Казталов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 16-1 шешімі
ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі, 19.04.2022 ж. жарияланды
Казталов ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26098 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 120 811 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 431 823 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 661 638 мың теңге;
2) шығындар – 10 318 095 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 084 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 114 867 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 783 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 247 368 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 247 368 мың теңге;
қарыздар түсімі – 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 783 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 288 мың теңге.";
4-тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 743 218 мың теңге:";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютерге – 9 477 мың теңге;";
2) тармақшада:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 1 218 611 мың теңге:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 402 241 мың теңге";
келесі мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік екі тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз) – 49 634 мың теңге;";
келесі мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №12-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 апреля 2022 года № 16-1
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде, 19.04.2022 г.
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №12-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26098) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 120 811 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 431 823 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 23 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 661 638 тысяч тенге;
2) затраты – 10 318 095 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 084 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 114 867 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 783 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -247 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 247 368 тысяч тенге;
поступление займов – 114 863 тысячи тенге;
погашение займов – 64 783 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 288 тысяч тенге.";
в пункте 4:
в подпункте 1)
абзац первый изложить в новой редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 1 743 218 тысяч тенге:";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 9 477 тысяч тенге;";
в подпункте 2)
абзац первый изложить в новой редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 1 218 611 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 402 241 тысяча тенге;";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Казталов (без наружных инженерных сетей) – 49 634 тысячи тенге;";
дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:

"Казталов ауылындағы ауылішілік автокөлік жолдарын қайта жаңғырту (Даниялов, Ш. Мерғалиев, Құрманғазы, М.Өтемісов, М.Мәметова көшесі) – 48 713 мың теңге;
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бюджетке – 86,6%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бюджетке – 86,6%;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бюджетке – 100%;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 86,6%;
5) әлеуметтік салық аудандық бюджетке – 86,6%;
6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық бюджетке – 0%.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 434 284 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.".

"Реконструкция внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов (улицы С.Даниялова, Ш.Мергалиева, Курмангазы, М.Утемисова, М.Маметова) – 48 713 тысяч тенге;";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
5) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 86,6%;
6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районный бюджет– 0%.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме – 434 284 тысячи тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.".