2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24/232-VII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан қаласының 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 98 354 913 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 19 443 090 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 279 135 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 114 648 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 65 518 040 мың теңге;
2) шығындар – 90 875 555 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 287 157 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 287 157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 7 192 201 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 7 192 201 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 700 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 000 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107 799 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 21.12.2023 № 11/48-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 46,0 пайыз, облыстық бюджетке 54,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз болып белгіленсін.

О городском бюджете на 2023-2025 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 24/232-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 354 913 тысяч тенге:
налоговые поступления – 19 443 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 279 135 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 114 648 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 518 040 тысяч тенге;
2) затраты – 90 875 555 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 287 157 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 287 157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 7 192 201 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 7 192 201 тысяч тенге:
поступление займов – 3 700 000 тысяч тенге;
погашение займов – 11 000 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 107 799 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 21.12.2023 № 11/48-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 46,0 процентов, в областной бюджет 54,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 50,0 процентов, в областной бюджет 50 процентов.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 03.11.2023 № 8/38-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 596 628 мың теңге көлемінде қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 350 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 12.05.2023 № 2/7-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 03.11.2023 № 8/38-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Предусмотреть на 2023 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 596 628 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2023 год в сумме 350 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 12.05.2023 № 2/7-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы М.А.Таңғатаров
Түркістан қалалық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24/232-VIІ шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 21.12.2023 № 11/48-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь городского маслихата М.А.Тангатаров
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 23 декабря 2022 года № 24/232- VІI
Городской бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 21.12.2023 № 11/48-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы

309 131
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсетілетің тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
283 810
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
211 099
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
271 943
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
249 672
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 596
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
20 457
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 620
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
111 571
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
7 428
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 271
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
22 271
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 268 786
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 001 759
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
196 187
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
28 503
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
167 684
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
667 195
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
497 038
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
89 086
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
16 900
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
63 171
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
138 377
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 476
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
80 901
2
Коммуналдық шаруашылық
1 502 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

309 131
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
283 810
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
211 099
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
271 943
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
249 672
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
108 596
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
20 457
021
Капитальные расходы государственного органа
1 620
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
111 571
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
7 428
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 271
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
22 271
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 268 786
1
Жилищное хозяйство
1 001 759
467
Отдел строительства района (города областного значения)
196 187
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
28 503
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
167 684
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
667 195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций
497 038
003
Капитальные расходы государственного органа
89 086
007
Снос аварийного и ветхого жилья
16 900
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
63 171
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
138 377
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
57 476
003
Капитальные расходы государственного органа
80 901
2
Коммунальное хозяйство
1 502 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)