Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/76-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 қарашадағы № 23/227-VII шешімі
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/76-VІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26139 нөмірімен тіркелген, 2021 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 131 200 321 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 13 781 795 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 662 415 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 410 125 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 78 345 986 мың теңге;
2) шығындар – 94 206 210 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 977 534 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 977 534 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 36 016 577 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 36 016 577 мың теңге:
қарыздар түсімі – 955 364 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 303 993 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 332 052 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 69,2 пайыз, облыстық бюджетке 30,8 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 67,2 пайыз, облыстық бюджетке 32,8 пайыз болып белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 14/76-VІІ "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 28 ноября 2022 года № 23/227-VII
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 14/76-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26139, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 декабря 2021 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 200 321 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 781 795 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 662 415 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 410 125 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 78 345 986 тысяч тенге;
2) затраты – 94 206 210 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 977 534 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 977 534 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 36 016 577 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 36 016 577 тысяч тенге:
поступление займов – 955 364 тысяч тенге;
погашение займов – 37 303 993 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 332 052 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2022 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 69,2 процентов, в областной бюджет 30,89 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 67,2 процентов, в областной бюджет 32,8 процентов.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"4. Қала әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 340 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы М.А.Таңғатаров
Түркістан қалалық мәслихатының
2022 жылғы 28 қарашадағы
№ 23/227-VIІ шешіміне 1 қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 14/76-VIІ шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге

"4. Утвердить резерв акимата города на 2022 год в сумме 340 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата М.А.Тангатаров
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 28 ноября 2022 года № 23/227-VIІ
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 24 декабря 2021 года № 14/76-VII
Городской бюджет на 2022 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс