Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 20/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162685 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 794 284,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 595 179,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 735 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 136 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 147 234,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 047 149 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 308 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 452 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 144 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 300 172,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 300 172,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 71 452 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 144 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –252 864,1 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 10/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2022 года № 20/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 10/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162685) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 794 284,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 595 179,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 735 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 147 234,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 047 149 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 308 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71 452 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 144 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 300 172,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 300 172,1 тысяч тенге:
поступление займов – 71 452 тысяч тенге;
погашение займов – 24 144 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 252 864,1 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 0 тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 71 452 мың теңге сомасында ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"10. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 71 452 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

608 558,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
45 417
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 802
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 439
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2 176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
241 545,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
192 665,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 381,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40 498,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
89 197,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 046
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
304
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
16 000
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 567,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 280
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
232 398,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 593
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 154
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
179 651,6
02
Қорғаныс
15 078,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 078,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 172
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 386,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
520
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
605 817,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
605 817,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54 966
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
187 935,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

608 558,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
45 417
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
41 802
003
Капитальные расходы государственного органа
1 439
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
241 545,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
192 665,7
003
Капитальные расходы государственного органа
8 381,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
40 498,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
89 197,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 046
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
304
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
16 000
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65 567,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 280
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
232 398,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44 593
003
Капитальные расходы государственного органа
8 154
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
179 651,6
02
Оборона
15 078,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 078,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 172
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 386,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
520
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
605 817,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
605 817,5
005
Государственная адресная социальная помощь
54 966
002
Программа занятости
187 935,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2 379
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
981
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
173 837
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34 578
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
80 350
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 870,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
466 887,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
466 887,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
41 777,9
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
55 371,5
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
65 567,7
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12 494,6
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
291 676
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
264 605
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
92 838
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
92 838
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 971
021
Cпорт объектілерін дамыту
1 971
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
169 796
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 800
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 749
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13 999
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
62 215
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
574
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 379
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
981
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
173 837
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 578
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
80 350
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 870,7
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
466 887,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
466 887,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
41 777,9
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
55 371,5
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
65 567,7
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12 494,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
291 676
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
264 605
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
92 838
009
Поддержка культурно-досуговой работы
92 838
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 971
021
Развитие объектов спорта
1 971
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
169 796
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 800
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 749
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
13 999
007
Функционирование районных (городских) библиотек
62 215
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта