Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 2022 жылғы 11 наурыздағы № 9-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26287 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5314348,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 674775 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 21054 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4606019,6 мың теңге;
2) шығындар – 5930337,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57717 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 82701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –24984 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 673706 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 673706 мың теңге:
қарыздар түсімі - 82701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57985,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 648990,1 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 5-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2021 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферттер есебінен шығыстары көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының хатшысы
________ Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 8-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 11 марта 2022 года № 9-1
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 8-1 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26287) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5314348,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 674775 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21054 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4606019,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5930337,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57717 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 82701 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24984 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 673706 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 673706 тысяч тенге:
поступление займов – 82701 тысяч тенге;
погашение займов – 57985,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 648990,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году целевых трансфертов из областного и республиканского бюджета, в том числе из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 5.";
приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
________ E. Жакенов
Приложение 1
к решению маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

1050
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
1050
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1050
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
503073,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
455223,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47731,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
407492,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
47849,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47849,8
02
Қорғаныс
13347
1
Әскери мұқтаждар
8379
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8379
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8379
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4968
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4968
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3734
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1234
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
796782,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
105287
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105287
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
105287
2
Әлеуметтiк көмек
638823
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
638823
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
214768
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6463
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29370
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
992
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
249940
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1050
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1050
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1050
9
Прочие государственные услуги общего характера
503073,6
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
455223,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
47731,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
407492,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47849,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47849,8
02
Оборона
13347
1
Военные нужды
8379
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8379
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8379
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4968
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4968
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3734
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1234
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
796782,4
1
Социальное обеспечение
105287
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105287
005
Государственная адресная социальная помощь
105287
2
Социальная помощь
638823
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
638823
002
Программа занятости
214768
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6463
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29370
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
992
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
249940
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

4 535,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
4 484,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 446,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 446,1
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
3 038,1
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 038,1
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 064,6
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
681
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
681
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2 383,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 383,6
13
Басқалар
139274,7
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
1 782
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 782
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
137492,7
055
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті колдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
137492,7
15
Трансферттер
398292,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
398292,7
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
324546,6
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
73746
16
Қарыздарды өтеу
33001,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
33001,1
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
33001,1

4 535,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
4 484,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 446,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
1 446,1
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
3 038,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
3 038,1
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 064,6
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
681
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
681
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 383,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
2 383,6
13
Прочие
139274,7
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
1 782
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
1 782
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
137492,7
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
137492,7
15
Трансферты
398292,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
398292,7
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
324546,6
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
73746
16
Погашение займов
33001,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33001,1
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
33001,1