2023 жылға арналған ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 10 қарашадағы № 453 қаулысы

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, а также лиц, состоящих на учете службы пробации на 2023 год
Постановление акимата Уланского района Восточно-Казахстанской области от 10 ноября 2022 года № 453

Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 18-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 7), 8), 9) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 14-1), 14-3) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Деңсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмыспен қамтамасыз ету мақсатында, Ұлан ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

В соответствии с подпунктом 2) части 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, подпунктами 7), 8), 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", подпунктами 14-1),14-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", в целях трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, граждан из числа лиц, освобожденных из мест лишения свободы, граждан из числа лиц, состоящих на учете службы пробации, акимат Уланского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған, немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес, аудандағы ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан ұйымдардың тізімдік санының пайыздық көрсетілімінде, 2023 жылға жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2023 год, в процентном выражении от списочной численности работников в организациях района независимо от организационно-правовой формы и формы собственности согласно приложения 1 к настоящему постановлению.

2. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес, аудандағы ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан ұйымдардың тізімдік санының пайыздық көрсетілімінде, 2023 жылға жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
3. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес, ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан ұйымдардың тізімдік санының пайыздық көрсетілімінде, 2023 жылға жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.

2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2023 год, в процентном выражении от списочной численности работников в организациях района независимо от организационно-правовой формы и формы собственности согласно приложения 2 к настоящему постановлению.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2023 год, в процентном выражении от списочной численности работников в организациях района независимо от организационно-правовой формы и формы собственности согласно приложения 3 к настоящему постановлению.