2023-2025 жылдарға арналған қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 30-212-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Сарыағаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-198-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыағаш қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 552 542 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 492 845 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 59 697 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 0;
2) шығындар – 592 089 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39 547 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 39 547 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39 547 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 13-100-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Көктерек кентінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 74 125 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 34 797 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 12 120 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 27 208 мың теңге;
2) шығындар – 77 109 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 984 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 984 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 984 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 13-100-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

О бюджетах города, поселка и сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 28 декабря 2022 года № 30-212-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Сарыагашского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 29-198-VII "О районном бюджете на 2023-2025 годы", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Сарыагаш на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 552 542 тысяч тенге:
налоговые поступления – 492 845 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 59 697 тысяч тенге;
поступления трансфертов –0;
2) затраты – 592 089 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -39 547 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39 547 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 39 547 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 13-100-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет поселка Коктерек на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 125 тысяч тенге:
налоговые поступления – 34 797 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 12 120 тысяч тенге;
поступления трансфертов –27 208 тысяч тенге;
2) затраты – 77 109 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 984 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 984 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 984 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 13-100-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

3. Жемісті ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 49 043 мың теңге:
салықтық түсiмдер –16 346 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 285 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 32 412 мың теңге;
2) шығындар – 50 318 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 275 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 275 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 275 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 13-100-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
4. Қызылжар ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 56 643 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 23 133 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 33 510 мың теңге;
2) шығындар – 56 969 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -326 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 326 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 326 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 13-100-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
5. Дарбаза ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 63 321 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 084 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 42 237 мың теңге;
2) шығындар – 64 006 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

3. Утвердить бюджет сельского округа Жемисти на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 043 тысяч тенге:
налоговые поступления –16 346 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –285 тысяч тенге;
поступления трансфертов –32 412 тысяч тенге;
2) затраты – 50 318 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 275 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 275 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 275 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 13-100-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет сельского округа Кызылжар на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 643 тысяч тенге:
налоговые поступления – 23 133 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов –33 510 тысяч тенге;
2) затраты – 56 969 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -326 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 326 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 326 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 13-100-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить бюджет сельского округа Дарбаза на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 321 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 084 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 42 237 тысяч тенге;
2) затраты – 64 006 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 13-100-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
15. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сарыағаш аудандық мәслихат хатшысы С.Таскулов
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
28 желтоқсандағы № 30-212-VII
шешіміне 1 қосымша
Сарыағаш қаласының 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 13-100-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 13-100-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата С. Таскулов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 28 декабря
2022 года № 30-212-VII
Бюджет города Сарыагаш на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 13-100-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование