"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 3 ақпандағы № 136 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26161 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 11193410 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1319441 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11514 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 20420 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9842035 мың теңге;
2) шығындар - 11264627 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 54834 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 68918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 14084 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -126051 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 126051 мың теңге:
қарыздар түсімі - 68918 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 14084 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 71217 теңге.";
мынадай мазмұнда 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2022 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2021 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2022 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 108 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 3 февраля 2022 года № 136
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 108 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26161) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11193410 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1319441 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11514 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20420 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9842035 тысяч тенге;
2) затраты – 11264627 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54834 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14084 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -126051 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 126051тысяч тенге:
поступление займов – 68918 тысяч тенге;
погашение займов – 14084 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 71217 тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть расходы бюджета района на 2022 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 4 к настоящему решению.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

6543
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
519694
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42859
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
143502
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
333333
02
Қорғаныс
16356
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16356
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12445
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2446
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1465
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5014
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5014
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5014
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
636106
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
636106
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48006
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
153676
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
41902
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
745
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23421
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
200228
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
88331
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
77312
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3280663
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

6543
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
519694
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42859
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
143502
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
333333
02
Оборона
16356
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16356
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12445
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2446
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1465
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5014
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5014
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5014
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
636106
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
636106
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48006
002
Программа занятости
153676
005
Государственная адресная социальная помощь
41902
006
Оказание жилищной помощи
745
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23421
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1225
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
200228
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
88331
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
77312
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3280663
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

37929
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28068
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28068
12
Көлік және коммуникация
1457387
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1457387
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
36955
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1408794
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
11638
13
Басқалар
45934
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23190
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
21690
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
22744
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22744
15
Трансферттер
4300310
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4300310
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
4034117
038
Субвенциялар
266193
3) Таза бюджеттік кредиттеу
54834
Бюджеттік кредиттер
68918
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68918
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
68918
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер

37929
006
Капитальные расходы государственного органа
750
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28068
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28068
12
Транспорт и коммуникации
1457387
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1457387
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
36955
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1408794
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
11638
13
Прочие
45934
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23190
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
21690
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
22744
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
22744
15
Трансферты
4300310
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4300310
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
4034117
038
Субвенции
266193
3) Чистое бюджетное кредитование
54834
Бюджетные кредиты
68918
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68918
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
68918
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов