заключение договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров;
14) подготовку предложений по выдаче разрешений местным исполнительным органом города Павлодара на использование земельных участков для проведения изыскательских работ в соответствии со статьей 71 Земельного Кодекса РК;

15) ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру бойынша ұсыныстарды дайындау;
16) пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзумен пайдаланылатын жерлерді анықтау;
17) жерлерді резервке қою бойынша ұсыныстарды дайындау;
18) жер-кадастр жоспарын бекіту;
19) өз құзыреті шегінде, мемлекеттік қызмет көрсету қызметін үйлестіруді және бақылауды қамтамасыз ету;
20) қолданыстағы заңнамаға сәйкес, меншікке және жер пайдалануға жер телімдерін сату жөнінде сауда-саттықтарды ұйымдастыру , жер телімдерін жалдау келісім шартын жасау құқығын және сауда-саттықтардың қатысушылары мен жеңімпаздарымен есеп айырысуды жүзеге асыру;
21) өз құзыреті шегінде, Қазақстан Республикасының қолданыстағы Заңына сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
18. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ басшылықты "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
20. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ сектор меңгерушілерін, мамандарын, қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлерін көтермелеуді, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
3) бұйрықтар шығарады және "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ барлық қызметкерлерінің міндетті орындауы үшін өзінің құзырына жататын мәселелер бойынша нұсқаулар береді;
4) "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ секторлары туралы Ережені, қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес меншік нысанына қарамастан барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда сенімхатсыз "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ мүддесін білдіреді;

15) подготовку предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;
16) выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан;
17) подготовку предложений по резервированию земель;
18) утверждение земельно-кадастрового плана.
19) обеспечение координации деятельности и контроля по оказанию государственных услуг в пределах своих полномочий;
20) организовывает в порядке согласно действующему законодательству торги по продаже земельных участков в собственность и землепользование, права на заключение договора аренды земельных участков и осуществление расчетов с участниками и победителями торгов;
21) в пределах своей компетенции, осуществление иных функций в соответствии с действующим Законом Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
18. Руководство ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Первый руководитель ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождается от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара":
1) назначает на должность и освобождает от должности работников, специалистов, заведующих секторов ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение, оказание материальной помощи, наложение дисциплинарных взысканий на сотрудников ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара";
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для исполнения всеми работниками ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара";
4) утверждает Положения о секторах, должностные инструкции работников ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара";
5) представляет ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара"
во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности без доверенности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

6) "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
7) "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ перспективтік және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді.
"Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезенде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес айқындайды.
23. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ алқалы органдары жоқ.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
24. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Павлодар қаласы жер қатынастары бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

6) обеспечивает разработку структуры ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара";
7) утверждает перспективные и текущие планы работ ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара";
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодаательством Республики Казахстан.
23. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" коллегиального органа не имеет.
Глава 4. Имущество государственного органа
24. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" формируется за счет имущества, преданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара", относится к коммунальной собственности.
26. ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел земельных отношений города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.