2023-2025 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/23 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының1)-тармақшасына сәйкес,Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4037947 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1156489 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84577 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 6133 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2790748 мың теңге;
2) шығындар – 4152400 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25855 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 67275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41420 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -140308 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140308 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 1/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 19470 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 1/6 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция 762949 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 378225 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 25446 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 34371 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 26353 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 33689 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 31248 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 41390 мың теңге;
Коктүбек ауылдық округі – 47875 мың теңге;
Май ауылдық округі – 34473 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 45610 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 25217 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 32553 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 328410 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 18460 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 28407 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 30057 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 29120 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 30587 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 30707 мың теңге;
Коктүбек ауылдық округі – 48546 мың теңге;
Май ауылдық округі – 30160 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 30085 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 24832 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 27449 мың теңге.

О Майском районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Майского районного маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2022 года № 1/23.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Майский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4037947 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1156489 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 84577 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6133 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2790748 тысяч тенге;
2) затраты – 4152400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25855 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 67275 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41420 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -140308 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140308 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 30.11.2023 № 1/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить на 2023 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 19470 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 30.11.2023 № 1/6 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 762949 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 378225 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар - 25446 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 34371 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 26353 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 33689 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 31248 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 41390 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 47875 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 34473 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 45610 тысяч тенге;
Село Майтубек – 25217 тысячи тенге;
Сатинский сельский округ – 32553 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 328410 тысяч тенге.
село Акжар - 18460 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 28407 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 30057 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 29120 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 30587 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 30707 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 48546 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 30160 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 30085 тысяч тенге;
селоМайтубек – 24832 тысячи тенге;
Сатинский сельский округ – 27449 тысяч тенге.

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 334005 мың теңге сомасында ескерілсін,соның ішінде:
Ақжар ауылы – 18709 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 28193 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 31128 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 30340 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 31232 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 31605 мың теңге;
Коктүбек ауылдық округі – 49372 мың теңге;
Май ауылдық округі – 31310 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 30796 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 22616 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 28704 мың теңге.

6. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 334005 тысяч тенге.
село Акжар – 18709 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 28193 тысячи тенге;
Баскольский сельский округ – 31128 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 30340 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 31232 тысячи тенге;
Кентубекский сельский округ – 31605 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 49372 тысячи тенге;
Майский сельский округ – 31310 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 30796 тысяч тенге;
Село Майтубек – 22616 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 28704 тысячи тенге.

7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне ағымдағы сипаттағы шығыстарға нысаналы трансферттер 550576 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 23.10.2023 № 1/5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек в сумме 550576 тысяч тенге на затраты текущего характера.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 23.10.2023 № 1/5 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек определяется на основании постановления акимата района.

9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

9. Специалистам в областисоциального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.