О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории города Кульсары" от 25 сентября 2014 года № 23-7
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25 марта 2022 года № 16-8. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20 декабря 2023 года № 10-6
Сноска. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 10-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского района маслихата "Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории города Кульсары" от 25 сентября 2014 года № 23-7 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3017) следующие изменения:
1) заголовок решения изложить в следующей редакции:
"Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории города Кульсары";
2) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории города Кульсары";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата С. Таласов.
Приложение к решению
районного маслихата от
25 марта 2022 года № 16-8
Приложение к решению
районного маслихата от
25 сентября 2014 года № 23-7
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории города Кульсары
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории города Кульсары разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и устанавливают порядок определения количества представителей жителей микрорайона для участия в сходе местного сообщества на территории города Кульсары.

"Құлсары қаласы аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы" Жылыой ауданы мәслихатының 2014 жылғы 25 қыркүйектегі № 23-7 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2022 жылғы 25 наурыздағы № 16-8 шешімі. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 10-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 10-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Құлсары қаласы аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы" Жылыой ауданы мәслихатының 2014 жылғы 25 қыркүйектегі № 23-7 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 3017 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
1) шешімнің тақырыбы келесідей редакцияда жазылсын:
"Құлсары қаласы аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы";
2) көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей редакцияда жазылсын:
"Құлсары қаласы аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудан, көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы қосымшаға сәйкес бекітілсін";
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С. Таласов
Жылыой ауданы мәслихатының
2022 жылғы 25 наурыздағы
№ 16-8 шешіміне қосымша
Жылыой ауданы мәслихатының
2014 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 23-7 шешіміне қосымша
Құлсары қаласы аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құлсары қаласы аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Құлсары қаласы аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудан тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;
2) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория города Кульсары делится на микрорайоны.
4. На раздельных сходах местного сообщества для участия в сходе местного сообщества избираются представители в количестве не более трех человек.

2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;
2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2-тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін Құлсары қаласы аумағы шағын аудандарға бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.

5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом города Кульсары.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом города Кульсары через средства массовой информации или иными способами не позднее чем за десять календарных дней до даты их проведения.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества организуется акимом города Кульсары.

5. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Құлсары қаласы әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы, Құлсары қала әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді Құлсары қаласы әкімі ұйымдастырады.

8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующих микрорайонов, имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном микрорайоне и имеющих право в нем участвовать.
9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом города Кульсары или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким города Кульсары или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті шағын аудандардан қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы шағын ауданда тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Құлсары қаласы әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Құлсары қаласының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

10. Кандидатуры представителей жителей микрорайона для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре самостоятельно. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима города Кульсары районного значение".

10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудан тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және "Аудандық маңызы бар Құлсары қаласы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне беріледі.

13. Установить следующий порядок определения количества представителей жителей микрорайона для участия в сходе местного сообщества:
Город Кульсары
р/с
Название улицы
Количество жители
Количество лиц, участвующих в раздельном сходе местного сообщества
Количество несовершеннолетних лиц, лиц признанные судом недееспособными и лиц содержащиеся в местах лишение свободы по приговору суда
Количество представителей
1
Микрорайон "Барлаушы" (улицы №93, №94, №95, №96, №97, №98, №99, №100, Ы.Мұхамбетов );

13. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібі келесідей болып белгіленсін:
Құлсары қаласы
р/с
Шағын аудандар
Тұрғындар саны
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысатын адамдар саны
Кәмелетке толмағандар, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған және сот үкімімен бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар саны
Өкілдер саны
1
"Барлаушы" шағын ауданы (№93, №94, №95, №96, №97, №98, №99, №100, Ы.Мұхамбетов көшелері);