"Ақтоғай ауданының мәдениет, денешынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 17 мамырдағы № 120 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік орган туралы үлгілік ереженің негізінде Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 19 тамыздағы № 204 "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" қаулысы жойылсын.
3. Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) ережені заңнамада белгіленген тәртіппен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыға қолқойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Павлодар облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жолдауды қамтамасыз етсін;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Ақтоғай ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына міндеттелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Арынов
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "17" мамыр
№ 120 қаулысымен
бекітілді
"Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1-тарау. Жалпы ереже
1. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Ақтоғай ауданының аумағында мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района"
Постановление акимата Актогайского района Павлодарской области от 17 мая 2022 года № 120
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании Типового положения о государственном органе утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района".
2. Отменить постановление акимата Актогайского района от 19 августа 2019 года № 204 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" со дня официального опубликования настоящего постановления.
3. Государственному учреждению в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия направе хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Павлодарской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Актогайского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актогайского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Арынов
Утверждено
постановлением акимата
Актогайского района
от "17" мая 2022 года
№ 120
Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района"
Глава 1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры и спорта Актогайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры, физической культуры и спорта на территории Актогайского района.

2. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік-құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
Мемлекет Ақтоғай ауданының әкімдігі тұлғасында "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
4. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық мемлекеттік мекеме нысанындағы заңды тұлға болып табылады, қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қарым-қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрығымен және Қазақстан Республикасының заңнамаларымен қарастырылған басқа да актілермен ресімделетін шешім қабылдайды.
8. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның мекенжайы: "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140200, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Әлин көшесі № 97.
10. Осы Ереже "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.

2. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" ведомств не имеет.
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
Учредителем коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" является государство в лице акимата Актогайского района.
4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия (при их наличии), печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Коммунального государственного учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140200, Актогайский района, село Актогай, улица Алина 97.
10. Настоящее положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района".

11. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жергілікті бюджеттен іске асырылады. .
12. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен Аппараттың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қарым-қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, егер басқасы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленбесе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мақсатары мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) мәдениет және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
2) аудан аумағында мәдени-демалыс жұмысы, театр және музыка өнері, кітапхана ісі ұйымдары мен кәсіпорындарының қызметін қолдау және үйлестіру жолымен мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізу;
3) ауданда тұратын халықтардың тарихи-мәдени мұраларын, рухани дәстүрлерін жандандыру, сақтау, дамыту және таратуды қамтамасыз ету;
4) Ақтоғай ауданында әлеуметтік саланың басым бағыттары анықталатын дене шынықтыру және спорт саласындағы тұрғындардың сұраныстары жөніндегі ақпараттарды жинау, талдау және өңдеуді жүзеге асыру;
5) Ақтоғай ауданында бұқаралық спортты және ұлтық спорт түрлерінің дамуын қамтамасыз ету;
6) Ақтоғай ауданы тұрғындарының салауатты өмір салтын қалыптастыру және насихаттау бойынша практикалық шараларды іске асыру;
7) материалдық-техникалық базаны дамыту және нығайту.
14. Өкілеттігі:
1) құқығы
1.1) аудан әкімдігінің атқарушы органдары мен өзге де ұйымдардың мәдениет және спорт саласындағы қолданыстағы заңнаманы қолдануы бойынша қызметті үйлестіру;
1.2) аудан әкімдігінің, әкімнің және жоғары тұрған ұйымдардың қарауына мәдениет және спорт саласындағы дамудың негізгі бағыттары, мәселелерді жедел шешу жөніндегі ұсыныстарды енгізу;
1.3) заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрау және алу;
1.4) мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттеріне сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету;

11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Коммунальному государственному учреждению "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Аппарата.
Если коммунальное государственное учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и спорта Актогайского района"
13. Задачи:
1) реализация государственной политики в сфере культуры и спорта;
2) проведение государственной политики в области культуры на территории района путем поддержки и координации деятельности организаций и предприятий культурно-досуговой работы, театрального и музыкального исскуства, библиотечного дела;
3) обеспечение возрождения, сохранения, развития и распространения историко-культурного наследия, духовных традиций народов, населяющих район;
4) осуществление сбора, анализа и обработки информации о запросах населения в области физкультурно-спортивной работы, на основе которых определяется приоритетные направления социальной сферы в Актогайском районе;
5) обеспечение развития массового спорта и национальных видов спорта в Актогайском районе;
6) осуществление практических мер по пропаганде и формированию здорового образа жизни населения Актогайского района;
7) развития и укрепление материально-технической базы;
14. Полномочия:
1) права:
1.1) координировать работу исполнительных органов акимата района и иных организаций по применению действующего законодательства в области культуры и спорта;
1.2) вносить на рассмотрение акимата, акима района и вышестоящие организации предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере культуры и спорта;
1.3) в установленном законодательством порядке, запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, органов местного самоуправления и иных организации;
1.4) оказывать государственные услуги в соответствии со стандартами и регламентами государственных услуг;

