2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Ақсуат ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/3 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Ақсуат ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 277 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 910 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 344 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1072 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 951 мың теңге;
2) шығындар – 38 348,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1071,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1071,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1071,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/3 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған ауылдық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
Ақсуат ауылдық округінде тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы;
мүлкі Ақсуат ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғаларға мүлік салығы;
Ақсуат ауылдық округінің аумағында орналасқан жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын елді мекендердің жерлеріне жер салығы
бірыңғай жер салығы;
Ақсуат ауылдық округінің ауылдарында тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. Ауылдық округбюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға берудің кірістері;
ауылдық округтің бюджетіне басқа салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета Аксуатского сельского округа Тимирязевского района на 2023-2025 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2022 года № 17/3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Тимирязевского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 277 тысяч тенге:
налоговые поступления –1 910 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 344 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1072 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 951 тысяч тенге;
2) затраты – 38 348,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге: приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1071,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1071,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1071,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/3 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходыбюджета сельского округа на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налогапо доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц,зарегистрированных на территории Аксуатского сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории Аксуатского сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Аксуатского сельского округа;
единый земельный налог;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в Аксуатском сельском округе.
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности сельского округа;
других неналоговых поступлений в бюджет сельского округа.

4. Ауылдық округбюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетінтүсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
5. Ауылдық округ бюджетінде2023 жылға арналған аудандық бюджеттенберілетін бюджеттік субвенцияларға 26 738,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 7213,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

4. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Учесть, что в бюджете сельского округа предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2023 год в сумме 26 738,0тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете сельского округа предусмотрены трансферты передаваемые из вышестоящего бюджета на 2023 год в сумме 7213,0 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/3 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 4-қосымшаға сәйкес ауылдық округ бюджетінің шығыстары қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен және 2022 жылы пайдаланылмаған жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/3 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 6 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/3 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-1. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов из вышестоящих бюджетов, неиспользованных в 2022 году, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/3 (вводится в действие с 01.01.2023).

7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы А. Асанова
Тимирязев аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№17/3 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Ақсуат ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/3 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата А. Асанова
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года №17/3
Бюджет Аксуатского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/3 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

5. Бюджет тапшылығы (профицитi)
0
6. Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0
Тимирязев аудандық мәслихатының
2022 жылғы 17 желтоқсандағы
№ 17/3 шешіміне
4-қосымша
Ақсуат ауылдық округі бюджетінің қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстары және 2022 жылы пайдаланылмаған жоғары тұрган бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/3 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профцита) бюджета
0
Приложение 4
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года № 17/3
Расходы бюджета Аксуатского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов из вышестоящих бюджетов, неиспользованных в 2022 году
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/3 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)