Уәлиханов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 11-14 с "2022-2024 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 11-22 c шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 11-14 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 152 978 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 100,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 183,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 151 494 мың теңге;
2) шығындар – 153 138,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -160,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –160,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 160,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. Ауылдық бюджетке аудандық бюджеттен берiлетiн бюджеттік субвенциялар 20 639 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
7-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2022 жылға арналған ауылдық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге.";
келесі мазмұндағы 7-1-тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2022 жылға арналған ауылдық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) Қулыкөл ауылының көшелерін орташа жөндеуге;

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 11-14 с "Об утверждении бюджета Кулыкольского сельского округа Уалихановского района на 2022-2024 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13 сентября 2022 года № 11-22 c
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Кулыкольского сельского округа Уалихановского района на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 11-14 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Кулыкольского сельского округа Уалихановского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 152 978 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 100,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 183,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 151 494 тысяч тенге;
2) затраты – 153 138,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -160,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 160,2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 160,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сельский бюджет в сумме 20 639 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в сельском бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в том числе:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть в сельском бюджете целевые трансферты из областного бюджета в том числе:
1) на средний ремонт улиц в селе Кулыколь;

2) Қулыкөл ауылындағы клубты күрделі жөндеуге";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2022 жылға арналған ауылдық бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) аппаратты күтіп ұстауға;
2) көшелерді жарықтандыруға;
3) клубты күтіп ұстауға;
4) Қаратал ауылында спорттық-ойын алаңын жайластыруға.";
8-1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8-1. 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 160,2 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
9-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын;

2) на капитальный ремонт клуба в селе Кулыколь";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2022 год целевые трансферты из районного бюджета, в том числе:
1) на содержание аппарата;
2) на освещение улиц;
3) на содержание клуба;
4) на обустройство спортивно-игровой площадки в селе Каратал.";
пункт 8-1 изложить в новой редакции:
"8-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 160,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
пункт 9 изложить в новой редакции: