Ордабасы ауданының мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17/2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 28/1 шешiмi
Ордабасы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26269 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.Ордабасы ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 35 299 282 мың теңге:
салықтық түсiмдер –2 375 770 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 823 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 37 787 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 32 872 902 мың теңге;
2) шығындар – 35 338 561 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17 296 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 27 567 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –44 863 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 983 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 983 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 567 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 863 тмың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39 279 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Қ.Әбдіхалық
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
26 қыркүйектегі № 28/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
28 желтоқсандағы № 17/2
шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 17/2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 26 сентября 2022 года № 28/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 17/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26269) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 299 282 тысяч тенге:
налоговые поступления –2 375 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 823 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37 787 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 872 902 тысяч тенге;
2) затраты – 35 338 561 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17 296 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 27 567 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 863 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 983 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 21 983 тысяч тенге:
поступление займов – 27 567 тысяч тенге;
погашение займов – 44 863 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39 279 тысяч тенге.".
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Қ.Әбдіхалық
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 26 сентября
2022 года № 28/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 28 декабря
2021 года № 17/2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма,
тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

58 699
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
206 218
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 167
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
116 051
02
Қорғаныс
137 737
1
Әскери мұқтаждар
21 307
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 307
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 307
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
116 430
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
116 430
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
113 430
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
77 840
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
77 840
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
77 840
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
77 840
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
3 393 452
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 292 770
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 292 770
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 292 770
2
Әлеуметтік көмек
2 021 820
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 021 820
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 340 304
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 179
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195 078
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 045
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 655
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
36 921
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

58 699
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
206 218
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
90 167
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
116 051
02
Оборона
137 737
1
Военные нужды
21 307
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 307
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 307
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
116 430
122
Аппарат акима района (города областного значения)
116 430
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
113 430
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
77 840
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
77 840
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
77 840
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
77 840
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 393 452
1
Социальное обеспечение
1 292 770
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 292 770
005
Государственная адресная социальная помощь
1 292 770
2
Социальная помощь
2 021 820
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 021 820
002
Программа занятости
1 340 304
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 179
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195 078
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 045
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 655
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
36 921
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

21 980
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
21 980
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
36 231
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32 331
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32 331
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
3 900
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 900
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
226 327
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
226 327
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
226 327
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
222 670
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 657
12
Көлік және коммуникация
1 086 811
1
Автомобиль көлігі
1 037 865
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 037 865
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
175 908
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
861 957
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
48 946
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
48 946
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48 946
13
Басқалар
795 050
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
27 332
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
27 332
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 332
9
Басқалар
767 718
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 000
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

21 980
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
21 980
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36 231
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32 331
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32 331
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
3 900
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 900
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
226 327
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
226 327
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
226 327
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
222 670
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 657
12
Транспорт и коммуникации
1 086 811
1
Автомобильный транспорт
1 037 865
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 037 865
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
175 908
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
861 957
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
48 946
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
48 946
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48 946
13
Прочие
795 050
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
27 332
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
27 332
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
27 332
9
Прочие
767 718
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 000
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов