2022-2024 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2022 жылғы 10 қаңтардағы № 12-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Ақжайық аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26321 тіркелген) сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 403 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 471 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 49 922 мың теңге;
2) шығындар – 52 697 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 294 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 294 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 22-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізілді).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсуат ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 618 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 492 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 160 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 856 мың теңге;
2) шығындар – 32 850 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1232 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1232 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1232 мың теңге.

О бюджетах сельских округов Акжаикского района на 2022-2024 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 января 2022 года № 12-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Акжаикского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 11-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26321) Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжолского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 403 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 471 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 922 тысяч тенге;
2) затраты – 52 697 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 294 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 294 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 294 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.12.2022 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 618 тысяча тенге:
налоговые поступления – 2 492 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 160 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 856 тысяч тенге;
2) затраты – 32 850 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1232 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1232 тысяча тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1232 тысяча тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 22-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізілді).
3. 2022-2024 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті 7, 8 және 9 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 625 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 864 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 54 585 мың теңге;
2) шығындар – 57 820 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 195 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 195 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 195 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 22-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізілді).
4. 2022-2024 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті 10, 11 және 12 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 403 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 576 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 517 мың теңге;
2) шығындар – 37 975 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 572 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 22-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізілді).
5. 2022-2024 жылдарға арналған Базартөбе ауылдық округінің бюджеті 13, 14 және 15 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 681 мың теңге:

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.12.2022 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 625 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 864 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 54 585 тысячи тенге;
2) затраты – 57 820 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 195 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 195 тысяча тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 195 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.12.2022 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 403 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 576 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 517 тысячи тенге;
2) затраты – 37 975 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 572 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 572 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 572 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.12.2022 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет Базартюбинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 681 тысячи тенге:

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 22-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізілді).
19. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттері түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Ақжайық аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26321 тіркелген) сәйкес қалыптасады.

Сноска. Пункт 18 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.12.2022 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
19. Поступления в бюджеты сельских округов на 2022 год формируется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Акжаикского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 11-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26321).

20. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері жалпы 430 674 мың теңге сомасында ескерілсін.
21. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
22. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С.Сиражев
Ақжайық аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
10 қаңтардағы № 12-1 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті

20. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 430 674 тысячи тенге.
21. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С.Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 10 января 2022 года № 12-1
Бюджет Акжолского сельского округа на 2022 год