Глубокое аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 24/6-VII шешімі. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Глубокое аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/2-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26245 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7859624,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5538182,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64507,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 57740,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2199194,3 мың теңге;
2) шығындар – 8611018,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7303 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 71550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78853 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -744091,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -744091,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 368917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78853 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 454027,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1368053,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1129651,5 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен 491738,5 мың теңге сомасында және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен 330618 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 238402 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттер есебінен 238402 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 14/2-VII "О Глубоковском районном бюджете на 2022- 2024 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 сентября 2022 года № 24/6-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата "О Глубоковском районном бюджете на 2022 - 2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 14/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26245) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7859624,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5538182,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 64507,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 57740,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2199194,3 тысячи тенге;
2) затраты – 8611018,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7303 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78853 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -744091,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -744091,5 тысяча тенге;
поступление займов – 368917 тысяч тенге;
погашение займов – 78853 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 454027,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1368053,5 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 1129651,5 тысяча тенге, из них за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 491738,5 тысяч тенге и за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 330618 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 238402 тысячи тенге, из них за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 238402 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 828 160,5 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 441879,2 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 386281,4 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық оругтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1250650,8 мың теңге сомасында көзделсін.
2022 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 828160,5 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 441879,2 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 386281,4 тысяча тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1250650,8 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 126577,9 мың теңге сомасында бекітілсін.";
1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының хатшысы А. Калигожин
Глубокое
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 24/6-VII шешімге 1 қосымша
Глубокое
аудандық мәслихатының

"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 126577,9 тысяч тенге.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение к решению
Глубоковского районного маслихата
от 21 сентября 2022 года
№ 24/6-VII
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного маслихата

4928
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
980038,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
90735
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90735
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
90735
2
Әлеуметтiк көмек
743930
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
743930
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
330316
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
64815
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
455
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78506
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6640
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
184865
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
19175
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59158
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145373,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145373,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64402,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4494
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1183,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
75294
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
725411,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
484409,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
170000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
170000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
314409,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
310000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

4928
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
980038,9
1
Социальное обеспечение
90735
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90735
005
Государственная адресная социальная помощь
90735
2
Социальная помощь
743930
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
743930
002
Программа занятости
330316
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
64815
006
Оказание жилищной помощи
455
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78506
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6640
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
184865
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19175
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59158
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145373,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145373,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64402,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4494
021
Капитальные расходы государственного органа
1183,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
75294
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
725411,3
1
Жилищное хозяйство
484409,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
170000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
170000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
314409,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
310000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры