Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №11-2 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 13-2 шешімі
Орал қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 11-2 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26196 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 428 777 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 970 317 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 277 723 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 019 975 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 160 762 мың теңге;
2) шығындар – 27 876 277 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -16 587 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 279 684 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 296 271 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 569 087 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 6 569 087 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 240 659 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 033 704 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 223 958 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 5 041 865 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 278 741 мың теңге;
объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге – 8 224 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 490 620 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 188 842 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 104 077 мың теңге;
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютерге – 242 339 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 28 декабря 2021 года №11-2 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 20 апреля 2022 года № 13-2
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 28 декабря 2021 года № 11-2 "О городском бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26196) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 428 777 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 970 317 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 277 723 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 019 975 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 160 762 тысячи тенге;
2) затраты – 27 876 277 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -16 587 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 279 684 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 296 271 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 569 087 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 6 569 087 тысяч тенге:
поступления займов – 5 240 659 тысяч тенге;
погашение займов – 13 033 704 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 223 958 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 5 041 865 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 278 741 тысяча тенге;
на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду – 8 224 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 490 620 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 188 842 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 104 077 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 242 339 тысяч тенге;

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 114 199 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 35 763 мың теңге;
санаторлы-курорттық емделуге – 55 894 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 59 213 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 94 951 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 15 935 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 319 231 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 122 167 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 911 669 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 000 000 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 1 421 782 мың теңге:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 499 321 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 30 017 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 571 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 28 969 мың теңге;
санаторлы-курорттық емделуге – 51 860 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 16 367 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 101 872 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 10 660 мың теңге;
Орал қаласында Белсенді ұзақ өмір сүру орталығын ашуға – 37 854 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 150 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 56 964 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 35 602 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 313 350 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 80 375 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 3 697 104 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 901 605 мың теңге;

на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 114 199 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 35 763 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 55 894 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 59 213 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 94 951 тысяча тенге;
на общественные работы – 15 935 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 319 231 тысяча тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 122 167 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 911 669 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1 000 000 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 1 421 782 тысячи тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 499 321 тысяча тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 30 017 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 8 571 тысяча тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 28 969 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 51 860 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 16 367 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 101 872 тысячи тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 10 660 тысяч тенге;
на открытие Центра активного долголетия в городе Уральск – 37 854 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 150 000 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 56 964 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 35 602 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 313 350 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 80 375 тысяч тенге;
Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 3 697 104 тысячи тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 901 605 тысяч тенге;

сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 795 499 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 5 240 659 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 4 960 975 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру – 279 684 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихат хатшысы Е.Калиев
Орал қалалық мәслихатының
2022 жылғы 20 сәуірдегі
№ 13-2 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 11-2 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 795 499 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 5 240 659 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 4 960 975 тысяч тенге;
кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 279 684 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Уральского городского маслихата Е.Калиев
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 20 апреля 2022 года № 13-2
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 28 декабря 2021 года № 11 -2
Городской бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование