Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 қазандағы № 196/29 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26017 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17894218 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10655853 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81445 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42920 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7114000 мың теңге;
2) шығындар – 22105358 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -272395 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 211359 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 188487 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 188487 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4127232 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4127232 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 5-1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 722562 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
12466 мың теңге - мәдениет объектісінің жылу жүйесін жөндеуге;
174284 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
25904 мың теңге – "Ауыл-ел бесігі" жобасы бойынша іс-шараны қоса қаржыландыруға;
4103 мың теңге – футбол алаңын жөндеуге;
22700 мың теңге – елді мекендердің көшелері мен жолдарын қиыршықтауға;
31000 мың теңге – жолдар мен көшелерді орташа жөндеуге;
26069 мың теңге – елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға;
3965 мың теңге – "кентішілік жолдарды орташа жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
3224 мың теңге – электр энергиясын төлеуге;
17990 мың теңге – ғимаратты күрделі жөндеуге;
150 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Достық ауылдық округінің Береке ауылында жерді ресімдеуге;
1118 мың теңге – "шағын футбол алаңын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
6485 мың теңге – "көше жарығын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
1200 мың теңге - мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға;
4078 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде іске асырылатын жобалар бойынша ауылдық елді мекендердегі жолдарды сараптауға;
13343 мың теңге - елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
16557 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
64706 мың теңге – балалар алаңдарын орнатуға;
2632 мың теңге – өрттерді сөндіру және су айдау үшін құрал-жабдықтар сатып алуға;
5410 мың теңге – ғимаратты жөндеуге;
699 мың теңге – күрделі шығындарға;
4286 мың теңге – қаңғыбас малға арналған қашаны орнатуға;
7989 мың теңге – құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге;
2000 мың теңге – автомобиль жолдарын ұстауға;
1000 мың теңге – футбол алаңдарын жарықтандыруды жөндеуге;
3995 мың теңге – жолдарды жөндеуге;
716 мың теңге - жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
914 мың теңге – еңбекақы төлеуге қосымша;
239378 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
6180 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына қосымша ақы белгілеуге;
5510 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
12511 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.";

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 октября 2022 года № 196/29
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26017), следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 17894218 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10655853 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81445 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42920 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7114000 тысяч тенге;
2) затраты – 22105358 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -272395 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –211359 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 188487 тысяч тенге,в том числе:
приобретение финансовых активов – 188487 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4127232 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4127232 тысяч тенге.";
2) пункт 5-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2022 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 722562 тысячи тенге, в том числе:
12466 тысяч тенге на ремонт отопительной системы объекта культуры;
174284тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов;
25904 тысяч тенге на софинансирование мероприятия по проекту "Ауыл – Ел бесігі";
4103 тысяч тенге на ремонт футбольного поля;
22700 тысяч тенге – на щебенение улиц и дорог населенных пунктов;
31000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог и улиц;
26069 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
3965 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Средний ремонт внутри поселковых дорог”;
3224 тысяч тенге – на оплату электроэнергии;
17990 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания;
150 тысяч тенге – на оформление земли в селе Береке, Достыкского сельского округа в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1118 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт мини футбольного поля”;
6485 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт уличного освещения”;
1200 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
4078 тысяч тенге – на экспертизы дорог в сельских населенных пунктах по проектам реализуемых в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
13343 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
16557 тысяч тенге на обеспечение санитарии населенных пунктов 64706 тысяч тенге на установку детских площадок;
2632 тысяч тенге на приобретение инвентаря для тушения пожаров и перекачки воды;
5410 тысяч тенге на ремонт здания;
699 тысяч тенге на капитальные затраты;
4286 тысяч тенге на устройство загона для бродячего скота;
7989 тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов;
2000 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог;
1000 тысяч тенге на ремонт освещения футбольных полей;
3995 тысяч тенге на ремонт дорог;
716 тысяч тенге на обеспечение безопасности дорожного движения;
914 тысяч тенге на выплату заработной платы;
239378 тысяч тенге на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
6180 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
5510 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
12511 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий".

3) көрсетілген шешімнің 7-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"7. Ақсу қаласының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға, қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкалармен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары жалақы мен тарифтік ставкалар көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3) пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.