Казталов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 25 қарашадағы № 24-1 шешімі
ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі, 06.12.2022 ж. жарияланды
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26098 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 391 801 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 431 823 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 980 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 930 148 мың теңге;
2) шығындар – 11 589 085 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 084 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 114 867 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 783 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 247 368 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 247 368 мың теңге:
қарыздар түсімі – 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 783 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 288 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 609 357 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 80 198 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 82 740 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 49 589 мың теңге;
Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютерге – 9 477 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 13 063 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 765 мың теңге;

О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №12-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 ноября 2022 года № 24-1
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде, 06.12.2022 г.
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №12-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26098) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 391 801 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 431 823 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 23 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 980 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 930 148 тысяч тенге;
2) затраты – 11 589 085 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 084 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 114 867 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 783 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -247 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 247 368 тысяч тенге:
поступление займов – 114 863 тысячи тенге;
погашение займов – 64 783 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 288 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 609 357 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 80 198 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 82 740 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 49 589 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 9 477 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 13 063 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 765 тысяч тенге;

санаторлы-курорттық емдеуге – 4 835 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 38 931 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 44 108 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 53 722 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелер, үйде қызмет көрсету, уақытшы болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 37 073 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 77 538 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 455 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 114 863 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 1 167 538 мың теңге:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 315 468 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 591 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 11 027 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 2 571 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 196 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 635 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 382 мың теңге;
"алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 021 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 143 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 920 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-15 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 285 668 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-9,2 километр Бостандық ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 175 674 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-3,2 километр Әжібай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 62 413 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1 километр Қоныс ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 17 528 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1,4 километр Нұрсай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 27 078 мың теңге;
Талдықұдық ауылында су құбырын салуға – 55 395 мың теңге;
Қоныс ауылында су құбырының құрылысына – 48 883 мың теңге;

на санаторно-курортное лечение – 4 835 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 38 931 тысяча тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 44 108 тысяч тенге;
на общественные работы – 53 722 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 37 073 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 77 538 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 455 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 114 863 тысячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 1 167 538 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 315 468 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 591 тысяча тенге;
на государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 11 027 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2 571 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 196 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 635 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 382 тысячи тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 021 тысяча тенге;
на проект "Контракт поколений" – 143 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 920 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба общей протяженностью 0-15 километров – 285 668 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Бостандык общей протяженностью 0-9,2 километра – 175 674 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Ажбай общей протяженностью 0-3,2 километра – 62 413 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Коныс общей протяженностью 0-1 километра – 17 528 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Нурсай 0-1,4 километра – 27 078 тысяч тенге;
на строительства водопровода в селе Талдыкудук – 55 395 тысяч тенге;
на строительства водопровода в селе Коныс – 48 883 тысячи тенге;

Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік екі тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз) – 49 634 мың теңге;
Казталов ауылындағы ауылішілік автокөлік жолдарын қайта жаңғыртуға (С.Даниялов, Ш. Мерғалиев, Құрманғазы, М.Өтемісов, М.Мәметова көшесі) – 48 612 мың теңге;
Көмекші, Көктерек, Оразғали және Жұлдыз ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау құрылысына – 100 мың теңге;
Талдықұдық, Кішіталдықұдық және Бейстерек ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау құрылысына – 100 мың теңге;
Жалпақтал ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңартуға – 56 499 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық қордан бөлінетін кепілдендірілген трансферт есебінен қарастырылған нысаналы даму трансферттерінің сомасы – 2 453 444 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 88 692 мың теңге;
жастар практикасына – 79 393 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 20 828 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 134 969 мың теңге;
"алғашқы жұмыс орны" жобасына – 8 225 мың теңге;
күміс жасқа – 8 104 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелер, үйде қызмет көрсету, уақытшы болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 40 980 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-15 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 292 563 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 15-28 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 20 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 28-41 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 20 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-9,2 километр Бостандық ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 179 886 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-3,2 километр Әжібай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 65 430 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1 километр Қоныс ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 15 719 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1,4 километр Нұрсай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 27 922 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-10 километр KL-KT-14 "Жаңатаң ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге – 80 000 мың теңге;
Жалпақтал ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңартуға – 329 515 мың теңге;

на строительства двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Казталов (без наружных инженерных сетей) – 49 634 тысячи тенге;
реконструкция внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов (улицы С.Даниялова, Ш.Мергалиева, Курмангазы, М.Утемисова, М.Маметова) – 48 612 тысяч тенге;
на строительства сетей газоснабжения социальных объектов в селах Комекши, Коктерек, Оразгали и Жулдыз – 100 тысяч тенге;
на строительства сетей газоснабжения социальных объектов в селах Талдыкудык, Кишиталдыкудык и Бейстерек – 100 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 56 499 тысяч тенге;
3) гарантированный трансферт из Национального Фонда Республики Казахстан – 2 453 444 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 88 692 тысячи тенге;
на молодежную практику – 79 393 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 20 828 тысяч тенге;
на общественные работы – 134 969 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 8 225 тысяч тенге;
на серебрянный возраст – 8 104 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 40 980 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 0-15 километров – 292 563 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 15-28 километров – 20 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 28-41 километров – 20 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Бостандык 0-9,2 километров – 179 886 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Ажбай 0-3,2 километров – 65 430 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Коныс 0-1 километров – 15 719 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Нурсай 0-1,4 километров – 27 922 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной KL-KT-14 автомобильной дороги районного значения к селу Жанатан общей протяженностью 0-10 километра – 80 000 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 329 515 тысяч тенге;

Казталов ауылындағы ауылішілік автокөлік жолдарын қайта жаңғыртуға (Даниялов, Ш. Мерғалиев, Құрманғазы, М.Өтемісов, М.Мәметова көшесі) – 95 263 мың теңге;
Жаңатан, Беспішен, Ордабай, Жас, Әбіш, Сатыбалды және Оразғали ауылдарына су беру үшін модульдік-блок станцияның құрылысына – 945 955 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 454 812 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 25 693 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С. Мулдашев
Казталов аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 25 қарашадағы
№24-1 шешіміне қосымша
Казталов аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов (улицы С.Даниялова, Ш.Мергалиева, Курмангазы, М.Утемисова, М.Маметова) – 95 263 тысячи тенге;
на строительство блочно-модульной станции для водоснабжения сел Жанатан, Беспишен, Ордабай, Жас, Абиш, Сатыбалды и Оразгали – 945 955 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме – 454 812 тысяч тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в размере 25 693 тысячи тенге.".
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С. Мулдашев
Приложение
к решению Казталовского
районного маслихата
от 25 ноября 2022 года №24-1
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года № 12-1
Районный бюджет на 2022 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование