Теректі ауданы бойынша 2022 жылға мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № 139 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 шілдеде № 14010 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов по Теректинскому району на 2022 год
Постановление акимата Теректинского района Западно-Казахстанской области от 16 июня 2022 года № 139
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О занятости населения" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14010), акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Теректі ауданы бойынша 2022 жылға мынадай тізімдік саны бар ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота жұмыскерлердің екіден төрт пайзға дейінгі мөлшерінде белгіленсін:
1) елу адамнан жүз адамға дейін - жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
2) жүз бір адамнан екі жүз елу адамға дейін - жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов по Теректинскому району на 2022 год в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению:
1) от пятидесяти до ста человек – в размере двух процентов списочной численности работников;
2) от ста одного до двухсот пятидесяти человек – в размере трех процентов списочной численности работников;

3) екі жүз елу бірден астам адамнан - жұмыскерлердің тізімдік санының төрт пайызы мөлшерінде.
2. Теректі ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 297 "Теректі ауданы бойынша мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" (Нормативтік құқұқтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4902 тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Теректі ауданы әкімі аппаратының басшысы осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

3) свыше двухсот пятидесяти одного человека – в размере четырех процентов списочной численности работников.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Теректинского района от 12 сентября 2017 года № 297 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов по Теректинскому району" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4902).
3. Руководителю аппарата акима Теректинского района обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасарына Д.Гумаровқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Т. Габдушев
Аудан әкімдігінің 2022 жылғы
16 маусымдағы № 139
қаулысына қосымша
Теректі ауданы бойынша 2022 жылға мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота
Ұйымның атауы
Жұмыс орындарының саны
Квота мөлшері
Квота белгіленген жұмыс орындарының саны
1
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Теректі аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Д. Гумарова.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким района Т. Габдушев
Приложение
к постановлению акимата
района от 16 июня 2022 года № 139
Квота рабочих мест для трудоустройства инвалидов по Теректинскому району на 2022 год
Наименование организаций
Количество рабочих мест
Размер квоты
Количество рабочих мест согласно установленной квоты
1
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Теректинская районная больница" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области