Бәйтерек ауданы, Раздольное-2 ауылына апаратын 10-21,4 шақырым тас жолды орташа жөндеуге – 251 464 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 300 995 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0-5,6 шақырым кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 344 546 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 629 326 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 1 014 915 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьское ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеуге – 96 681 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 264 413 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жайық ауылының ауылішілік көлік жолдарын орташа және күрделі жөндеуге – 175 421 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Зеленое ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 295 979 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапово ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 256 429 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичуринское 1 ауылындағы көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 228 112 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеуге (түзету) – 100 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 119 973 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володар ауылына кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 169 672 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысына – 73 643 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володарское ауылындағы су құбырының құрылысына (жобалық сметалық құжаттаманы түзету) – 26 453 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 7 533 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырының құрылысына – 5 656 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырының құрылысына – 31 113 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысына – 56 649 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Красноармейское ауылындағы су құбырларының құрылысына – 57 665 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Раздольное ауылындағы су құбырларының құрылысына – 101 829 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чеботарево ауылындағы су құбырларының құрылысына – 54 198 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чирово ауылындағы су құбырларының құрылысына – 57 969 мың теңге.

на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное-2" 10-21,4 километр, района Бәйтерек – 251 464 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чеботарево, района Бәйтерек – 300 995 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалгай 0-5,6 километр, района Бәйтерек – 344 546 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Өркен, района Бәйтерек – 629 326 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 1 014 915 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт подьездной автомобильной дороги к селу Октябрьское, район Бәйтерек – 96 681 тысяча тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Махамбет, района Бәйтерек 6 километр – 264 413 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт внутрипоселковой автомобильной дороги в селе Жайык, района Бәйтерек – 175 421 тысяча тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог села Зеленое, района Бәйтерек – 295 979 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог села Щапово, района Бәйтерек – 256 429 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Мичуринское 1 района Бәйтерек – 228 112 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек (корректировка)– 100 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Шалгай, района Бәйтерек – 119 973 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Володарское, района Бәйтерек – 169 672 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек– 73 643 тысячи тенге;
на "корректировку проектно-сметной документации "Строительство водопровода села Володарское, район Бәйтерек" – 26 453 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек– 7 533 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек– 5 656 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек– 31 113 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек– 56 649 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Красноармейское, района Бәйтерек– 57 665 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Раздольное, района Бәйтерек– 101 829 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чеботарево, района Бәйтерек– 54 198 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чирово, района Бәйтерек– 57 969 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 24.11.2023 № 9-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2023 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады 66,7%;
2) жеке табыс салығы аудандық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады 66,7%;
3) әлеуметтік салық аудандық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады 66,7%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2023-2025 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер мөлшері 4,5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 95 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 24.11.2023 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Установить на 2023 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) корпоративный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в следующем размере 66,7%;
2) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в следующем размере 66,7%;
3) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в следующем размере 66,7%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2023-2025 года размеры субвенций и целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 4,5.
7. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2023 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере 95 000 тысяч тенге.

9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көрсету көзделсін.
10. 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.

9. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2023 года.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 24.11.2023 № 9-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мәслихат хатшысы Н.Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24-2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 24.11.2023 № 9-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

Сноска. Пункт 10 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 24.11.2023 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Секретарь маслихата Н.Хайруллин
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 23 декабря 2022 года № 24-2
Районный бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 24.11.2023 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

26 963
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
26 963
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
292 243
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
290 467
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1 776
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
135 531
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
101 874
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 944
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25 109
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 821
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
33 657
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 657
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
238 712
1
Ауыл шаруашылығы
53 475
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
53 475
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
53 475
6
Жер қатынастары
67 219
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
67 219
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 229
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 990
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
118 018
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
118 018
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
118 018
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108 965
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108 965
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
108 965
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 970
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

26 963
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
26 963
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
292 243
006
Функционирование районных (городских) библиотек
290 467
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 776
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
135 531
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
101 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
55 944
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25 109
006
Капитальные расходы государственного органа
20 821
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
33 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
33 657
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
238 712
1
Сельское хозяйство
53 475
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
53 475
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
53 475
6
Земельные отношения
67 219
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
67 219
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
55 229
007
Капитальные расходы государственного органа
11 990
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
118 018
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
118 018
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
118 018
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
108 965
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
108 965
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
108 965
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41 970
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов