Ұлан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 96 "2022-2024 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2022 жылғы 20 шілдедегі № 168 шешімі
Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұлан аудандық маслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 96 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26228 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5387703,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2243139,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 103477,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86942,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2954144,5 мың теңге;
2) шығындар – 5604062,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 230675,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 302809,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 72134,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -447033,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уланского районного маслихата "О бюджете Уланского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 96
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 июля 2022 года № 168
Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уланского районного маслихата "О бюджете Уланского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 96 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26228) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5387703,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2243139,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 103477,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86942,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2954144,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5604062,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 230675,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 302809,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 72134,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -447033,9 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 447033,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 544948,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 814608,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 716693,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Г. Калиева

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 447033,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 544948,0 тысяч тенге;
погашение займов – 814608,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 716693,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Г. Калиева
Приложение к решению

13581,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
900891,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
119500,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119500,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119500,0
2
Әлеуметтiк көмек
718950,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
718950,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
291783,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
57155,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53228,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
137054,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
82852,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
87378,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
62441,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62441,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49281,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2356374,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1377980,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
337490,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
334400,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3090,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1040490,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

13581,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
900891,0
1
Социальное обеспечение
119500,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119500,0
005
Государственная адресная социальная помощь
119500,0
2
Социальная помощь
718950,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
718950,0
002
Программа занятости
291783,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
57155,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53228,0
010
Материальное обеспечение детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
137054,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
82852,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
87378,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
62441,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62441,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49281,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
160,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2356374,1
1
Жилищное хозяйство
1377980,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
337490,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
334400,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3090,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1040490,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

30526,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22273,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
36573,7
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36523,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
50,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80091,1
1
Ауыл шаруашылығы
4384,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4384,8
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4384,8
6
Жер қатынастары
28898,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28898,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28898,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
46808,3
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
46808,3
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
46808,3
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37714,9
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37714,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37714,9
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37214,9
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
500,0
12
Көлiк және коммуникация
102200,0
1
Автомобиль көлiгi
102200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
102200,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
102200,0
13
Басқалар
108176,7
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
59476,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59476,0
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

30526,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22273,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
36573,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
36523,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
50,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80091,1
1
Сельское хозяйство
4384,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4384,8
010
Развитие объектов сельского хозяйства
4384,8
6
Земельные отношения
28898,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28898,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28898,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
46808,3
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
46808,3
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
46808,3
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37714,9
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37714,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37714,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37214,9
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
500,0
12
Транспорт и коммуникации
102200,0
1
Автомобильный транспорт
102200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
102200,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
102200,0
13
Прочие
108176,7
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
59476,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59476,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"