Карантин режимінің күшін жою және Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 202 "Шығыс Қазақстан облысы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 296 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясының 2022 жылғы 18 қазандағы № 03/677 ұсынысы негізінде Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы аумағында жатаған у кекіремен (аcroptilon repens DC.) және арам сояумен (cuscuta spp.) зақымданған алқаптар көлемінде келесі жер учаскелерінде карантин режимінің күші жойылсын:
1) Самар ауданы (Көкпекті ауданы), Миролюбовка ауылдық округі, "Самур" шаруа қожалығы, зақымданған алаң – 200 гектар, жатаған у кекіре;
2) Күршім ауданы, Сарыөлең ауылдық округі, "Алма ағашы" учаскесі, босалқы жерлер, зақымданған алаң – 70 гектар, жатаған у кекіре;
3) Тарбағатай ауданы, Қабанбай ауылдық округі, өзге мақсаттағы жерлер, зақымданған алаң – 20 гектар, жатаған у кекіре;
4) Ұлан ауданы, Багратион ауылдық округі, "Багратион 2" шаруа қожалығы, зақымданған алаң – 481 гектар, жатаған у кекіре; Таврия ауылдық округі, босалқы жерлер, зақымданған алаң – 37 гектар, жатаған у кекіре;
5) Шемонаиха ауданы, Волчанка ауылдық округі, өзге мақсаттағы жерлер, зақымданған алаң – 30 гектар, жатаған у кекіре; "Убинское-Ш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, зақымданған алаң – 283 гектар, жатаған у кекіре; Октябрьское ауылдық округі, босалқы жерлер, зақымданған алаң – 85 гектар, жатаған у кекіре; Шемонаиха қаласы, өзге мақсаттағы жерлер, зақымданған алаң – 0,04 гектар, жатаған у кекіре;
6) Өскемен қаласы, № 9 жергілікті өзін-өзі басқару комитеті, зақымданған алаң – 2 гектар, жатаған у кекіре;
7) Глубокое ауданы, Глубокое кенті, елді мекен жерлері, зақымданған алаң – 0,5 гектар, арам сояу; Секисовка ауылдық округі, Секисовка – Шемонаиха жолының бойында, 2-ден 3-километрге дейін, 4-тен 6-километрге дейін, 9-дан 10-километрге дейін, зақымданған алаң – 1,5 гектар, арам сояу; Бобровка ауылдық округі, "ОблШығысЖол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Бобровка ауылы – Нұртау учаскесі жолының бойында, 1-ден 2-километрге дейін, 5-тен 6-километрге дейін, 7-ден 8-километрге дейін, зақымданған алаң – 1 гектар, арам сояу;

Об отмене карантинного режима и внесении изменений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 июля 2014 года № 202 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 1 декабря 2022 года № 296
В соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представления Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 октября 2022 года № 03/677, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (acroptilon repens DC.) и повиликой (cuscuta spp.) на следующих земельных участках:
1) район Самар (Кокпектинский район), Миролюбовский сельский округ, крестьянское хозяйство "Самур", зараженная площадь – 200 гектар, горчак ползучий;
2) Курчумский район, Сарыоленский сельский округ, участок "Алма агашы", земли запаса, зараженная площадь – 70 гектар, горчак ползучий;
3) Тарбагатайский район, Кабанбайский сельский округ, земли иного назначения, зараженная площадь – 20 гектар, горчак ползучий;
4) Уланский район, Багратионовский сельский округ, крестьянское хозяйство "Багратион 2", зараженная площадь – 481 гектар, горчак ползучий; Таврический сельский округ, земли запаса, зараженная площадь – 37 гектар, горчак ползучий;
5) Шемонаихинский район, Волчанский сельский округ, земли иного назначения, зараженная площадь – 30 гектар, горчак ползучий; товарищество с ограниченной ответственностью "Убинское-Ш", зараженная площадь – 283 гектар, горчак ползучий; Октябрьский сельский округ, земли запаса, зараженная площадь – 85 гектар, горчак ползучий; город Шемонаиха, земли иного назначения, зараженная площадь – 0,04 гектар, горчак ползучий;
6) город Усть-Каменогорск, комитет местного самоуправления № 9, зараженная площадь – 2 гектар, горчак ползучий;
7) Глубоковский район, поселок Глубокое, земли населенного пункта, зараженная площадь – 0,5 гектара, повилика; Секисовский сельский округ, вдоль дороги Секисовка – Шемонаиха, со 2 по 3 километр, с 4 по 6 километр, с 9 по 10 километр, зараженная площадь – 1,5 гектара, повилика; Бобровский сельский округ, товарищество с ограниченной ответственностью "ОблШығысЖол", вдоль трассы село Бобровка – Нуртау, с 1 по 2 километр, с 5 по 6 километр, с 7 по 8 километр, зараженная площадь – 1 гектар, повилика;

8) Алтай ауданы, Жаңа Бұқтырма кенті, елді мекен жерлері, зақымданған алаң – 0,1 гектар, арам сояу; "Қазақавтожол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Шығыс Қазақстан облыстық филиалы, жол-пайдалану бөлімшесі – 32, Бұқтырма – Алтай жолының бойында, зақымданған алаң – 1,7 гектар, арам сояу; Средигорный ауылдық округі, "Қазақавтожол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Шығыс Қазақстан облыстық филиалы, жол-пайдалану бөлімшесі – 32, Алтай – Шірікқайың жолының бойында, зақымданған алаң – 1 гектар, арам сояу; Прибрежный кенті, елді мекен жерлері, зақымданған алаң – 0,2 гектар, арам сояу;
9) Өскемен қаласы, Ғайса Аязбаев көшесі, зақымданған алаң – 0,0255 гектар, арам сояу; Рабочая көшесі, 6/1, зақымданған алаң – 0,06 гектар, арам сояу; Промышленная көшесі, зақымданған алаң – 0,35 гектар, арам сояу; Сәтпаев көшесі, 3, 7, зақымданған алаң – 0,04 гектар, арам сояу; Ворошилов көшесі, 106, 160, зақымданған алаң – 0,1 гектар, арам сояу; Потанин көшесі, 16, 18, зақымданған алаң – 0,02 гектар, арам сояу; Бажов көшесі, 54, 58, 100, 103, зақымданған алаң – 0,5 гектар, арам сояу.
2. Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 202 "Шығыс Қазақстан облысы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3437 тіркелген) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының аумағында жатаған у кекіремен (аcroptilon repens DC.), арам сояулармен (cuscuta spp.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағы белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшалары осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулының 3-қосымшасы алып тасталсын.
3. "Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап жиырма күнтізбелік күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

8) район Алтай, поселок Новая Бухтарма, земли населенного пункта, зараженная площадь – 0,1 гектара, повилика; Восточно-Казахстанский областной филиал товарищества с ограниченной ответственностью "Казахавтодор", дорожно-эксплуатационный участок – 32, вдоль дороги Бухтарма – Алтай, зараженная площадь – 1,7 гектара, повилика; Средигорный сельский округ, Восточно-Казахстанский областной филиал товарищества с ограниченной ответственностью "Казахавтодор", дорожно-эксплуатационный участок – 32, вдоль дороги Алтай – Чиркаин, зараженная площадь – 1 гектар, повилика; поселок Прибрежный, земли населенного пункта, зараженная площадь – 0,2 гектара, повилика;
9) город Усть-Каменогорск, улица Гайсы Аязбаева, зараженная площадь – 0,0255 гектара, повилика; улица Рабочая, 6/1, зараженная площадь – 0,06 гектара, повилика; улица Промышленная, зараженная площадь – 0,35 гектара, повилика; улица Сатпаева, 3, 7, зараженная площадь – 0,04 гектара, повилика; улица Ворошилова, 106, 160, зараженная площадь – 0,1 гектара, повилика; улица Потанина, 16, 18, зараженная площадь – 0,02 гектара, повилика; улица Бажова, 54, 58, 100, 103, зараженная площадь – 0,5 гектара, повилика.
2. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 июля 2014 года № 202 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3437) следующие изменения:
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (acroptilon repens DC.), повиликой (cuscuta spp.) согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.";
приложения 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему постановлению;
приложение 3 к указанному постановлению исключить.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;