Исатай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 97-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 11 сәуірдегі № 125-VII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 97-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26306 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2,3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 303 159 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 954 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 545 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 235 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 291 895 мың теңге;
2) шығындар – 8 366 015 мың теңге;
3) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - - 85 829 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 85 829 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 22 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 586 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 856 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2022 жылға 560 558 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 153 468 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 70 842 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 103 194 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 106 825 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 53 267 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 36 891 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 36 071 мың теңге".
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 505 011 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 4 756 мың теңге;
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерге – 29 760 мың теңге;
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерге – 48 220 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 97-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 11 апреля 2022 года № 125-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 97-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26306) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 303 159 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 954 484 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 38 545 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 235 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 291 895 тысяч тенге;
2) затраты -8 366 015 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - - 85 829 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 85 829 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 22 973 тысяч тенге;
погашение займов - 17 586 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 856 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 560 558 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 153 468 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 70 842 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 103 194 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 106 825 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 53 267 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 36 891 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 36 071 тысяч тенге".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 505 011 тысяч тенге, в том числе:
4 756 тысяч тенге – на услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения);
29 760 тысяч тенге – на целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам;
48 220 тысяч тенге – на услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне ;

Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 22 500 мың теңге;
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне – 7386 мың теңге;
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 11 055 мың теңге;
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге – 114 170 мың теңге;
Мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 7555 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 36 100 мың теңге;
Еңбекақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша аудан әкімдері мен мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің еңбекақысын арттыруға – 210 641 мың теңге;
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді абаттандыруға – 5 700 мың теңге;
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға – 7 168 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 1 029 959 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 553 322 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 13 617 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 19 344 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыру жүйесін дамытуға – 15 676 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 31 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 97 000 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына – 300 000 мың теңге".
Келесі мазмұндағы тармақпен толықтырылсын:
"14. 801 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту" бағдарламасы бойынша жұмсалған 4 574 851 теңге 95 тиын кассалық шығындары 801 020 "Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру" бағдарламасына ауыстырылсын.".

22 500 тысяч тенге – на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь;
7 386 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
11 055 тысяч тенге – на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения);
114 170 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
7 555 тысяч тенге – на поддержку культурно-досуговой работы;
36 100 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
210 641 тысяч тенге - на повышение зарплаты для акимов района и админстративных госслужащих по новой системе оплаты труда;
5 700 тысяч тенге – на озеленение насельнных пунктов по предвыборной программе партии "AMANAT";
7 168 тысяч тенге – на реализацию проекта "Первое рабочее место" в рамках госпрограммы "Енбек"."
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 1 029 959 тысяч тенге, в том числе:
553 322 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
13 617 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
19 344 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
15 676 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
31 000 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
97 000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
300 000 тысяч тенге – на строительство жилья".
дополнить пунктом следующего содержания:
"14. Кассовые расходы по программе 801 050 "Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан" в сумме 4 574 851 тенге 95 тиын перенести на программу 801 020 "Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях".".

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Мусин) жүктелсін.
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев
Исатай аудандық мәслихатының

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение к решению

8 366 015
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
972 647
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
360 931
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
44 077
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 077
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
143 993
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
142 793
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
172 861
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 861
02
Қаржылық қызмет
2 034
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 034
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
744
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 290
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
609 682
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
147 495
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 893
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
119 602
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
52 936
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 936
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
80 873
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 873
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
295 098
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 187
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
224 911
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
33 280
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8 366 015
1
Государственные услуги общего характера
972 647
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
360 931
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
44 077
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
44 077
122
Аппарат акима района (города областного значения)
143 993
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
142 793
003
Капитальные расходы государственного органа
1 200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
172 861
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 861
02
Финансовая деятельность
2 034
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 034
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
744
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 290
09
Прочие государственные услуги общего характера
609 682
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
147 495
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
27 893
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
119 602
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
52 936
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
52 936
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
80 873
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
80 873
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
295 098
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
70 187
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
224 911
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
33 280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния