Ордабасы ауданының мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17/2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 қарашадағы № 31/3 шешiмi
Ордабасы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26269 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 39 403 130 мың теңге:
салықтық түсiмдер –2 359 847 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 537 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 37 787 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 36 992 959 мың теңге;
2) шығындар – 39 455 997 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17 296 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 27 567 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –44 863 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 571 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 571 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 567 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 863 тмың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 52 867 мың теңге.".

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 17/2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28 ноября 2022 года № 31/3
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 17/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26269) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 403 130 тысяч тенге:
налоговые поступления –2 359 847 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 537 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37 787 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 992 959 тысяч тенге;
2) затраты – 39 455 997 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17 296 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 27 567 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 863 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 571 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 35 571 тысяч тенге:
поступление займов – 27 567 тысяч тенге;
погашение займов – 44 863 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 52 867 тысяч тенге.".

1 162 512
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 162 512
2
Әлеуметтік көмек
2 029 240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 029 240
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 351 857
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 179
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195 941
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134 539
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
40 736
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
165 941
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
101 697
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 902
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 902
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 850
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 890
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 195 921
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 560 371
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
217 115
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
217 115
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 343 256
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
500 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыруМемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10 544
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

1 162 512
005
Государственная адресная социальная помощь
1 162 512
2
Социальная помощь
2 029 240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 029 240
002
Программа занятости
1 351 857
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 179
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195 941
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134 539
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
40 736
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
165 941
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
101 697
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76 902
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 850
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 890
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 195 921
1
Жилищное хозяйство
3 560 371
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
217 115
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
217 115
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 343 256
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
500 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 544
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

24 165
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
8 170 567
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
8 170 567
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 170 567
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8 170 567
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
131 863
1
Ауыл шаруашылығы
77 344
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
77 344
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 344
6
Жер қатынастары
17 726
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
17 726
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
17 726
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
36 793
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32 893
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32 893
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
3 900
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 900
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
251 298
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
251 298
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
251 298
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 641
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 657
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
15 000
12
Көлік және коммуникация
1 181 169
1
Автомобиль көлігі
1 139 408
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

24 165
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
8 170 567
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
8 170 567
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 170 567
036
Развитие газотранспортной системы
8 170 567
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
131 863
1
Сельское хозяйство
77 344
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
77 344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
77 344
6
Земельные отношения
17 726
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
17 726
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
17 726
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36 793
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32 893
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32 893
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
3 900
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 900
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
251 298
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
251 298
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
251 298
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
232 641
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 657
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
15 000
12
Транспорт и коммуникации
1 181 169
1
Автомобильный транспорт
1 139 408
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)