Түркістан облысы Төлеби ауданы бойынша 2023 жылға мүгедектігі бар адамдар үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Түркістан облысы Төлеби ауданы әкiмдiгiнiң 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 593 қаулысы. Күші жойылды - Түркістан облысы Төлеби ауданы әкiмдiгiнiң 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 639 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Төлеби ауданы әкiмдiгiнiң 28.09.2023 № 639 (алғашқы ресми жарияланған күніне бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об установлении квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью по Толебийскому району Туркестанской области на 2023 год
Постановление акимата Толебийского района Туркестанской области от 1 декабря 2022 года № 593. Утратило силу постановлением акимата Толебийского района Туркестанской области от 28 сентября 2023 года № 639
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Толебийского района Туркестанской области от 28.09.2023 № 639 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 18-бабын 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабының 2-тармағына және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 бұйрығына сәйкес, Төлеби ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

В соответствии с пунктом 7 статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан, пункта 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" и подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", Приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" от 13 июня 2016 года № 498 акимат Толебийского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына осы қаулының қосымшасына сәйкес квота белгіленсін.
2. "Төлеби аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулы тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Толебийского района Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республика Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулының Төлеби ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау және өзге де туындайтын шараларды қамтамасыз ету осы салаға жетекшілік ететін Түркістан облысы Төлеби ауданы әкімінің орынбасары С.Дуйсебаевқа және Төлеби аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы Р. Бейсебаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төлеби ауданының әкімі Т.Телгараев
Төлеби ауданы әкімдігінің
2022 жылғы 01 желтоқсандағы
№ 593 қаулысына қосымша
Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындары квотасы белгіленетін Төлеби ауданы бойынша ұйымдардың тізімі
Ұйымның атауы
Қызметкерлердің тізімдік саны
Қызметкерлердің тізімдік санынан алғандағы квотаның көлемі(%)
Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарының саны
Жұмыс істеп жатқан мүгедектігі бар адамдар саны
1
"Ақмаржан LTD" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
90
2
2
1
2
"Жасмина" бөбекжай-балабақшасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
51
2
1
0

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Толебийского района.
3.Контроль за исполнением настоящего постановления и обеспечение иных мер возложить на курирующего данную сферу заместителя акима Толебийского района Туркестанской области Дуйсебаева С. и руководителю отдела занятости и социальных программ Толебийского района Туркестанской области Бейсебаевой Р.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Толебийского района Т. Телгараев
Приложение к постановлению
Толебийского районного акима
от 01 декабря 2022 года № 593
Перечень организации Толебийского района по установленной квоте рабочих мест для лиц с инвалидностью
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников )
Количество рабочих мест для лиц с инвалидностью
Количество работающих лиц с инвалидностью
1
Товарищество ограниченной ответственностью "Акмаржан LTD"
90
2
2
1
2
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ясли-сад "Жасмина"
51
2
1
0