2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31/2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4091344,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 959286,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57109,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5919,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3069029,4 мың теңге;
2) шығындар – 4143261,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7252 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 25928 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18676 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 59168,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59168,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18676 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51969,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 21.04.2023 № 3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi); 23.08.2023 № 8/4 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi); 18.10.2023 № 11/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi); 15.11.2023 № 12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген, кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
тұрғылықты жері – қалған жеке тұлғалар үшін;

Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 31/2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4091344,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 959286,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57109,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5919,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3069029,4 тысяч тенге;
2) затраты – 4143261,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7252 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25928 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18676 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 59168,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59168,8 тысяч тенге;
поступления займов – 25875 тысяч тенге;
погашение займов – 18676 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51969,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2023 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 23.08.2023 № 8/4 (вводится в действие с 01.01.2023); от 18.10.2023 № 11/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.11.2023 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

1-1) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;
1-2) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;
2) облыстық мәслихат белгілеген, кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
5) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
6) аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
7) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
7-1) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
9) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
10) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;

1-1) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
1-2) корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, сельского округа;
4) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села;
5) акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села;
7) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности
7-1) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
9) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
10) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;

11) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
11-1) бірыңғай жер салығы облыстық маңызы бар қала бюджетіне түсетін салықтық түсім болып табылады.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
2) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
4) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар;
5) аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы;
5. Аудандық бюджеттің түсімдері:
аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. 2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 297425 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 58476 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 7111 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 3950 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 14200 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 12417 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 155772 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 13088 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 2910 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Бике ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 4043 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 13828 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 2964 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 8666 мың теңге.

11) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
11-1) налоговым поступлением в бюджет города областного значения является единый земельный налог.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
4) штрафы, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сельских округов;
5) другие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села;
плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Утвердить объемы бюджетных субвенции, передаваемых из бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области в бюджеты города районного значения, сельского округа на 2023 год в сумме 297425 тысяч тенге, в том числе:
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" – 58476 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 7111 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3950 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 14200 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 12417 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 155772 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 13088 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 2910 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Бике Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 4043 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 13828 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 2964 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 8666 тысяч тенге.

6-1. 2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне 34098 мың теңге сомасында;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 43803 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 27592 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 35538 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 26736 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 56946 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 25147 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 26301 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Бике ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 38891 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 32286 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 50406 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 46651 мың теңге.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
1) 94483 мың теңге – Мамлют ауданының аудандық маңызы бар КТММ-221 "Белое-Щучье" км 0-9,85 автомобиль жолын орташа жөндеуге;
2) 340500 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-23 "Қызыләскер-Раздольное" автомобиль жолын орташа жөндеуге, 0-17 километр;
3) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 18.10.2023 № 11/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.

6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджеты:
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 34098 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 43803 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 27592 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 35538 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 26736 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 56946 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 25147 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 26301 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Бике Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 38891 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 32286 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 50406 тысяч тенге;
коммунального государственному учреждению "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 46651 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 94483 тысячи тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ - 221 "Белое – Щучье" км 0- 9,85 Мамлютского района;
2) 340500 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-23 "Кызыласкер – Раздольное", километр 0-17;
3) исключен в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 18.10.2023 № 11/2 (вводится в действие с 01.01.2023).

4) 7058 мың теңге – Мамлют ауданы Андреевка ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге;
5) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 18.10.2023 № 11/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
6) 5865 мың теңге - Мамлют ауданы Минкесер ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге;
7) 9814,5 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
гигиеналық құралдар – 3503 мың теңге,
протездік-ортопедиялық құралдар – 3430,8 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар – 184,7 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар – 883,4 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) – 1812,6 мың теңге;
8) 46032,8 мың теңге - жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін ерікті түрде қоныс аударуға жәрдемдесуге, соның ішінде:
экономикалық оңтайлылық сертификаттары – 21351,5 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 23667 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беру және коммуналдық шығындарды өтеу – 1014,3 мың теңге;
9) 50002 мың теңге - 1:500 ауқымдағы кадастрлық жоспар құра отырып, елді мекендердің салынған аумағында жер асты және жер үсті коммуникацияларын түгендеуге.
10) 18467 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Леденев ауылдық округі, Леденево ауылындағы сукернеуіш құрылыстарын салуға;
11) 13770 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Дубровное ауылдық округі, Дубровное ауылы мекенжайында орналасқан, Дубровное ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін салуға;
12) 21710 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Бике ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
13) 21001 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Қызыләскер ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
14) 43711 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Покровка ауылындағы су құбыры және сумен жабдықтау тарату желілерін салуға (сметалық құжаттаманы түзету);
15) 23000 мың теңге – Мамлютка қаласында футбол алаңына стадионның негізін дайындау жөніндегі жұмыстарға;
16) 150000 мың теңге - Мамлютка қаласында жолдарды орташа жөндеуге;
17) 10304 мың теңге - өрт тіркеме модулін сатып алуға;
18) 10000 мың теңге – Мамлютка қаласында көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
19) 1630 мың теңге - Белое ауылдық округінің Чистое ауылындағы Мамыр көшесі бойынша көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
20) 6750 мың теңге - Белое ауылдық округінің Белое ауылындағы Мектеп, Интернациональная, Ақ көше, Тихая, Астық көшелері бойынша көше жарығын ағымдағы жөндеуге;

4) 7058 тысяч тенге – на капитальный ремонт дома культуры села Андреевка Мамлютского района;
5) исключен в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 18.10.2023 № 11/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
6) 5865 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания дома культуры села Минкесер Мамлютского района;
7) 9814,5 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
гигиенические средства – 3503 тысяч тенге,
протезно-ортопедические средства – 3430,8 тысячи тенге,
сурдотехнические средства – 184,7 тысячи тенге,
тифлотехнические средства – 883,4 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1812,6 тысяч тенге;
8) 46032,8 тысяч тенге – на содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы, в том числе:
сертификаты экономической мобильности– 21351,5 тысяч тенге,
предоставление субсидий на переезд– 23667 тысяч тенге,
аренда (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 1014,3 тысячи тенге;
9) 50002 тысяч тенге – на инвентаризацию подземных и наземных коммуникаций на застроенной территории населенных пунктов с составлением кадастрового плана масштаба 1:500.
10) 18467 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водонапорных сооружений в селе Леденево, Леденевского сельского округа;
11) 13770 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство системы водоснабжения села Дубровное расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, Дубровинский сельский округ, село Дубровное;
12) 21710 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Бике;
13) 21001 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Кызыласкер;
14) 43711 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водопровода и разводящих сетей водоснабжения села Покровка (корректировка сметной документации);
15) 23000 тысяч тенге – на работы по подготовке основания стадиона под футбольное поле в городе Мамлютка;
16) 150000 тысяч тенге – на средний ремонт дорог в городе Мамлютка;
17) 10304 тысяч тенге – на приобретение модуля пожарного прицепного;
18) 10000 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения в городе Мамлютка;
19) 1630 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения по улице Мамыр в селе Чистое, Беловского сельского округа;
20) 6750 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения по улицам Мектеп, Интернациональная, Ақ көше, Тихая, Астық в селе Белое, Беловского сельского округа;

21) 30240 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Мамлютка қаласында сумен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу (1-3 кезек);
22) 14900 мың теңге – коммуналдық меншіктегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 21.04.2023 № 3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi); 23.08.2023 № 8/4 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi); 15.11.2023 № 12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдерімен.
7-1. Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) 144000 мың теңге - халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 21.04.2023 № 3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
7-2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер:
1) 127200 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Леденев ауылдық округі, Леденево ауылындағы сукернеуіш құрылыстарын салуға;
2) 137696 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Дубровное ауылдық округі, Дубровное ауылы мекенжайында орналасқан, Дубровное ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін салуға;
3) 195387 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Бике ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
4) 179367 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Қызыләскер ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
5) 39644 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Покровка ауылындағы су құбыры және сумен жабдықтау тарату желілерін салуға (сметалық құжаттаманы түзету).
Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 21.04.2023 № 3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi); өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 15.11.2023 № 12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдерімен.
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 25875 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
9. 2023 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 29245,5 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 15.11.2023 № 12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.

21) 30240 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие -разработка проектно-сметной документации на строительство сетей водоснабжения в городе Мамлютка (1-3 очередь);
22) 14900 тысяч тенге – на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2023 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 23.08.2023 № 8/4 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.11.2023 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
7-1. Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) 144000 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2023 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
7-2. Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 127200 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водонапорных сооружений в селе Леденево, Леденевского сельского округа;
2) 137696 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство системы водоснабжения села Дубровное расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, Дубровинский сельский округ, село Дубровное;
3) 195387 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Бике;
4) 179367 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Кызыласкер;
5) 39644 тысячи тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водопровода и разводящих сетей водоснабжения села Покровка (корректировка сметной документации).
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2023 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2023); с изменением, внесенным решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2023 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в районном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 25875 тысяч тенге.
9. Учесть расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2023 год в сумме 29245,5 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2023 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2023 год в сумме 8065 тысяч тенге.

10-1. 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан, бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 51969,8 мың теңге сомасында бағытталсын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 21.04.2023 № 3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
10-2. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері ескерілсін.

10-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года в сумме 51969,8 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2023 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
10-2. Учесть специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 21.04.2023 № 3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
11. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р.Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 31/2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Мамлют аудандық бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.04.2023 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р.Нурмуканова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2022 года № 31/2
Мамлютский районный бюджет на 2023 год

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
430924,2
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16718,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16718,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16218,6
026
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы
жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
500
02
Әлеуметтiк көмек
312088,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
312088,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
60117,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3795
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29245,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
559
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
130283
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49675,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38312,1
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
102117,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102117,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55283,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
501
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
46032,8
062
Біліктілік жүйесін дамыту
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
430924,2
01
Социальное обеспечение
16718,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16718,6
005
Государственная адресная социальная помощь
16218,6
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
500
02
Социальная помощь
312088,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
312088,1
002
Программа занятости
60117,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3795
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29245,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
559
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130283
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
49675,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38312,1
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
102117,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102117,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55283,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
501
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
46032,8
062
Развитие системы квалификаций
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

562
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
145814
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49080
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65706
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54638
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54638
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54211
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
302
062
Біліктілік жүйесін дамыту
125
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
227779
01
Тұрғын үй шаруашылығы
19913
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19913
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
12738
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7175
02
Коммуналдық шаруашылық
207866
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
207866
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
11958
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3014
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
192894
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
490188
01
Мәдениет саласындағы қызмет
59884
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
59884
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
59884
02
Спорт
10764
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
10764
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
1571
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9193
03
Ақпараттық кеңiстiк
109677
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі

562
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
145814
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
49080
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65706
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54638
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54638
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54211
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
302
062
Развитие системы квалификаций
125
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
227779
01
Жилищное хозяйство
19913
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19913
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
12738
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7175
02
Коммунальное хозяйство
207866
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
207866
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
11958
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3014
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
192894
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
490188
01
Деятельность в области культуры
59884
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
59884
009
Поддержка культурно-досуговой работы
59884
02
Спорт
10764
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
10764
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1571
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9193
03
Информационное пространство
109677
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)