Қаратөбе аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 23-2 шешімі
Қаратөбе аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26264 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 136 351,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 474 506 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 866 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 425 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 639 554,6 мың теңге;
2) шығындар –5 289 096,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 699,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 74 284,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 585 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 173 444,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 173 444,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 68 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 585 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 158 112,1 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 292 979 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 53 358 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 455 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 1 122 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 25  000 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 13 890 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 2  917 мың теңге;
техникалық көмекші құралдар (компенсаторлық) кеңейтуге – 1 729 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 200 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 11-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 ноября 2022 года № 23-2
Каратобинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 11-2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26264) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 136 351,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 474 506 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 866 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 425 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 639 554,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 289 096,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 699,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 74 284,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 585 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 173 444,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 173 444,1 тысяч тенге;
поступление займов – 68 917 тысяч тенге;
погашение займов – 53 585 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 158 112,1 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 292 979 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 53 358 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 455 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 122 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 25 000 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 13 890 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностями обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностями с диагнозом Spina bifida – 2 917 тысяч тенге;
на расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 729 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 200 тысяч тенге;

тифлотехникалық құралдарға – 1 061 мың теңге;
протездік ортепедиялық құралдарға – 307 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 383 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 646 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 962 мың теңге;
жастар практикасына – 5 500 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 28 180 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 8 288 мың теңге;
үйде қызмет көрсету және халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 21 067 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 47 997 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 68  917 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 266 824 мың теңге:
факторлық-балдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметшілерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 187 395 мың теңге;
"Бірінші жұмыс орны" жобасына – 1 371 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 2 758 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 8 525 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 175 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 040 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 328 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 7 596 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы үш 4 пәтерлі бір қабатты тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық (септик және кәріз желісі) желілерінің құрылысына - 12 992 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы, Қарақамыс ауылына жаңа құбыр тарта отырып, Төлен, Сәуле, Қарақамыс елді мекендерін сумен қамтамасыз ету" жобалық сметалық құжаттарын жасақтауға – 40 367 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы бойынша Төлен, Сәуле, Қарақамыс елді мекендеріне жаңа тармақшасымен магистралды сумен жабдықтау құрылысы" жобасын кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізу – 2 277 мың теңге;
3) Ұлттық қордан кепілдендірілген трансферттер сомасы – 495 476 мың теңге:
жастар практикасына – 26 500 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 57 682 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 79 120 мың теңге;
"Бірінші жұмыс орны" жобасына – 5 713 мың теңге;

на тифлотехнические средства – 1 061 тысяча тенге;
на протезно ортопедические средства – 307 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 383 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 646 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 962 тысячи тенге;
на молодежную практику – 5 500 тысяч тенге;
на предоставление грантов на реализацию новых бизнес-идей – 28 180 тысяч тенге;
на общественные работы – 8 288 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников надомного обслуживания и центров занятости населения – 21 067 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры – 47 997 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 68 917 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 266 824 тысячи тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-балльной шкале – 187 395 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 1 371 тысяча тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 2 758 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 8 525 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 175 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 040 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 328 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 7 596 тысяч тенге;
на жилищных сертификатов – 2 000 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационных (септик и канализация) сетей трех 4-х квартирных одноэтажных жилых домов в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 12 992 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Водоснабжение населенных пунктов Толен, Сауле, Каракамыс с прокладкой новой ветки до села Каракамыс Каратобинского района Западно-Казахстанской области" – 40 367 тысяч тенге;
Проведение комплексной вневедомственной экспертизы по проекту "Строительство магистральных систем водоснабжение с прокладкой новой ветки населенным пунктам Толен, Сауле, Каракамыс Каратобинского района Западно-Казахстанской области" - 2 277 тысяч тенге.";
3) гарантированный трансферт из Национального фонда в общей сумме – 495 476 тысяч тенге:
на молодежную практику – 26 500 тысяч тенге;
на предоставление грантов на реализацию новых бизнес-идей – 57 682 тысячи тенге;
на общественные работы – 79 120 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 5 713 тысячи тенге;

күміс жасқа – 1 840 мың теңге;
үйде қызмет көрсету және халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 22 348 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 61 836 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Шөптікөл ауылына дейінгі ұзындығы 2 шақырым кіреберіс жолды күрделі жөндеуге - 50 000 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Шалғын ауылында елді мекеншілік су құбырының құрылысы" - 190 437 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Н.Мендешов
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 29 қарашадағы
№ 23-2 шешіміне қосымша
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11-2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на серебрянный возраст – 1 840 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников надомного обслуживания и центров занятости населения – 22 348 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 61 836 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги протяженностью 2 километра до села Шоптыкуль Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге;
на строительство внутрипоселкового водопровода в селе Шалгын Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 190 437 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Н. Мендешов
Приложение
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 29 ноября 2022 года № 23-2
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 27 декабря 2021 года № 11-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

25754
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53218
6
Жер қатынастары
23852
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23852
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18852
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
29366
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29366
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29366
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26327,9
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26327,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26327,9
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
26327,9
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлiк және коммуникация
94058
1
Автомобиль көлiгi
94058
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
94058
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
41612
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
52446
13
Басқалар
9400
9
Басқалар
9400
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9400
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

25754
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53218
6
Земельные отношения
23852
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23852
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18852
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5000
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
29366
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29366
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29366
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26327,9
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26327,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26327,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
26327,9
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации
94058
1
Автомобильный транспорт
94058
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94058
022
Развитие транспортной инфраструктуры
0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
41612
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
52446
13
Прочие
9400
9
Прочие
9400
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9400
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)