Тимирязев аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 9/1 "2022-2024 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2022 жылғы 3 наурыздағы № 10/4 шешімі
Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 9/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25988 болып тіркелген) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 859 232,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 354 620 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 488 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 498 124,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 030 658,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 932 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 59 728 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 796 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 214 357,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 214 357,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 59 728 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 796 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171 425,7 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 21 539,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Тимирязевского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 9/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2022-2024 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 3 марта 2022 года № 10/4
Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 9/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25988), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 859 232,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 354 620 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 488 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 498 124,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 030 658,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 932 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 59 728 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 796 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 214 357,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 214 357,7 тысяч тенге:
поступление займов – 59 728 тысяч тенге;
погашение займов – 16 796 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171425,7 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 21 539,6 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:

"9-1. 5-қосымшаға сәйкес, 2021 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2022 жылы пайдалануға (толық пайдалануға) және 2021 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен, аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.";

"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2021 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) с соблюдением их целевого назначения и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2021 году согласно приложению 5.";

көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы А. Асанова
Тимирязев аудандық мәслихатының
2022 жылғы 03 наурыздағы
№ 10/4 шешіміне
1 қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата А. Асанова
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 03 марта 2022 года
№ 10/4
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 23 декабря 2021 года

42 351
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15 658
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
182 234
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іскеасыру жөніндегі қызметтер
28 117
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
154 117
02
Қорғаныс
10 392
1
Әскери мұқтаждар
3 795
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 795
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 795
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 597
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 597
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 150
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 447
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
316 376
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
29 633
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29 633
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29 633
2
Әлеуметтiк көмек
254 741
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
254 741
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
134 494
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
920
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7 424
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
662
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48 600
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi
протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17 628
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45 013
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32 002
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

42 351
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15 658
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
182 234
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
28 117
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
154 117
02
Оборона
10 392
1
Военные нужды
3 795
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 795
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 795
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 597
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 597
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 150
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 447
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
316 376
1
Социальное обеспечение
29 633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29 633
005
Государственная адресная социальная помощь
29 633
2
Социальная помощь
254 741
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
254 741
002
Программа занятости
134 494
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
920
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7 424
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
662
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48 600
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17 628
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45 013
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32 002
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)