1.5) "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар өткізу;
1.6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
"Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өкілеттікті орындау үшін ауданның өзге де атқарушы органдарымен және қарамағындағы ұйымдармен өзара әрекеттеседі.
2) міндеттер:
қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызметтер көрсету;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметтің және басқа да орталық атқарушы органдардың, облыс әкімінің және әкімдіктің, аудан әкімінің актілері мен тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау;
қолданыстағы заңнамамен қарастырылған басқа да міндеттерді іске асыру.
15. Функциялары:
1) мәдениет және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) ауданның сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, байқаулар, фестивальдар мен конкурстар, сәндік-қолданбалы өнер көрмелерін өткізуді ұйымдастырады;
3) жергілікті маңызы бар тарихи, материалдық және рухани мәдени ескерткіштерді есепке алу, қорғау және пайдалану жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
4) спорт түрлері бойынша аудандық құрама командаларды даярлауды және олардың облыстық спорттық жарыстарға қатысуын қамтамысыз етеді;
5) аудан аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткізуді үйлестіреді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, қызметтік хат-хабар алмасуын қарауды қамтамасыз етеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетудің қол жетімділігін және сапалылығын қамтамасыз етеді;
8) бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыс.
3-тарау. Мемлекеттік орган, ұжымдық органдардың (бар болса) бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметінен босатылады.

1.5) проводить совещания, семинары по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района";
1.6) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Для выполнения полномочий коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" взаимодействует с другими исполнительными органами района и организациями, находящимися в его ведении.
2) обязанности:
качественно оказывать государственные услуги населению в соответствии с действующим законодательством;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, акима района;
осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующим законодательством.
15. Функции:
1) реализует государственную политику в сфере культуры и спорта;
2) организует проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий района, смотров, фестивалей и конкурсов, выставок декаративно-прикладного искусства;
3) организует работу по учету, охране и использованию памятников истории, материальной и духовной культуры местного значения;
4) обеспечивает подготовку районных сборных команд по видам спорта и их выступления на областных спортивных соревнованиях;
5) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории района;
6) обеспечивает в установленном законодательством Республики Казахстан порядке рассмотрение обращений физических и юридических лиц, служебной корреспонденции;
7) обеспечивает доступность и качество оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) работа со средствами массовой информации.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа, коллегиальных органов (при наличии)
16. Руководство коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" задач и осуществление им своих функции.
17. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

18. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының орынбасарлары жоқ.
19. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттілігі:
1) "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты іске асырады;
2) "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережені аудан әкімдігінің бекітуіне ұсынады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерін және бағыныстағы ұйымдардың басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерімен орындалуы міндетті өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
6) Қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
8) "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің келешектегі және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
9) барлық мемлекеттік органдарда және жеке меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
10) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша қажетті шаралар қабылдайды және бұл үшін дербес жауапкершілікте болады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ведомствалық бағыныстағы ұйымдардың басшыларын көтермелеуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
12) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдерді жасайды;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" не имеет заместителей.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района":
1) организует работу коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района", осуществляет руководство его деятельности;
2) представляет на утверждение и акимата района Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" и руководителей подведомственных организаций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района";
5) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
6) утверждает должностные инструкции работников;
7) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрения работников коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
8) утверждает перспективные и текущие планы работы коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района";
9) представляет коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" во всех государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
10) принимает необходимые меры по противодействию коррупции и несет за это персональную отвественность;
11) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение руководителей подведомтсвенных организаций, наложение на них дисциплинарных взысканий;
12) заключает договора, соглашения в пределах своей компетенции;
13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

4-тарау. Мемлекеттік мекеменің мүлкі
20. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктен, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүліктен (ақшалай табысты қосқанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өздігінше иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілімен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту
29. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және қысқарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
30. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қысқартылған (жойылған) кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншікте қалады.
Ведомстваның қарамағындағы аумақтық бөлімшелердің тізбесі
31. "Ақтоғай ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағында келесі ұйымдар бар:
1) "Ақтоғай ауданының мәдениет және спорт бөлімінің Мәдениет үйі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
2) "Ақтоғай ауданының орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Глава 4. Имущество государственного органа
20. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" относится к районной коммунальной собственности.
22. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района"
29. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
30. При упразднении (ликвидации) коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" имущество, оставщееся после удовлетворения требования кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.
Перечень территориальных подразделений, находящихся в ведении ведомства
31. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта Актогайского района" имеет следующие организации, находящиеся в ведении:
1) Государственное казенное коммунальное предприятие "Дом культуры отдела культуры, физической культуры и спорта Актогайского района".
2) Коммунальное государственное учреждение "Централизованная библиотечная система Актогайского района".