Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы маслихатының 2022 жылғы 10 қарашадағы № 20-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26287 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5786895,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 558293 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 42477,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5173625,2 мың теңге;
2) шығындар – 6471733,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57717,7 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 82701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –24983,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 742556,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 742556,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 82701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57984,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 717839,5 мың теңге.";
10 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған Аққайың ауданының жергілікті атқарушы органның резерві 40565,1 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2022 жылғы 10 қарашадағы
№ 20-1 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8-1 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы,
мың теңге

О внесении изменений врешение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 8-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10 ноября 2022 года № 20-1
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 8-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26287) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5786895,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 558293 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42477,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5173625,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6471733,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57717,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 82701 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24983,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 742556,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 742556,1 тысяч тенге:
поступление займов – 82701 тысяч тенге;
погашение займов – 57984,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 717839,5 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аккайынского района на 2022 год в сумме 40565,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
E. Жакенов
Приложение к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 10 ноября 2022 года № 20-1
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 8-1
Бюджет Аккайынского района на 2022 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма,
тысяч тенге

669650
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53246,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
616403,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
60038,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47849,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12188,4
02
Қорғаныс
13997
1
Әскери мұқтаждар
8379
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8379
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8379
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5618
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5618
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4384
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1234
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
917
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
917
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
917
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
917
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
702345
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
69111
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69111
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
69111
2
Әлеуметтiк көмек
582040,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
582040,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
191453,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5698,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19203
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
866
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237277
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

669650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
53246,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
616403,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
60038,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47849,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12188,4
02
Оборона
13997
1
Военные нужды
8379
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8379
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8379
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5618
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5618
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4384
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1234
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
917
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
917
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
917
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
917
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
702345
1
Социальное обеспечение
69111
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69111
005
Государственная адресная социальная помощь
69111
2
Социальная помощь
582040,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
582040,9
002
Программа занятости
191453,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5698,6
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19203
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
866
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237277
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида