Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 2022 жылғы 14 маусымдағы № 14-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26287 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5737583,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 674775,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 21054 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5029254 мың теңге;
2) шығындар – 6369634 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57717 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 82701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –24984 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 689767,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 689767,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 82701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57985,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 665052 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-2 тармақпен толықтырылсын:
"10-2. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының хатшысы Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 8-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 14 июня 2022 года № 14-1
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 8-1 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26287) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5737583,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 674775,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21054 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5029254 тысяч тенге;
2) затраты – 6369634 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57717 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 82701 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24984 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 689767,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 689767,9 тысяч тенге:
поступление займов – 82701 тысяч тенге;
погашение займов – 57985,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 665052 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-2 следующего содержания:
"10-2. Установить специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";
приложение 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области E. Жакенов
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

6463
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29370
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
992
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
249940
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
53018
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
84492
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52672,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52672,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51134,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1538
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
399110,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
20500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20500
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
20500
2
Коммуналдық шаруашылық
378610,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
378610,2
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
68586,2
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
40024
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
270000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
244197,8
1
Мәдениет саласындағы қызмет
48607
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
48607
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
48607
2
Спорт
32194,1
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
30194,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17865,1
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1062
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

6463
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29370
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
992
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
249940
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
53018
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
84492
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52672,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52672,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51134,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1538
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
399110,2
1
Жилищное хозяйство
20500
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20500
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20500
2
Коммунальное хозяйство
378610,2
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
378610,2
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
68586,2
025
Освещение улиц в населенных пунктах
40024
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
270000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
244197,8
1
Деятельность в области культуры
48607
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
48607
009
Поддержка культурно-досуговой работы
48607
2
Спорт
32194,1
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30194,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
17865,1
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1062
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

10758
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
233923
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2700
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2700
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2700
13
Басқалар
594275,7
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
578108,7
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
18090
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18090
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
560018,7
055
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті колдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
560018,7
9
Басқалар
16167
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
16167
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14167
14
Борышқа қызмет көрсету
936,1
1
Борышқа қызмет көрсету
936,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
936,1
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
936,1
15
Трансферттер
3009563,3
1
Трансферттер
3009563,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
3009563,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
324546,6
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2146916
038
Субвенциялар
376536
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
161564,7
3) Таза бюджеттік кредиттеу
57717
Бюджеттік кредиттер
82701
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82701
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
82701

10758
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
233923
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2700
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2700
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2700
13
Прочие
594275,7
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
578108,7
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
18090
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
18090
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
560018,7
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
560018,7
9
Прочие
16167
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16167
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14167
14
Обслуживание долга
936,1
1
Обслуживание долга
936,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
936,1
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
936,1
15
Трансферты
3009563,3
1
Трансферты
3009563,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3009563,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
324546,6
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2146916
038
Субвенции
376536
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
161564,7
3) Чистое бюджетное кредитование
57717
Бюджетные кредиты
82701
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82701
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
82701