2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 566 816 мың теңге:
салықтық түсімдер – 981 863 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 311,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 895,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 466 746 мың теңге;
2) шығындар – 4 583 765,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 853 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 422 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 55 802,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 55 802,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 67 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 949,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2023 № 4/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2023 № 6/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2023 № 9/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексiне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салыққа;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салыққа;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерге;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыға;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік бажға.

"Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 566 816 тысяч тенге:
налоговые поступления – 981 863 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 92 311,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 895,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 466 746 тысяч тенге;
2) затраты – 4 583 765,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 853 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 422 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 55 802,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 55 802,9 тысяч тенге:
поступление займов – 67 275 тысяч тенге;
погашение займов – 28 422 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 949,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 07.06.2023 № 4/16 (вводится в действие с 01.01.2023); от 11.08.2023 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2023); от 28.09.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 29.11.2023 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративный подоходный налог, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақылар.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 488 658 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 43 637 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 50 015 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 29 174 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 46 451 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 43 546 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 43 137 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 39 281 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 23 047 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 24 729 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 28 206 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 67 546 мың теңге;
Пресноредут ауылдық округіне – 27 158 мың теңге;
Троицкий ауылдық округіне – 22 731 мың теңге.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района:
за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других доходов от коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2023 год в сумме 488 658 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 43 637 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 50 015 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 29 174 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 46 451 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 43 546 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 43 137 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 39 281 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 23 047 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 24 729 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 28 206 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 67 546 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 27 158 тысяч тенге;
Троицкому сельскому округу – 22 731 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета Республики Казахстан, в том числе на:

1) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
4) экономикалық ұтқырлық сертификаттары.
5) жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға;
6) өрт тіркеме модулін сатып алуға;
7) көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
8) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
9) мәдениет нысандарының ғимараттарын күрделі жөндеуге.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 07.06.2023 № 4/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2023 № 6/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) инженерлік (абаттандыру) инфрақұрылымды дамытуға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
2) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 07.06.2022 № 4/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға.
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Есекерту. 9-тармаққа өзгеріс еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 07.06.2023 № 4/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1) развитие транспортной инфраструктуры;
2) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) сертификаты экономической мобильности.
5) субсидирование пассажирских перевозок;
6) приобретение модуля пожарного прицепного;
7) текущий ремонт уличного освещения;
8) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в сельских населенных пунктах;
9) капитальный ремонт здания объектов культуры.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 07.06.2023 № 4/16 (вводится в действие с 01.01.2023); от 11.08.2023 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе на:
1) развитие инженерной (благоустройство) инфраструктуры.
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2023-2025 годы.
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 07.06.2023 № 4/16 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
2) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 07.06.2023 № 4/16 (вводится в действие с 01.01.2023).

10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 67 275 мың теңге сомасында ескерілсін.
11. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
11-1. 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2022 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару, сондай-ақ осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген сомаларды қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:

10. Учесть в районном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 67 275 тысяч тенге.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2023-2025 годы.
11-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году, а также возврата сумм, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
11-2. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:

1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-2 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 07.06.2023 № 4/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2023-2025 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 07.06.2023 № 4/16 (вводится в действие с 01.01.2023).

12. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 07.06.2023 № 4/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2023 № 6/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2023 № 9/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. Бюджет қаражаты есебінен ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын.

12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 07.06.2023 № 4/16 (вводится в действие с 01.01.2023); от 11.08.2023 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2023); от 29.11.2023 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Предусмотреть социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.

14. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының хатшысы Л. Топорова
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
№ 22/1 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2023 № 4/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2023 № 6/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2023 № 9/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2022 года № 22/1
Бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 07.06.2023 № 4/16 (вводится в действие с 01.01.2023); от 11.08.2023 № 6/8 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 28.09.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 29.11.2023 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
1
2
3
4
5

1 059 668,6
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 146
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 132
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 014
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
297 484,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
225 220,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 841,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
69 422,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
111 784,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 186
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
289,5
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
26 500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 344
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 465
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
604 253,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 597
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 445
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
525 211,8
02
Қорғаныс
28 030,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 030,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 085
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 653,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13 291,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
569 708
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
569 708
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
41 328
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
83 070,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 051,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

1 059 668,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 146
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 132
003
Капитальные расходы государственного органа
1 014
122
Аппарат акима района (города областного значения)
297 484,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
225 220,2
003
Капитальные расходы государственного органа
2 841,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
69 422,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
111 784,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 186
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
289,5
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
26 500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
82 344
015
Капитальные расходы государственного органа
1 465
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
604 253,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
64 597
003
Капитальные расходы государственного органа
14 445
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
525 211,8
02
Оборона
28 030,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 030,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 085
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 653,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13 291,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
569 708
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
569 708
005
Государственная адресная социальная помощь
41 328
002
Программа занятости
83 070,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 051,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

26 952
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
942
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
200 493
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
57 192,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 624,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 231
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
293,2
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
17 904,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
469 524,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
469 524,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
14 915,2
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
23 941,2
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
163 200
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
44 759,8
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
222 708,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
503 945,8
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
503 945,8
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
122 424,7
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 000
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 935,7
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15 479
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
71 339
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
644,1
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 824
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
117
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру

26 952
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
942
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
200 493
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
57 192,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 624,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 231
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625
021
Капитальные расходы государственного органа
293,2
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
17 904,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
469 524,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
469 524,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14 915,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
23 941,2
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
163 200
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
44 759,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
222 708,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
503 945,8
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
503 945,8
009
Поддержка культурно-досуговой работы
122 424,7
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 000
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 935,7
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15 479
007
Функционирование районных (городских) библиотек
71 339
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
644,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
55 824
003
Капитальные расходы государственного органа
117
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики

17 333
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200 087,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 761,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
120 604
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
60 605
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 770
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 835
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
37 319
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 939
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
5 116,8
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
263,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 680
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 680
12
Көлiк және коммуникация
842 339,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
842 339,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
146 871,4
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
684 571,5
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
10 897
13
Басқалар
350 998,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 998,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
350 998,2
14
Борышқа қызмет көрсету
14 012,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14 012,8
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
14 012,8
15
Трансферттер
624 933,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
624 933,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
127,8
038
Субвенциялар
488 658
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
136 127,2
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

17 333
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200 087,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 761,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
120 604
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
60 605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
57 770
006
Капитальные расходы государственного органа
2 835
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
37 319
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 939
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
5 116,8
007
Капитальные расходы государственного органа
263,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 680
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 680
12
Транспорт и коммуникации
842 339,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
842 339,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
146 871,4
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
684 571,5
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
10 897
13
Прочие
350 998,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 998,2
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
350 998,2
14
Обслуживание долга
14 012,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14 012,8
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
14 012,8
15
Трансферты
624 933,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
624 933,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
127,8
038
Субвенции
488 658
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
136 127,2
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан