Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 63 н/қ "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2022 жылғы 19 қыркүйектегі № 93 о/д бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2023 жылғы 4 шiлдедегi № 92 н/қ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 04.07.2023 № 92 н/қ бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 63 н/қ "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" бұйрығына келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) Комитеттің Астана қаласы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;";
Бұйрықта көрсетілген 15 және 16-қосымшада:
8 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. Басқарманың заңды мекенжайы: Басқарманың заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, "Байқоңыр" ауданы, Ж. Омаров көшесі, 60. ";
Бұйрықта көрсетілген 17-қосымшаға:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша басқармасы туралы ереже";
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Астана қаласының аумағында құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша берілген өкілеттіктер шегінде функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
8 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. Басқарманың заңды мекенжайы: Басқарманың заңды мекенжайы:
Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, "Байқоңыр" ауданы, Ж. Омаров көшесі, 60.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 63 о/д "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 19 сентября 2022 года № 93 о/д. Отменен приказом председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 4 июля 2023 года № 92 о/д.
Сноска. Отменен приказом председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 04.07.2023 № 92 о/д.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 63 о/д "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" следующие изменения:
подпункт 17) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"17) Положение об управлении Комитета по городу Астана согласно приложению 17 к настоящему приказу;";
в приложениях 15 и 16 к указанному приказу:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Управления: Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Байконур", улица Ж. Омарова, 60.";
в приложение 17 к указанному приказу:
наименование изложить в следующей редакции:
"Положение об Управлении Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астана";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астана (далее - Управление) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов на территории по городу Астана.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Управления: Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Байконур", улица Ж. Омарова, 60.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Басқарманың толық атауы:
мемлекеттік тілде:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде:
Государственное учреждение "Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астана".".
13-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бiрыңғай статистикалық қағидаттар мен стандарттар негiзiнде Астана қаласындағы заңдылық пен құқықтық тәртіптiң жай-күйi туралы мемлекеттiк органдарды, заңды және жеке тұлғаларды тиiмдi және жеткiлiктi ақпаратпен қамтамасыз ету; "
20-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жартыжылдық және жыл қорытындысы бойынша Астана қаласы прокурорына есептік және есепке алу тәртібінің жағдайы туралы ақпаратты жібереді;";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) Астана қаласы прокуратурасының, Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі үйлестіру кеңесінің, Заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қоғамдық кеңестің алқа отырыстарына, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында есепке алуға және есептілікке қатысы бар мәселелерді караған кезде құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің мәжілістеріне қатысады. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің әдеп жөніндегі кеңесінің мүшесі құрамына енгізілген болса, онда әдеп жөніндегі кеңесінің отырыстарына қатысады;".
6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы заңдылықты қадағалау бойынша Астана қаласының аудандарындағы Басқарма өкілдерінің қызметін ұйымдастыру";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Астана қаласының аудандарындағы Басқарманың өкілдері құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары қызметінің анағұрлым тиімді нәтижелеріне қол жеткізу, жүктелген міндеттерді толық көлемде орындау, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында бақылау және қадағалау қызметін қала, аудан прокурорларымен тиімді өзара әрекеттестікті іске асыру, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінен толық және дұрыс құқықтық ақпаратты уақтылы алу мақсатында жедел қызметкерлердің және еңбек шарты бойынша жұмыскерлердің (бұдан әрі - Өкіл) санынан тұратын аудандық және қалалық прокуратураның ғимараттарында орналасады.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) ұйымдастыру-кадр жұмысы басқармасы осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдерінде жіберілуін қамтамасыз етсін:

"9. Полное наименование Управления:
на государственном языке:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке:
Государственное учреждение "Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астана".".
подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"1) эффективное и достаточное обеспечение государственных органов, физических и юридических лиц информацией о состоянии законности и правопорядка в городе Астана на основе единых статистических принципов и стандартов;";
в пункте 20:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) по итогам полугодия и года направляет прокурору города Астана информацию о состоянии отчетной и учетной дисциплины;";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) участвует в заседаниях коллегии прокуратуры города Астана, Координационного Совета по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, Общественного Совета по вопросам обеспечения законности, совещаний субъектов правовой статистики и специальных учетов при рассмотрении вопросов, имеющих отношение к учету и отчетности в сфере правовой статистики и специальных учетов. При включении в состав членов совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы принимает участие в заседаниях совета по этике.".
наименование главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Организация деятельности представителей Управления в районах города Астаны по надзору за законностью в сфере правовой статистики и специальных учетов";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Управление имеет представителей в районах города Астаны, дислоцируемых в зданиях районных и городской прокуратуры из числа оперативных сотрудников Управления и работников по трудовому договору (далее – Представитель) с целью достижения наиболее эффективных результатов деятельности органов правовой статистики и специальных учетов, выполнения полного объема возложенных обязанностей, осуществления контрольной и надзорной деятельности в сфере правовой статистики и специальных учетов, эффективного взаимодействия с горрайпрокурорами, своевременного получения полной и достоверной правовой информации от субъектов правовой статистики и специальных учетов.".
2. Управлению организационно-кадровой работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить направление настоящего приказа на казахском и русском языках:

1) Комитеттің Астана қаласы бойынша басқармасына, Комитеттің әскери басқармасына, Комитеттің аумақтық көлік басқармасына "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген шараларды қабылдау үшін;
2) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға.
3. Комитеттің Астана қаласы бойынша басқармасының, Әскери басқармасының, Комитеттің Аумақтық көлік басқармасының бастықтары:
1) осы бұйрықтың аумақтық әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден кейін үш жұмыс күні ішінде Комитетке осы тармақтың 1) тармақшасының орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін;
3) бір ай мерзімде өз актілерін осы бұйрыққа сәйкес келтіруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттің ұйымдастыру-кадр жұмысы басқармасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Комитет Төрағасы С. Нұрлыбай

1) в управление Комитета по городу Астана, в Военное управление Комитета, Региональное транспортное управление Комитета для принятия мер, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
2) на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Начальникам управления по городу Астана, Военного управления Комитета, Регионального транспортного управления Комитета в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в территориальных органах юстиции;
2) в течение трех рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Комитет сведений об исполнении подпункта 1) настоящего пункта;
3) в месячный срок приведение своих актов в соответствие с настоящим приказом.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на управление организационно-кадровой работы Комитета.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель Комитета С. Нурлыбай