Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 шiлдедегi № 21/239 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26061 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 974 510,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 629 785 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 8 214 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 6 320 911,1 мың теңге;
2) шығындар - 7 206 365,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 60 839 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 114 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 54 024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 292 694,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 292 694,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 47 224,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 225 055,5 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
протездік-ортопедиялық құралдарына;
сурдо техникалық құралдарына;
тифло техникалық құралдарына;
арнайы қозғалу құралдарына (кресло-арбалар);
санаторлық-курорттық емдеулерге;
3) өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға, соның ішінде:
еңбекақы төлемін бөлшектеп жәрдемақылау;
қоныс аударуға жәрдемақы ұсыну;
жастар тәжірибесі;
үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындардың орнын толықтыруға;
қоғамдық жұмыс;
жаңа бизнес-бастамаларды жүзеге асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш);

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 14/129 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12 июля 2022 года № 21/239
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 14/129 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26061) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 974 510,1 тысяч тенге:
налоговые поступления - 629 785 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 8 214 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 15 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6 320 911,1 тысяч тенге;
2) затраты - 7 206 365,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 60 839 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 114 863 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 54 024 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 292 694,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 292 694,4 тысяч тенге:
поступление займов - 114 863 тысяч тенге;
погашение займов - 47 224,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 225 055,5 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
на протезно-ортопедические средства;
на сурдотехнические средства;
на тифлотехнические средства;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
на санаторно-курортное лечение;
3) на развитие продуктивной занятости, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы;
предоставление субсидий на переезд;
молодежная практика;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
общественная работа;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей;

4) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық типтегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша орналасу ұйымдары, тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің еңбекақы төлемдерін арттыруға;
5) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға;
6) мәдениет және архивтік мекемелердің мемлекеттік ұйымдарының басқару және негізгі персоналына мәдениет және архивтік мекемелері ұйымдарында ерекше еңбек жағдайларына лауазымдық жалақыларына үстемақы белгілеуге.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады;
12-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"12-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кепілденген трансферттері есебінен нысаналы трансферттердің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) өнімді жұмыспен қамтуды дамытуға, соның ішінде:
жастар тәжірибесі;
қоғамдық жұмыс;
жаңа бизнес-бастамаларды жүзеге асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш, 400 айлық есептік көрсеткіш);
күміс жас;
бірінші жұмыс орны;
2) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық типтегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша орналасу ұйымдары, тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің еңбекақы төлемдерін арттыруға;
3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға;
4) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға, соның ішінде:
Есіл ауданының "Қарағаш ауылына кіреберіс" KTES-110 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
Есіл ауданының "Тауағаш ауылына кіреберіс" KTES-96 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кепілденген трансферттері есебінен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады;
13 тармақ 12) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:

4) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1) на развитие продуктивной занятости, в том числе:
молодежная практика;
общественная работа;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей, 400 месячных расчетных показателей);
серебряный возраст;
первое рабочее место;
2) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры, в том числе:
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-110 "Подъезд к селу Карагаш" Есильского района;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-96 "Подъезд к селу Тау-Агаш" Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
пункт 13 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:

"12) Торанғұл ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.";
аталған шешімнің 1, 2, 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 12 шілдедегі
№ 21/239 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

"12) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тарангул.";
приложение 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 12 июля 2022 года
№ 21/239
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

41 317
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
195 786
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
195 786
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
141 529,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 781
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
84 306,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 037
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
405
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
318 123,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 283
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
269 840,6
02
Қорғаныс
39 362
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39 362
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 402
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
26 400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 560
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 296
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 296
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 296
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
752 463,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
752 463,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
294 221
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 784
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
67 628
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
637
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 330
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету

41 317
122
Аппарат акима района (города областного значения)
195 786
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
195 786
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
141 529,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 781
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
84 306,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 037
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
405
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
318 123,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 283
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
269 840,6
02
Оборона
39 362
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39 362
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 402
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
26 400
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 560
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 296
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 296
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 296
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
752 463,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
752 463,4
002
Программа занятости
294 221
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 784
005
Государственная адресная социальная помощь
67 628
006
Жилищная помощь
637
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 330
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

179 239
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар мұқтаж тұлғаларды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін, жеке көмекшілерді ұсыну
43 155
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 539
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
254,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 212
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 068
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 396
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 009 786
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 009 786
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
700
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 976
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
13 750
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
60 507,3
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 975
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
10 423,7
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
32 552
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
861 902
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
16 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
297 331
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
174 478
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
820
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
13 735
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
75 299
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
84 100
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
524
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 138
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 138
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
87 554
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

179 239
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
43 155
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 539
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
254,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 212
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 068
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 396
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 009 786
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 009 786
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
700
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 976
013
Развитие коммунального хозяйства
13 750
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
60 507,3
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 975
025
Освещение улиц в населенных пунктах
10 423,7
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
32 552
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
861 902
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
16 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
297 331
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
174 478
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
820
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13 735
003
Поддержка культурно-досуговой работы
75 299
006
Функционирование районных (городских) библиотек
84 100
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
524
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 138
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 138
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
87 554
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

21 281
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 373
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 900
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
28 161
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 962
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 199
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
105 669
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 918
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 918
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
52 658
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 468
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 190
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 093
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 093
12
Көлік және коммуникация
729 934
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
729 934
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
72 545
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
656 809
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
580
13
Басқалар
283 301
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
20 472
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 472
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 086
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6 086
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
256 743
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
4 000
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
252 743
14
Борышқа қызмет көрсету
278
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
278
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

21 281
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
63 373
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 900
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
28 161
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21 962
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 199
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
105 669
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 918
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 918
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
52 658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
46 468
003
Капитальные расходы государственного органа
6 190
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 093
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 093
12
Транспорт и коммуникации
729 934
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
729 934
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
72 545
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
656 809
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
580
13
Прочие
283 301
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
20 472
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
20 472
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 086
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6 086
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
256 743
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 000
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
252 743
14
Обслуживание долга
278
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
278
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета