Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 272 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 52331 мың теңге:
салықтық түсімдер - 15919 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2510 мың теңге;
трансферттер түсімі - 33902 мың теңге;
2) шығындар – 55331,6мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржыактивтеріменоперацияларбойынша сальдо - 0 мыңтеңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3000,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3000,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3000,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2023 № 79 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Келлер ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) ауылдық округ аумағында мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделгені орналасқан жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын кірістері бойынша жеке табыс салығы:
орналасқан жері-жеке кәсіпкер, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор үшін;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
2) ауылдардың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;

Об утверждении бюджета Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 272
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 52331 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15919 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2510 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 33902 тысяч тенге;
2) затраты – 55331,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3000,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3000,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3000,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023); от 13.11.2023 № 79 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Келлеровского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов;
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;

3) ауылдар аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендердің жерлеріне салынатын жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдары салығы:
тұрғылықты жері ауылдардың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдардың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
3. Келлер ауылдық округі бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
4. 2023 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 15300 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Келлер ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен Келлер ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 17102 мың теңге сомасында ескерілсін.
5-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сел;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства;
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сел;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сел;
6) плата за пользование земельными участками.
3. Установить, что доходы бюджета Келлеровского сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа на 2023 года в сумме 15300 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа в сумме 17102 тысяч тенге.
5-1. Предусмотреть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2023 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023).

6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 272 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2023 № 79 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 272
Бюджет Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо - Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023); от 13.11.2023 № 79 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс