Өскемен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 15/2-VII "Өскемен қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 30/2-VII шешімі. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының "Өскемен қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 15/2-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162938 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 85 864 518,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 37 415 014,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 784 175,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 666 948,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32 998 380,2 мың теңге;
2) шығындар – 87 144 290,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 195 474,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 195 474,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 021 011,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 021 011,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 105 307,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 105 307,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 10 799 999,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 28 декабря 2021 года № 15/2-VII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2022-2024 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 ноября 2022 года № 30/2-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 15/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162938) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 864 518,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37 415 014,8 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 784 175,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 666 948,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 998 380,2 тысяч теңге;
2) затраты – 87 144 290,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 195 474,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 195 474,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 021 011,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 021 011,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 105 307,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 105 307,7 тысяч тенге;
поступление займов – 10 799 999,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 9 157 096,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 462 404,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының хатшысы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2022 жылғы 15 қарашадағы
№ 30/2-VII шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының

погашение займов – 9 157 096,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 462 404,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 15 ноября 2022 года
№ 30/2-VII
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

262 100,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000,0
02
Қорғаныс
85 082,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
85 082,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
85 082,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
136 804,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
86 330,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
86 330,2
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
50 474,3
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 059,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
415,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 626 257,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 465 568,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 770,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 097 274,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 801,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
393 566,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 770,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
535 701,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 047,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 725,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
144 636,1
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
792 825,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
482 891,6
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 446,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
192 626,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

262 100,5
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000,0
02
Оборона
85 082,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
85 082,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
85 082,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
136 804,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
86 330,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
86 330,2
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
50 474,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
50 059,3
003
Капитальные расходы государственного органа
415,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 626 257,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 465 568,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
182 770,6
002
Программа занятости
1 097 274,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 801,5
005
Государственная адресная социальная помощь
393 566,0
006
Оказание жилищной помощи
5 770,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
535 701,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 047,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 725,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
144 636,1
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
792 825,3
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
482 891,6
021
Капитальные расходы государственного органа
3 446,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
192 626,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан