Сауран аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 74 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 мамырдағы № 113 шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сауран аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 74 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26084 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сауран ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 918 451 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 297 205 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 556 650 мың теңге;
2) шығындар – 6 978 990 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 189 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 189 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 69 728 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 69 728 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 189 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 539 мың теңге".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2. 2022 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 45,7 пайыз;
облыстық бюджетке – 54,3 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық байынша:

О внесении изменений в решение маслихата района Сауран от 24 декабря 2021 года № 74 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 27 мая 2022 года № 113. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2022 года № 74 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26084) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сауранского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 918 451 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 297 205 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 556 650 тысяч тенге;
2) затраты – 6 978 990 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 189 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 9 189 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 69 728 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета – 69 728 тысяч тенге:
поступление займов – 9 189 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 60 539 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 45,7 процентов;
в областной бюджет – 54,3 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:

77 723
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 250
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
267 524
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
245 240
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61 055
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 055
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
28 620
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және туризм саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 570
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050
02
Қорғаныс
14 255
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14 255
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 255
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 505
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 750
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
46 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
46 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 050 696
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
847 254
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
847 254
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
847 254
2
Әлеуметтік көмек
969 523
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
969 523
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
559 761
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 639
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53 621
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 017
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

77 723
013
Капитальные расходы государственного органа
12 250
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
267 524
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
245 240
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61 055
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 055
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
28 620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
27 570
003
Капитальные расходы государственного органа
1 050
02
Оборона
14 255
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14 255
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 255
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 505
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 750
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
46 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
46 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 050 696
1
Социальное обеспечение
847 254
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
847 254
005
Государственная адресная социальная помощь
847 254
2
Социальная помощь
969 523
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
969 523
002
Программа занятости
559 761
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 639
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53 621
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 017
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
21 500
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. ҚАРЖЫ АКТИВТЕРІМЕН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қаржы активтерін сатып алу
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
5. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТ)
0
6. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТІН ПАЙДАЛАНУ)
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Қарыздар түсімі
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қарыздарды өтеу
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Сауран аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 мамырдағы
№ 113 шешіміне 3-қосымша
Сауран аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 74 шешіміне 3-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
21 500
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Приобретение финансовых активов
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Поступления от продажи финансовых активов государства
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Поступления займов
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Погашение займов
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Используемые остатки бюджетных средств
Приложение 3 к решению
маслихата района Сауран
от 27 мая 2022 года за № 113
Приложение 3 к решению
маслихата района Сауран
от 24 декабря 2021 года за № 74
Районный бюджет на 2024 год
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3