Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 12/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 қазандағы № 25/2-VII шешімі
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №12/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26137 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 743 038,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 373 763,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 796,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 357 478,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 785 139,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 102 942,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 124 051,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 109,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -145 043,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 145 043,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 124 051,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 109,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 42 100,5 мың теңге.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 267 849,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округіне 51 100,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 26 769,0 мың теңге;
Тұғыл ауылдық округіне 41 552,0 мың теңге;
Жаңаауыл ауылдық округіне 30 786,0 мың теңге;
Жетіарал ауылдық округіне 30 625,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 29 736,0 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 27 708,0 мың теңге;
Маңырақ ауылдық округіне 29 573,0 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 505 257,5 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.";

О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2021 года № 12/2-VII "О бюджете Тарбагатайского района на 2022-2024 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 октября 2022 года № 25/2-VII
Тарбагатайский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области "О бюджете Тарбагатайского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №12/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26137) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 743 038,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 373 763,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 796,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 357 478,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 785 139,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 102 942,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 124 051,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 109,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -145 043,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 043,0 тысяч тенге;
поступление займов – 124 051,5 тысяч тенге;
погашение займов – 21 109,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 100,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 267 849,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу 51100,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу 26769,0 тысяч тенге;
Тугылскому сельскому округу 41552,0 тысяч тенге;
Жанаауылскому сельскому округу 30786,0 тысяч тенге;
Жетиаралскому сельскому округу 30625,0 тысяч тенге;
Карасускому сельскому округу 29736,0 тысяч тенге;
Куйганскому сельскому округу 27708,0 тысяч тенге;
Маныракскому сельскому округу 29573,0 тысяч тенге.
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 505 257,5 тысяч тенге.";

004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 750,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 147,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 737,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 941,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 240,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
58 403,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
38 749,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62 739,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 104,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55 104,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 107,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 997,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
226 102,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
185 421,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
185 421,5
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
180 600,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 821,5
2
Коммуналдық шаруашылық
40 681,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39 641,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39 641,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 040,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 040,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
511 776,1
1
Мәдениет саласындағы қызмет
312 252,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
312 252,1

004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 750,0
006
Оказание жилищной помощи
1 147,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 737,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 941,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 240,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
58 403,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
38 749,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62 739,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 104,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55 104,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 107,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 997,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
226 102,5
1
Жилищное хозяйство
185 421,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
185 421,5
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
180 600,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 821,5
2
Коммунальное хозяйство
40 681,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39 641,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39 641,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 040,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 040,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
511 776,1
1
Деятельность в области культуры
312 252,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
312 252,1