Төлеби аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 13/74-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2022 жылғы 19 мамырдағы № 17/100-VII шешiмi
Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 13/74-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26089 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Төлеби ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 20 254 435 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 942 259 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 497 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 101 680 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 18 159 999 мың теңге;
2)шығындар – 20 522 642 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 189 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 189 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 277 396 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 277 396 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 9 189 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 659 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 272 866 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 68,3 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 57,6 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 13/74-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 19 мая 2022 года № 17/100-VII
Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 13/74-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26089) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 254 435 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 942 259 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 497 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 101 680 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 159 999 тысяч тенге;
2) затраты – 20 522 642 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 189 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 9 189 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 277 396 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 277 396 тысяч тенге:
поступления займов – 9 189 тысяч тенге;
погашение займов – 4 659 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 272 866 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 68,3 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 57,6 процентов в областной бюджет.".
Приложения 1, 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

29000
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
29000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
149217
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
139155
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
10062
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
135695
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
106925
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50708
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
55627
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
590
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28770
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17963
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10807
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
440197
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
440197
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
440197
036
Газ көлігі жүйесін дамыту
440197
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
40302
6
Жер қатынастары
36385
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
36385
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35085
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1300
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
3917
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3917
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
3917
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
97162
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
97162
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
97162
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттіксаясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48942
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

29000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
29000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
149217
006
Функционирование районных (городских) библиотек
139155
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
10062
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
135695
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
106925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
50708
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
55627
006
Капитальные расходы государственного органа
590
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28770
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17963
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10807
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
440197
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
440197
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
440197
036
Развитие газотранспортной системы
440197
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
40302
6
Земельные отношения
36385
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
36385
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35085
007
Капитальные расходы государственного органа
1300
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
3917
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3917
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3917
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
97162
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
97162
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
97162
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
48942
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов